Po plastyce (dwie doby) - prośba o ocenę!

pyk

New member
witam serdecznie,
jest to naturalna kontynuacja tego wątku: http://meskiezdrowie.pl/duzy-problem-po-wyleczeniu-stulejki-3309.html#post27549

nie będę zanudzał - po trzech? latach w końcu się zdecydowałem, z marszu zarejestrowałem, bez przygotowania (nie licząc ogolenia) poszedłem prywatnie w Poznaniu i jestem już po zabiegu.
Plastyka napletka - piątek, godzina 18.30 a więc niecałe dwie doby minęły. Od razu dr uprzedził mnie, iż mogą być konieczne kolejne cięcia, poszerzanie napletka, a nawet całkowite obrzezanie. Zdecydowałem się jednak spróbować - wykonano u mnie dwa cięcia po bokach, tak żeby napletek trochę dał się rozciągnąć (były też problemy w związku z licznymi naczynkami) i jedno przy wędzidełku - tutaj już nie za bardzo pamiętam dlaczego. Dr określił przypadek jako cięższy (dlatego wspominam o możliwości obrzezania) - ponieważ wędzidełko mam szerokie i krótkie (nie da się wydłużyć) a pierścień mocno 'ściaśniony' co właśnie uniemożliwiało ściąganie napletka we wzwodzie i oznaczało częściową stulejkę. Dr najbardziej zadowolony jest z wędzidełka, cięcia wykazały, że praktycznie w dwóch pierścieniach jest cały napletek zwężony, stąd też i ze wzgl. na dużą ilość naczynek nie jest pewne powodzenia całej operacji. Więc drogi forumowiczu - jeżeli idziesz tylko na plastykę, prawdopodobnie nie masz kilku okoliczności, które były u mnie niesprzyjające- nic się nie bój, to trwa tylko 30minut i po kłopocie!:)

Od samego początku wytrzymałem bez żadnych przeciwbólowych, spałem już teraz drugą noc bardzo okej, jakieś pojedyncze bóle w nocy przy wzwodzie. stosuję octenisept, zmieniam opatrunek z gazowych kompresików 2x dziennie, z gojenia się jestem nawet zadowolony- normalnie przemyłem lekko przyjaciela pod bieżącą wodą już wczoraj wieczorem, niestety przy wędzidełku wywowało to krwawienie (jeszcze za świeżo). Podczas zdjęć przy odwlekaniu napletka ze wzgl. na szwy ból był dosyć mocny.

BARDZO PROSZĘ O OCENĘ - zdjęcia album zaraz po spryskaniu (ciut mogą być drastyczne):
After - Album on Imgur

z tym zaczerwieniem wokół ujścia cewki dałem sobie spokój - stosowałem multum maści, nic z tego oprócz pustego portfela nie wyszło, dr nawet nie wziął tego pod uwagę i mi już przeszło. Siniak zrobił sie mocno granatowy po zastrzykach, tym się też nie przejmuję. Ostatnie zdjęcie - tak robię opatrunek:)

Mam wątpliwości gdyż co z tego jeżeli nawet wszystko się ładnie zagoi, a pierścień napletka będzie ciasny i we wzwodzie do samego rowku on nie zejdzie? Dopiero przetestuję to przy sprzyjających okolicznościach pewnie za 3 tyg po wygojeniu ;- ) Zadowolony jestem z długości napletka, faktycznie jakby się rozciągnął, o resztę proszę jakiegoś fachowca o pomoc:)
+ niecałe dwie doby - czy już jakoś moczyć w rumianku skoro jeszcze się to 'paprze' lekko przy szwach?
Pozdrawiam
 

pyk

New member
dzieki za odpowiedz, dodam mały update:) stan po 8 dobach od plastyki (niestety teraz widzę, że zdjęcia są naprawdę nieostre):
Imgur: The most awesome images on the Internet

napletek nadal jest dosyć ciasny, zostaje w rowku - jest szansa, że szwy trzymają mocno i po ich wyjęciu wszystko się jeszcze trochę 'rozluźni'? mam spore wątpliwości -czy tak to już będzie wyglądać i czeka mnie obrzezanie? oczywiście nie miałem szansy na pełne testy;) ale we wzwodzie wciąż liczę na jakieś lepsze efekty, także jutro mam wizytę u urologa, jestem ciekaw opinii dr.

czy po plastyce stosować rumianek jeszcze, opłaca się? polecono mi także cicalfate, niestety ze wzgl. na dostępność zakupię go dopiero jutro po wizycie, pozdrawiam
 

pyk

New member
14 dni po zabiegu (właściwie dzisiaj leci już 16 doba) - zdjęcia:

spoczynek:
klik

wzwód - PROSZĘ O OCENĘ:)
klik

W stanie spoczynku napletek odwleka się ładnie, wciąż szwy z przedniej strony przeszkadzają - ale oczywiście ten drugi stan ważniejszy - coraz bardziej przyzwyczajam się do myśli, że jest jeszcze pierścień (zaznaczyłem w pierwszym albumie, właściwie to we wzwodzie) który przydałoby się jeszcze poszerzyć jednym/dwoma cięciami - zgodzicie się? Nie wiem dlaczego dr nie zrobił tego np. od strony brzucha - widać, że mam tam jeden szew, ale generalnie nie poprawił on sprawy.

We wzwodzie zaznaczony pierścień uciska, gdy dojdę do tego stanu już przy ściągniętym napletku jest dosyć, ciężko się ściąga napletek natomiast już przy wzwodzie - niestety jest ból.
Teraz po zdjęciach widzę jeszcze te krótkie wędzidełko, które też może ograniczać (ale wtedy jedyna opcja to wycięcie&obrzezanie, czego chciałem uniknąć..).

byłem u dr w poniedziałek, zalecił Dermabliz silicon, który w żadnej aptece jest niedostępny, nawet na hurtowniach są problemy - odpuściłem to, będę walczył z Cicalfate - po 3 minutowych oględzinach i wizycie stwierdził, że ładnie się goi, teraz ode mnie już zależy jak mocno mi przeszkadza, jak się 'czuje' we wzwodzie, po czym zainkasował 100 zł...
--
a więc: mija 16 doba powoli, smaruję od kilku dni Cicalfate od Avene krem regeneracyjny
https://img2.doz.pl/product/77687/scale/500x500
moczę też wciąż przyjaciela w rumianku jednocześnie cwicząc
zrezygnowałem z Octeniseptu oraz okładów (wzwody już mocno nie przeszkadzaja)
czy w przypadku gdybym zdecydował się na kolejne cięcia mogą coś mi dać i czy powinienem starać się o darmową 'poprawkę'? Boję się, że dr zazyczy sobie znowu pokaźnej kwoty jak za zabieg, a liczyłem na to, że kolejne wizyty powinny być właśnie w ramach zabiegu...
 
Do góry