• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po plastyce stulejki i wędzidełka 3 dzień - pytanie

MK12

Member
Witam. Jestem po zabiegu plastyki stulejki i wędzidełka. Po zabiegu napletek był odprowadzony i założony został opatrunek uciskowy. Dziś, po dwóch dniach od zabiegu, byłem na kontroli oraz zmienić opatrunek. Lekarz stwierdził że wszystko w porządku i założył nowy opatrunek ( dwie gazy- z jednej i drugiej strony luzem) dalej na odprowadzony napletku. Problem jest taki że kazał tylko myć w wodzie i szarym mydłem i maść altacet rano i wieczorem. Tylko nie na szwy i ranę tylko na skórę. Nie za bardzo rozumiem o co chodzi. Mam ściągnąć napletek na żołądź i smarować? Dziwi mnie też to że po 3 dniach stwierdził że mogę normalnie się myć w wannie i ściągać napletek. Opatrunek zmieniać tylko jak się zamoczy.. Co sądzicie?
 

mati12

Well-known member
Tak altacet nie może mieć kontaktu z rana nasuwasz napletek na główkę i smarujesz skórę to na opuchliznę też stosowałem i działało
 

MK12

Member
Problem też jest taki że 3 dzień i cały czas taki ból jakby pieczenie czy rwanie, albo z czułości żołędzia albo że ścisku opuchlizny i nie wyobrażam sobie jak go mam umyć jak nie umiem go nawet dotknąć. Jakieś propozycje?
 

Amek

Active member
Nic tam nie ruszać, altacet wszędzie tam gdzie nie ma szwów, żeby wchłonął się. Po 3 dniach to opuchlizna raczej będzie większa. Myć to jak już będziesz mógł, teraz to tak polewać wodą, wodą z mydłem i płukać
 

MK12

Member
Dzisiaj sobie odpuszczę i zostawię ten opatrunek co mi założył doktor a od jutra rana zacznie się zabawa.. Narazie mała załamka bo nie wiem jak się do tego zabrać żeby nic nie spieprzyć
 

MK12

Member
Nic tam nie ruszać, altacet wszędzie tam gdzie nie ma szwów, żeby wchłonął się. Po 3 dniach to opuchlizna raczej będzie większa. Myć to jak już będziesz mógł, teraz to tak polewać wodą, wodą z mydłem i płukać
Mogę tym altacetem smarować tą oponke/opuchliznę czy tylko poniżej ta skórę? Bo jak narazie nie da rady zsunac tej skóry na żołądź
 

MK12

Member
Załóż napletek na żołądź tyle ile możesz bo opuchlizna będzie się powiększać
Nie wiem czy ruszę go cokolwiek.. Spróbuje później pod prysznicem jak się namoczy trochę.. Posmaruje wtedy go i jak wyschnie to znowu ściągnę i opatrunek .. Takie zalecenia dał lekarz ale nie był za chętny żeby dać mi wskazówki jak postępować dalej. Dzisiaj pierwszy prysznic myślę że nic się nie stanie bo narazie tylko wacikiem (woda+mydło) delikatnie przecieram/naciskam
 

MK12

Member
Nie lej bezpośredno strumieniem wody jeżeli ci się uda coś nałożyć to już tak zostaw
Nic że szwami nie powinno się stać jak będę starał się ściągnąć napletek? I jest coś złego w tym że większość czasu leżę bo nawet w opatrunku czuje lekki dyskomfort podczas chodzenia
 

Podobne tematy

Do góry