• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

po prywatnym zabiegu ; )

frendzel33

New member
Witam,
Jestem 2 godziny po prywatnym zabiegu wydłużenia wędzidełka. Zabieg wykonał dr Sacha w poradni urologicznej Galen w Bieruniu.
Zabieg trwał może z 20 minut, począwszy od znieczulenia specjalnym żelem przed znieczuleniem igłą (czuję się chłód a potem gorąco w miejscu nałożenia żelu ; d) następnie dr zniecuzlił miejscowo mi sprzęt i to był jedyny ból w prawdzie drobny, ale nieprzyjemny. Po znieczuleniu nie czuć nic, dosłownie zero bólu. Po zabiegu dr pokazał mi swoją robotę, następnie pielęgniarka zawinełą go gazikiem i taką tasiemką.
Co do higieny to dowiedziałem się nieco inaczej od pana doktora, niż to co przeczytałem na forum. Mianowicie przez 3 dni należy go nie myć, jedynie zmieniać gazik w czasie sikania, nie używać żadnych środków dezynfekujących. Gdyby występowało krwawienie należy ucisnąć miejsce gazikiem przez 10 min i krwawienie ustąpi. Co do nocnych wzwodów, mam sie nie bać, szwy sie nie pozrywają, oraz nie bedzie nic bolało. Po 3 dniach można juz normalnie odprowadzać napletek i myć go wodą, ale tylko wodą. Po około tygodniu rana sie wygoi, a współżyć mogę po rozpuszczeniu szwów (okolo 2-3 tyg po zabiegu).
Koszt zabiegu: 600 zł
Myśle, że to tyle informacji, którymi mogłem się z wami podzielić, póki co nie dodaje zdjęcia, gdyż jeszcze jest "zapakowany", myślę ze wieczorem postaram się dodać jakieś zdjęcie.
Z chęcią odpowiem na jakieś pytania, oraz licze na jakies wskazówki od osób po zabiegu ; p
Pozdrawiam ; p
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
Z tym sexem 2-3 tyg po zabiegu to bym się tak nie śpieszył.
lepiej poczekać miesiąc i być pewnym, że wszyskko tam ok :)
 

frendzel33

New member
Jestem około 12h po zabiegu i powiem tak:
2x zmieniałem opatrunek przez załatwianie się w toalecie, sprawdziłem sprzęt jak wygląda zszyty i wygląda całkiem ładnie. Oprócz tego prawie w cale nie czuje bólu, jedynie czasami lekkie szczypanie. Przede mną noc. Mam nadzieje, że nocne wzwody nie spowoduja bólu ani krwawienia (jak oznajmił doktor) i rano będzie wszystko okej.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nie masz co cwiczyc bo to nie plastyka napletka. Tu sie ma zagoic i tyle. Nie wiem gdzie ty miales to wydluzanie? Jak dla mnie to zostalo wyciete. Najlepiej nie naciagaj tego przesadnie (czyli tak jak do zdjęcia to robisz) a nic sie nie stanie.
 

frendzel33

New member
w Bieruniu w poradniu urologicznej Galen.
Nie jest wycięte, doktor powiedziałbymi wtedy, jest wydłużone. Martwi mnie jednak te miejsce gdzie wypadł szew. Bedzie wszystko w porządku?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Wszystko bedzie ok. Zawsze mozesz udac sie do doktorka powiedzieć ze szew puscil.
(A ja ci mowie ze wędzidełko zostalo wycięte) :D wydłużenie polega na jego przecięciu i zszyciu. Ciekawe kto jeszcze podziela moje zdanie z forumowiczów.
 

frendzel33

New member
Doktorek powiedziałby mi wtedy ze go wyciął xd one jest wydłużone. Kak mi sie wygoi rana do końca i szwy zejdą to wstawię zdjęcie i zobaczysz, ze wędzidełko jest nadal ; p
 

frendzel33

New member
Imgur: The most awesome images on the Internet
tutaj wstawiłem lepszej jakości zdj na którym widać, że wędzidełko nadal jest ;p przed zabiegiem bylo tak krótkie ze zaczynało sie praktycznie przy cewce moczowej na żołędziu, tam faktycznie moze zostało usunięte, ale w miejscu powyżej miejsca gdzie wypadł mi szew, można zauważyć wędzidełko ; p
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Dobra to jak sie wygoi wstaw koniecznie fotke. To ze z wedzidelka ktore ma normalnie(zdrowe,prawidlowe) pare cm (3-4) zostalo ci pare mm nie znaczy ze ono zostalo wydłużone ;)
 

frendzel33

New member
Dzwoniłem do doktorka i powiedziałmi, ze jest poprawnie wydłużone począwszy za cewką moczową po sam dół. Mam sie nie obawiać, bo tego póki co nie widać i oznajmił ze nic nie wycinał, jedynie wydłużył i zszył. ;d
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
ciekawi mnie skąd jest materiał na wydłużenie, jak jest za krótkie, to co rozciągał je? xD
 

frendzel33

New member
Witam, mam pytanie odnośnie napletka, wędzidełko jest juz zagojone, zostały tylko szwy, więc zdecydowałem się zrobic zdj.
Imgur: The most awesome images on the Internet
na zdjęciu widać fałdke z napletka, póki co nie chce niżj próbować go rozciągnąc z uwagi na świeże wędzidełko, ale obawiam sie ze nie bedzie szło go bardziej juz rozprowadzić. Miał ktos podobny problem, albo czy dało sie to wyćwiczyć?
Pozdrawiam
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Czyli jak naciagniesz mocniej robi sie bialy pasek? Bo tak zachowuje się wędzidełko. Tak samo czujesz ciagniecie w tamtym miejscu. Jak tak to faktycznie jakos to tak zrobil ze ono jest.
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
ja mam wrażenie, że jest "częściowo" przy cewce, później jakby przynika i później znowu jest. Tak jakby przeciął i przyszył :)
 

Podobne tematy

Do góry