• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu krótkiego wędzidełka

mteusz

New member
Witam, nie znalazłem jednoznaczej odpowiedzi na temat pielęgnacji po operacji krótkiego wędzidełka, jestem już 3 dni po zabiegu i mam pytanie, czy należy odciągać napletek poza żołądź tzn jakoś ćwiczyć wędzidełko? Czy powinno to sprawiać bol po krótkim czasie bo jak narazie mam problem aby sciagnac napletek poza żołądź w stanie spoczynku, powoli owszem da się to zrobić lecz dalej niż poza żołądź ciężko to zrobić bo poprostu trochę boli. Czy należy odczekać jeszcze jakiś czas i dopiero zacząć ściąganie napletka ponieważ jak narazie jest utrudnione, proszę o pomoc, dziekuje.
 

mteusz

New member
I dodam że odnoszę wrażenie jakby wędzidełko było krótsze niż przed zabiegiem... czy to może być spowodowane tym że szwy trzymają czy zabieg nieudany? Proszę o odpowiedź
 

Trolo

Well-known member
Trzeba zasuwać napletek możliwie jak najwcześniej. Może być wrazenie, że jest krótsze , bo teraz boisz się zasuwać. Należy liczyć się z tym, że bez ćwiczeń zrośnie się "krótko" i późniejsze rozciąganie będzie trudniejsze.
 

mteusz

New member
Okej pańska odpowiedź być może mnie delikatnie uspokoiła ze coś mogło pójść nie po myśli w czasie operacji, tylko to nie daje mi spokoju że wcześniej beż wzwodu ściągnięcie napletka to był żaden problem a aktualnie tylko i wyłącznie poza żołądź i jak już wspomniałem bez wzwodu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mteusz

New member
I dodam jeszcze że dziś podczas oddawania moczu odciągnąłem napletek ile się da czyli tylko za żołądź i dalej nie ruszy i nastąpiło krwawienie z miejsca operowanego... coraz bardziej jestem zaniepokojony tym że wędzidełko wcale nie jest dłuższe niż wcześniej
 

circumcised98

New member
Na początku może tak być - trzeba próbować bardzo delikatnie żeby nic nie naderwać. Nie można ocenić efektu takiego zabiegu po 3 dniach. Cokolwiek można powiedzieć po ok 3 tygodniach.
 

mteusz

New member
Czyli zjawisko że wędzidełko aktualnie jakby było krótsze bo boli niemiłosiernie przy próbie ściągnięcia napletka za żołądź jest normalne i poprsotu codziennie próbować, dezynfekować i smarowac maścią na blizny?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Adam 6

New member
Jak teraz sytuacja u ciebie wygląda?
Mam to samo z krwawieniem gdy chce dalej odciągnąć napletek
(Zabieg miałem wczoraj)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mteusz

New member
Nie ukrywam że sytuacja się poprawiła, bez wzwodu napletek już ściągam beż problemu i bez żadnego bólu, a krwawienie już nie występuje, rana goi się bardzo dobrze jedynie szwy jeszcze trzymają
 

Adam 6

New member
Mam jeszcze takie pytanie, miałem mieć zabieg plastyki napletka + wydłużanie wędzidełka, jednak w trakcie zabieg doktor wykonał tylko wydłużanie wędzidełka i powiedział że to powinno rozmawiać problem, jestem dziś 3 dzień po i jak chciałem ściągnąć napletek dalej za żołądź zaczęła lecieć krew więc odpuściłem i umyłem na tyle ile dałem radę ściągnąć, czy to jest normalne po zabiegu? I czy próbować mimo krwawienia ściągać do końca żeby umyć dokładnie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mteusz

New member
Ja owszem próbowałem tyle ile się da ale zawsze do momentu aż coś zaczynało bolec wtedy odpuszczałem i myłem tyle ile się da aby czegoś nie naderwac nie potrzebnie, a jeżeli nie boli i tylko krew leci to raczej obchodziłbym się delikatnie bo to kwestia może dwóch albo trzech dni i krwawienie powinno zniknąć i tak raczej to krwawienie jest normalne ponieważ też tak miałem tylko mi w pierwsze dni jeszcze towarzyszył ból.
 

Adam 6

New member
W takim razie muszę czekać, może i u mnie będzie schodził.
Chociaż wydaje mi się że ten zabieg mi za dużo nie dał i czeka mnie kolejny (plastyka napletka)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mteusz

New member
Daj sobie trochę czasu a może się poprawi, ja na początku tak jak wyżej pisałem też myślałem że nic to nie da a po ponad tygodniu jest znaczna poprawa
 

mteusz

New member
Witam jeszcze raz, mam obawy ze jednak coś poszło nie po myśli, minęły już blisko 4 tygodnie a problem nie został rozwiązany, w dalszym ciągu jest problem sciagnac napletek we wzwodzie, zaznaczę ze w spoczynku ściągam beż problemu ale do pewnego momentu i ewidentnie odczuwam i widzę ciągnięcie żołędzi w dół. Proszę o jakąś podpowiedź co mogę zrobić w tej sytuacji
 

Podobne tematy

Do góry