• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po plastyce stulejki i wędzidełka 3 dzień - pytanie

MK12

Member
Jestem po prysznicu i tak jak się spodziewałem nie dałem rady naciągnąć napletka na żołądź... Co robić? Poczekać jeszcze parę dni i obserwować ? Nie mam za bardzo jak smarować altacetem chyba że coś da smarowanie skóry poniżej opuchlizny/szwów.Jakieś propozycję?
Zdjęcie wędzidełka oraz z dolu
 

MK12

Member
Jestem po wizycie na SOR i nie ma szans narazie naciągnąć napletek na żołądź co gorsza prawdopodobnie będę musiał mieć zabieg poprawiający.. Doktor przepisał mi antybiotyk Dalacin, maść neomycinum oraz ketonal forte.. Zobaczymy co będzie się działo przez następne dni ale załamka jest.. Ta maścią mogę smarować i po oponce i po ranach że szwami i po żołędziu?
 

MK12

Member
Miałem częściowe ale lekarz na SOR stwierdził że te szycie jest za ciasne ale zobaczymy myślę że trochę ta opuchlizna zejdzie i naciągnę go.. Od wczoraj też robię okłady z rumianku
 

Amek

Active member
Wygląda to jak coś pomiędzy low a high. Ja to myślę że ta opuchlizna zejdzie (sam miałem podobnie) i będzie dobrze, a to ciasne szycie to się rozciągnie jak wypadną szwy. Trzeba być dobrej myśli
 

MK12

Member
No mój błąd... Doktor na SOR powiedział że nie jest źle tylko napewno się będzie dłużej goić i obserwować tylko żeby żadnego zakarzenia nie było.. I że ewentualnie może wizualnie być potem coś nie tak i dlatego może być poprawka.. Jutro znowu idę do innego urologa i zobaczymy co powie na to.. Narazie próbuje się relaksować i nie stresować
 

MK12

Member
Jeszcze jedno pytanie.. Jakie mogą być najgorsze konsekwencje tej oponki? Kolejny zabieg? I czy ten żółty kolor na żołędziu może być po opatrunku z rumianku czy coś dzieje się złego?
 
Jeszcze jedno pytanie.. Jakie mogą być najgorsze konsekwencje tej oponki? Kolejny zabieg? I czy ten żółty kolor na żołędziu może być po opatrunku z rumianku czy coś dzieje się złego?
Podobną opuchliznę miałem po obrzezaniu i nie mam dobrych wieści, utrzymuje się aż po dziś dzień a jestem 3 miesiące po
 

MK12

Member
Aktualizacja. Dziś po wizycie u bardzo dobrego chirurga okazało się że wszystko jest okej. Jedyny minus to że nie naciaglem napletka zanim tak spuchło i przez to opuchlizna będzie schodzić dłużej( może nawet 6 miesięcy, jak nie dłużej) .. Ale nie ma żadnego zagrożenia ani nic jedynie teraz dbać o to i być cierpliwym.. Nie jestem jedynym przypadkiem z taka opuchlizna i każdy z tego wyszedł tak mi dzisiaj przekazali.
Była to wizyta u 3 lekarza i każdy z nich powiedział że nie muszę go mieć do góry ułożonego tylko tak żeby było wygodnie, ale pewnie co lekarz to inne zalecenia a i tak każdy dojdzie do siebie :p
 

nope

Well-known member
Ogólnie to typowa oponka. Powinni ci nalozyc napletek na zoladz , chyba ze zostało go zbyt mało i jest to nie wykonalne to lipa. Zobaczysz po zdjęciu szwów czy będzie schodzic czy nie. Jak nie to poprawka. Sorry ale ja bym 6 miechow nie wytrzymal z taką oponka i poszedlbym drugi raz pod nóż a nie czekanie czy zejdzie czy nie. Widzialem podobne posty i jednym schodziła a drugim została.
 
Aktualizacja. Dziś po wizycie u bardzo dobrego chirurga okazało się że wszystko jest okej. Jedyny minus to że nie naciaglem napletka zanim tak spuchło i przez to opuchlizna będzie schodzić dłużej( może nawet 6 miesięcy, jak nie dłużej) .. Ale nie ma żadnego zagrożenia ani nic jedynie teraz dbać o to i być cierpliwym.. Nie jestem jedynym przypadkiem z taka opuchlizna i każdy z tego wyszedł tak mi dzisiaj przekazali.
Była to wizyta u 3 lekarza i każdy z nich powiedział że nie muszę go mieć do góry ułożonego tylko tak żeby było wygodnie, ale pewnie co lekarz to inne zalecenia a i tak każdy dojdzie do siebie :p
Potwierdzam, miałem to samo podobnych wymiarów a nawet trochę mniejsze i mija 3 miesiąc a opuchlizna dalej jest fakt faktem mniejsza i się powoli zmniejsza ale nadal jest i wyglada to średnio
 

MK12

Member
A jak z sama funkcjonalnością po takim czasie z ta oponka? Idzie normalnie żyć? Nic nie boli ani nie jest wrażliwe ?
 
A jak z sama funkcjonalnością po takim czasie z ta oponka? Idzie normalnie żyć? Nic nie boli ani nie jest wrażliwe ?
ciezko z wygladzaniem rany, mase plastrów, z 6 tubek contratubexu, 2 cepanu i rana dalej jest twarda, ma wiele wypuklosci itp. mam wrazenie ze nie wygładza wlasnie z powodu tej opuchlizny.
 

Podobne tematy

Do góry