• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po obrzezaniu blizny gojenie

kaolik98

Well-known member
Dzięki. Teraz jestem na etapie wyjmowania ostatnich szwów, dwa jeszcze zostały. Kurcze, najgorsze jest to pieczenie w cewce, które ustaje i w pewnych okresach dnia się nasila. Nie wiem czy to infekcja pozabiegowa czy po prostu trzeba to przeczekać. Chciałbym mieć to już za sobą. Jeszcze tak, jak pisałeś - miejsce wędzidełka jest jeszcze chyba świeże, bo piecze.
 

kaolik98

Well-known member
Z cewką wszystko okay. Fragment pozostałego wędzidełka to skrawek skóry. Lekarz mógł go wyciąć ale nie będzie Ci przeszkadzał.
Miejsce cięcia ma prawo swędzieć, bo skóra się regeneruje.
Pomyśl o wyjęciu szwów.
Natłuszczaj skórę i będzie git.
Wyjąłem szwy. Pieczenie jakby mniejsze (nie chcę zapeszać). Wędzidełko mniej piecze, to znaczy, że chyba się goi. Martwi mnie troszkę ten fragment wędzidełka, który pozostał. Przy kąpieli, pod strumieniem wody powoduje on pieczenie. Czy może to oznaczać, że ten wystający fragment wędzidełka potrzebuje więcej czasu na wygojenie się?
 

Sebix92

Active member
Mozliwe, że skóra na pozostałym fragmencie jeszcze w pełni się nie zagoiła.
Pytanie...czy to pieczenie, czy nadwrażliwość?
 

kaolik98

Well-known member
Mozliwe, że skóra na pozostałym fragmencie jeszcze w pełni się nie zagoiła.
Pytanie...czy to pieczenie, czy nadwrażliwość?
Wydaje mi się, że nadwrażliwość. Ale trochę mnie niepokoi pieczenie w cewce moczowej po oddaniu moczu. Akurat smaruję kilka razy dziennie Alantan Plus i troszkę to pieczenie się zmniejszyło...
 

Podobne tematy

Do góry