• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Babi

New member
witam, mialem 5 dni temu obrzezanie częściowe u dr. drabiny w Krakowie, i nie wiem czy nie zostalo wyciete zbyt malo zwężonego napletka.

oto zdjęcia w delikatnym wzwodzie(5 dni po zabiegu)


O rane bardzo dbam , czesto myje i zmieniam bandaże wiec wszystko bardzo ładnie się goi, co do opuchlizny (oponki) to itak jest przez poł tego co było dzień po zabiegu, rozmawialem z doktorem i sam powiedzial ze opuchlizna jest w moim przypadku normalna i żebym się nie przejmował.

jedyne co mnie nurtuje to czy linia szwów nie jest zbyt ciasna ?
jak mialem niepelny wzwod (jak na zdjęciach) to nie bylem w stanie ani trochę niżej ruszyć skory, i boje sie ze jak się wygoi wszystko to zostane z problemem ze podczas erekcji będzie mi ciężko ściągnąć lub nałożyć napletek na żołądź.
miał ktoś podobne obawy ? moze po ściągnięciu szwów linia sie nieco rozciągnie ? a może to wyglada na wąskie przez opuchliznę ?
 

RTHadzaj

Active member
To normalne, ze nie mozesz sciagac napletka jak 5 dni temu miales ciecie i szycie. Daj temu czas, 3 tygodnie jeszcze i ocenisz. Jak już bedziesz mogl zsuwać to rozciągaj miejsce cięcia smarując jakas oliwka albo kremem nawilzajacym, najlepiej podczas wzwodu
 

Babi

New member
To normalne, ze nie mozesz sciagac napletka jak 5 dni temu miales ciecie i szycie. Daj temu czas, 3 tygodnie jeszcze i ocenisz. Jak już bedziesz mogl zsuwać to rozciągaj miejsce cięcia smarując jakas oliwka albo kremem nawilzajacym, najlepiej podczas wzwodu
dziekuje za rady, na ten moment dr kazal trzymać wszystko pod żołądzią żeby wzwody rozciągały szycie , a co do samej czulosci , jak napletek bedzie juz siedzial na żołądzi to czułość powróci ?
 

Bary

Member
Troche jak u mnie choc gorzej ja tez lekarzowi ktory mnie operowal zasugerowalem obrzezanie calkowite ale zrobil po swojemu troche choc wacek przeciez moj a nie jego niby po cos tam lepiej miec napletek ale po cholere mi jak jest i tak tylko problemem albo?
 

Babi

New member
Troche jak u mnie choc gorzej ja tez lekarzowi ktory mnie operowal zasugerowalem obrzezanie calkowite ale zrobil po swojemu troche choc wacek przeciez moj a nie jego niby po cos tam lepiej miec napletek ale po cholere mi jak jest i tak tylko problemem albo?
troche sie naczytalem i napatrzylem na tym formu , i wiele osób miało zaraz po operacji dość wąsko w miejscu szycia, ale każdy mówi ze blizna z czasem i użytkiem sprzetu robi się elastyczna , wiec mam nadzieje ze u mnie i u cb będzie podobnie , a co do napletka to zależy od podejścia, ja podjąłem się operacji nie z chęci lecz z przymusu (stulejka) wiec psychologicznie żeby się lepiej z tym czuć , chciałem żeby była jak najmniejsza ingerencja i żeby to jak naj-naturalniej wyglądało.
 

MKD

Active member
troche sie naczytalem i napatrzylem na tym formu , i wiele osób miało zaraz po operacji dość wąsko w miejscu szycia, ale każdy mówi ze blizna z czasem i użytkiem sprzetu robi się elastyczna , wiec mam nadzieje ze u mnie i u cb będzie podobnie , a co do napletka to zależy od podejścia, ja podjąłem się operacji nie z chęci lecz z przymusu (stulejka) wiec psychologicznie żeby się lepiej z tym czuć , chciałem żeby była jak najmniejsza ingerencja i żeby to jak naj-naturalniej wyglądało.
Ja zeby lepiej sie czuc poszedlem na calkowite w znieczuleniu ogolnym :) jednak ryzyko nawrotu i te problemy, ktore ludzie maja podczas rekonalescencji po czesciowym jakis mnie odpychaly
 
  • Like
Reactions: AGv

Babi

New member
opuchlizna zeszła i juz to wyglada o niebo lepiej, mimo ze nadal mam szwy to napletek zaczyna działac jak poniwnien , przy wzwodzie zchodzi z ząłedi a bez wzwodu zakrywa ją , sama rana wyglada już dużo ładniej oraz linia ciecia nie wyglada już tak wąsko.
 

Bary

Member
Ja zeby lepiej sie czuc poszedlem na calkowite w znieczuleniu ogolnym :) jednak ryzyko nawrotu i te problemy, ktore ludzie maja podczas rekonalescencji po czesciowym jakis mnie odpychaly
Co ty gadasz w zyciu bym sie nie dal uspic mialem juz w zyciu 3 zabiegi zawsze znieczulenie miejscowe no chyba ze mi nie daj Boze beda musieli watrobe albo zoladek przeszczepic to juz nie bedzie innej mozliwosci , sam zabie jak i po bez zadnego wielkiego bolu .
 

MKD

Active member
Co ty gadasz w zyciu bym sie nie dal uspic mialem juz w zyciu 3 zabiegi zawsze znieczulenie miejscowe no chyba ze mi nie daj Boze beda musieli watrobe albo zoladek przeszczepic to juz nie bedzie innej mozliwosci , sam zabie jak i po bez zadnego wielkiego bolu .

no skoro masz takie przekonania to ok:)

a co jesli lekarz nie zaleca miejscowego? Jest pewnien chirurg w Poznaniu, ktory obrzezanie robi tylko w ogolnym i tutaj nie ma sie czego bac bo to proces bezpieczny.

nie wspominajac o innych plusach jak brak opuchlizny po zastrzyku a niektorym to taka bomba wyszla ze az strach patrzec.

minusem jest zakaz prowadzenia pojazdow przez 24h j oslabiony organizm ale to tylko X godzin po wybudzeniu
 

Podobne tematy

Do góry