• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po operacji wędzidełka

QQrydza

Member
Okej więc dzisiaj o 15 miałem zabieg wydłużenia wędziełka laserem, troche bolało w niektórych momentach ale generalnie ok.
Co pare dni będe aktualizowal temat.
Zdjecia przed:
Lekarz mówił, że wszystko ok 0 krwawienia podczas zabiegu ale żebym sie nie przestraszyl jak bede widział po opatrunku.
Dostalem 2 mascie ktorymi mam smarowac napletka i rane ( bede to robil przy kazdej zmianie opatrunku)
Mam jeszcze ketonal ktory mam brac tabs co 8h, oraz Cipronex ktory mam brac 2 tabletki dzienie.
Pytanie do was,
Brac wszystkie tabletki i zmieniac opatrunki przez te 4 tygodnie czy tylko pierwszy ? Jak to u was wygladalo.
 

Trolo

Well-known member
Sam zdecydujesz czy będziesz stosował się do zaleceń lekarza czy nie.
Ja po wędzidełku nie miałem żadnego opatrunku, trochę krwi zawsze po nocy było, ale nie jakoś tragicznie. Pewnie zależy to od tego ile i jak krwawiło podczas zabiegu. Napletek zsuwałem myłem szarym mydłem, potem moczenie w rumianku z szałwią. Podczas sikania zsuwałem napletek, wycierałem mocz papierem, żeby nie dostał się do rany i psikałem octeniseptem.
Przeciwbólowe to w zależności od natężenia bólu. Cipronex to antybiotyk pewnie profilaktycznie, żeby nie doszło do zapalenia cewki moczowej. Ja nie miałem i uważam, że jak zadbasz dobrze o higienę to nie nabawisz się stanu zapalnego.
 

Amek

Active member
Rana jest jeszcze świeża, poczekaj jeszcze pare dni to nie będzie krwawić.

Dbaj o higienę i będzie wszystko ok.
 

QQrydza

Member
Smaruje 2x razy dziennie przed i po pracy, do tego po kazdym sikaniu dokladnie wycieram i psikam octeniseptem. Podczas kapieli myje dokladnie mydlem. Mysle ze robie wszystko ok
 

QQrydza

Member
Wczoraj wypadła jedna szwa, dziś też. Dziwiłem się co mnie tak kłuło ale juz znalazłem winowajce (luzna szwa). Wyglada to coraz lepiej
 

QQrydza

Member
10 dni po zabiegu, 2 szwy wypadly, dzis byl delikatny wzwod i odprowadzilem napletek, jest lepiej niz bylo wczesniej, zobacze za tydzien jak wypadna szwy i reszta. Jestem dobrej mysli poki co
 

filoo

New member
tak patrzę na te zdjęcia i coraz bardziej w stresie jestem bo mam podobnie do pierwszych zdjęć w tym temacie

tylko wędzidełko było robione? i również pytanie kolegi powyżej, podcięte czy usunięte?
 
Do góry