• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po jakim czasie może być 2 zabieg...

kristofer87z

New member
Ja kontaktowałem się jeszcze raz w sprawie 2 zabiegu.
Z uwagi na to, że super się goi, można by go nawet przeprowadzić po 2 miesiącach.
Ale i tak nie wiem, czy nie zdecydować się na NFZ, a wtedy jednak poczekam sporo dłużej.
 

Smoove

New member
U mnie najgorzej się goi ta "gulka", ale ona przy pełnym obrzezaniu zostanie chyba wycięta, więc po co czekać.
 

kristofer87z

New member
Ja się wykosztowałem 3000 zł na zabieg korekty krzywizny.
Gdybym chciał teraz zrobić jeszcze obrzezanie prywatnie, to mam koszt 800-1100 zł (zależnie od typu znieczulenia).
Trochę sporo kasy, dlatego zastanawiam się czy nie poczekać na NFZ, ale terminy są podobno chore - nawet do 8 miesięcy.

Jak mi się zagoi, to zobaczę czy zabieg będzie konieczny - nie mam typowej stulejki, tylko po prostu trochę za dużo napletka.
 

Smoove

New member
Ja mam stulejkę częściową. Myślałem, że ten pierścień mi się robił z powodu wędzidełka, ale po zabiegu nadal to samo. Myślę o czerwcu, w końcu sesja, więc z domu i tak się ruszać nie będę :lol:
 

Smoove

New member
Lekarz powiedział, że zabiegów obrzezania nie robi się w czerwcu, bo jest ciepło i gorzej się wszystko przez to goi... Powiedział jeszcze, że przez miesiąc nie będę mógł uprawiać sportu, żeby nie pocić rany... Co o tym sądzicie? Jak dla mnie total BULLLSHIT :!:
 

Smoove

New member
Nie ma edycji?

Dodam, że ja wiem, że będę miał te zabieg w czerwcu. Powód jaki podał ten lekarz jest dla mnie baaardzo dziwny. Jeszcze raz, co o tym sądzicie?
 

kristofer87z

New member
Podejrzewam, że lekarz podał Ci maksymalny okres gojenia na podstawie doświadczeń z poprzednimi pacjentami. Lepiej żeby powiedział, że będzie się goić 30 dni, a zagoi się w 15, niż na odwrót...

Ludzie z forum twierdzą, że po obrzezaniu trzeba poczekać od kilku do kilkunastu dni na zanik nadwrażliwości, podejrzewam, że sport w momencie gdy coś boli to nic przyjemnego...
 

Smoove

New member
A tekst, że takich zabiegów się nie robi w lato, bo jest gorąco i się słabo goi? Nie jestem lekarzem, ale na chłopski rozum jak to usłyszałem to troche się zaśmiałem "w sobie" jak byłem u niego...
 

Trolo

Well-known member
Chwila chwila, z mojej wiedzy wynika, że ciało człowieka ma stałą temperaturę, i stale jest ciepło i wilgotno. A jak uprawiamy jakiś sport, to spocisz się i w lecie i w zimie. Tylko, że po zabiegu nie biegamy i nie ćwiczymy. Wiadomo w lecie szybciej można się spocić, ale siedząc i nic nie robiąc nie da rady, no chyba, że kogoś męczy chodzenie po schodach. A gojenie się ran to indywidualna sprawa, a nie pogody.
 

kristofer87z

New member
Niby tak...
Ale ja np. w lecie się tak pocę, że parę razy dziennie muszę się przebrać, bo można pot z ciuchów wyciskać... ;)
I nie ważne, czy biegnę, czy siedzę, czy leżę - leje się ze mnie i już.

Być może jego lekarz obawia się takiego przypadku, hehe.
 

Smoove

New member
Siema, słuchajcie, mam taką jakby białą kropkę (gulkę) przy wędzidełku wygląda mi na typowego "syfa", którego ma się na twarzy tylko że jest pod napletkiem. Myślę, żeby go przebić igłą. Dobrze myślę?;d
 

kristofer87z

New member
Mi się parę razy w życiu syf trafił na penisie, w lato, jak cały zapocony byłem.
Ciężko było mi z tym cokolwiek zrobić, bo bolało jak cholera, ale z reguły po naciśnięciu strzelało samo i znikało po 2-3 dniach.
 

Smoove

New member
Dobra, postanowilem nic z tym nie robic bo i tak to zostanie usuniete przy obrzezaniu.
Pytanie odnośnie wedzidelka. Jeżeli przy sciaganiu w dół napletka w koncowej fazie żołądź zostaje sciagany w dół to znaczy, ze nie jest dobrze?
 

Smoove

New member
EDYCJA
Tzn. to wyglada tak, że normalnie sciagam w dół, az do momentu, w którym skóra jest prosta (nie wiem jak to wytłumaczyc) i kiedy chce jeszcze dac w dół, maksymalnie w dół to wtedy sciagany jest żołądź w dół.
 

tab3

New member
Smoove napisał:
EDYCJA
Tzn. to wyglada tak, że normalnie sciagam w dół, az do momentu, w którym skóra jest prosta (nie wiem jak to wytłumaczyc) i kiedy chce jeszcze dac w dół, maksymalnie w dół to wtedy sciagany jest żołądź w dół.
miałem identycznie lekarz stwierdził za krótkie wędzidełko
 

Smoove

New member
tab3 napisał:
Smoove napisał:
EDYCJA
Tzn. to wyglada tak, że normalnie sciagam w dół, az do momentu, w którym skóra jest prosta (nie wiem jak to wytłumaczyc) i kiedy chce jeszcze dac w dół, maksymalnie w dół to wtedy sciagany jest żołądź w dół.
miałem identycznie lekarz stwierdził za krótkie wędzidełko

No tak tylko ja jestem własnie po zabiegu... zresztą i tak czeka mnie obrzezania wiec to i tak zostanie wycięte ;d
 

Smoove

New member
Ostatnimi dniami jest bardzo gorąco przez co zaczałem się zastanawiać, jak bedzie wygladalo moje gojenie się blizn po obrzezaniu calkowitym, ktore bede mial na poczatku lipca. Jak juz wczesniej wspominalem urolog powiedzial mi ze takich zabiegów lepiej nie robic wlasnie ze wzgledu na wysoką temperature oraz wiglotność - wtedy wydawało mi sie to smieszne, ale teraz wrecz przeciwnie. Zabieg musze miec na poczatku lipca, bo potem będę aktywny fizycznie (treningi w klubie od wrześnie, 4x na tydzien). Co sądzicie o moich obawach?
 
Do góry