• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Plastyka napletka + wędzidełko Krosno Podkarp. FOTO RELACJA

bombel116

New member
Witam wszystkich. Chcę podzielić się wrażeniami z mojego zabiegu, myślę, ze ludziom szczególnie z okolic Krosna może pomóc :)
A więc zacznę od początku:

Mam 17 lat. Mój problem zauważylem jakiś rok temu, napletek w ogóle nie schodził z żołędzia, bałem się zabiegu , zaczalem sam go "naprawiać"
Udało się osiągnąć stan , w którym w spoczynku ściągałem w spoczynku do samego końca trzonka za żołędziem ,a we wzwodzie do 3/4 grzybka.
I wcale długo mi to nie zajęło, kilka wieczorów w wannie.
PISZĘ TO PONIEWAŻ MOŻNA OD TEGO ZACZĄĆ , A NÓŻ UDA SIĘ ROZPRACOWAĆ PROBLEM :)

Zostawiłem ten problem , ale przy kontakcie imtymnym czułem dyskomfort, dlatego zdecydowałem się na zabieg.

Najpierw byłem u Sawickiego, który nie wypisał mi skierowania bo mówił że nie widzi problemu. Następnie udałem się do Sebastiańskiego. Naprawde świetny facet, za wizytę zapłaciłem 60 zł , wszystko wytłumaczył mi w najmniejszych szczegółach i wypisał skierowanie.

Kilka dni temu miałem zabieg robiony w szpitalu, u niego w przychodni się tego nie robi. INFORMUJĘ WAS, ŻE JEŚLI ZDECYDUJECIE SIĘ NA ZABIEG W SZPITALU , NA ODDZIAŁ PRZYJMĄ WAS DZIEN PRZED ZABIEGIEM, A WYPUSZCZĄ DZIEŃ PO ZABIEGU. Czyli jest się prawie 3 dni . Chyba taka jest procedura bo wszystkich tak trzymali. Ale pielęgniarki miłe i sympatyczne więc dało się wytrzymać .

O 9 rano miałem zabieg. Zostałem przewieziony na salę operacyjną przez miłe pielęgniarki. Na sali operacyjnej "dostałem" narkozę. Tzn wstrzyknięto mi dożylnie jakiś płyn, chwilkę po tym odpłynąłem :) ( Ostrzegam że aby dostać narkozę nie można mieć kaszlu , przed narkozą i po kilkanaście godzin nie wolno nic jeść ani pić, ale da się przeżyć :).

Po zabiegu prawie wgl nie czułem bólu, obudziłem się w nocy przez wzwody ale też da się to przeżyć :) Wszystkie rany ładnie się goją . Za 5 dni mam wizytę kontrolną .

Powiem wam, że bardziej od bólu pozabiegowego , denerwuje mnie swędzenie powodowane gojeniem. Dodam jeszcze że dzień po zabiegu śmigałem już bez opatrunku , a wieczorem wyszedłem z domu ze znajomymi.

Dostałem na receptę maść z antybiotykiem - Detreomycyna , Clemastin i Urotrim i muszę przyznać , że goi się znakomicie. Po 3 dniach praktycznie nie ma już większej opuchlizny i większych ran :)

Fotki: http://img821.imageshack.us/g/1dzie.jpg/
Pierwsze 2 zdjęcia są 1 dzień po, następne 2 są 3 dni po .




Pozdrawiam i mam nadzieję ,że komuś pomoże moja powieść :)

P.S. Jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania, proszę pytać w temacie bądź na PW. Postaram się odpowiedzieć :)
 

bezczel

New member
No powiem ci że jak na kilka dni to bardzo przyzwoicie zareagowałeś na zabieg. Nie widać opuchlizny ani zaczerwienienia nadzwyczajnego. Miałeś plastykę czy częściowe obrzezanie?
 

bezczel

New member
No to ciesz się chłopie, bo u niektórych wacek wygląda jak by był cięty piłą motorową. Wszystko masz ładnie zrobione i nie ma sie czym martwić. Daj znać jak juz ci sie wszystko zrośnie i wypadną szwy.
 

bombel116

New member
Ciesze się ze ktos się moim przypadkiem zainteresował :)

Dzisiaj tj. 4 dni po zabiegu wyciągnąłem pierwszy szew, sam wylazł do połowy , to pomogłem :D W miarę na bieżąco będę wstawiał zdjęcia.

Pozdro !

Mam jedno pytanko. Czy ma to jakieś znaczenie czy chodzę z odsłoniętym żołędziem czy zasłoniętym? Czytałem już o tym na tym forum ale słyszałem najróżniejsze opinie. Ma to w ogóle jakieś znaczenie?
 

bombel116

New member
Ale mi ciężko go nałożyć bo szwy uwierają , a jak go założe to mały wzwód i schodzi do końca. Masakra : D

Wyczytałem że przy naciąnięym napletku szybciej schodzi opuchlizna. Z tym że ja już nie mam na szczęscie opuchlizny. Pierwsze 3 dni po zabiegu chodziłem z nasuniętym bo nawet bałem się cos ruszać.

Czy przy naciągniętym napletku szybciej goją się rany?


http://img819.imageshack.us/g/29032011342.jpg/ po 5 dniach.

Zrobiła się na małym oponka :] . Jak ogólnie oceniacie wygląd po 5
dniach ;>

EDIT. Wstawię jutro nowe zdjęcia.
 

HDM

New member
Musze przyznać ze Ci zazdroszczę. Ja miałem pełne obrzezanie z wydłużeniem wędzidełka. W nocy miałem mocne wzwody i już po drugim dniu wypadły mi ze dwa szwy. Teraz po pięciu dniach wypadło mi juz ok 5-6 szwów Przez to z jednej strony mam jakby grubszą faldę skóry. Myślę że powinno to zejść razem z opuchlizną i różnica będzie niewielka. We wtorek będę miał zdejmowane szwy. Zastanawia mnie jedna sprawa związana z wędzidełkiem. Otóż nazwijmy to w miejscu gdzie wędzidełko na końcu żołędzia rozchodzi się na dwie strony jedna strona w stosunku do drugiej jest dość mocno spuchnięta i zaczerwieniona. Zastanawiam się czy to zejdzie czy będzie potrzebna jakaś chirurgiczna poprawka? Mam nadzieję że nie.
 

HDM

New member
Co racja to racja ale jak zobaczyłem jak mu się ładnie goi to mnie szlag trafił ;) I wyszła ze mnie taka podła podszyta męskim brykającym ego zazdrość ;)
 

Dawid472

New member
Witam, wczoraj rano miałem wykonany zabieg plastyki i wydłużenia wędzidełka, dlatego piszę w tym temacie i mam pytanie. Czy nic się nie stanie jeśli będę chodził kilka dni z odsłoniętym żołędziem? Lekarz po zabiegu w takim stanie zostawił mojego wacka, ale to chyba lepiej jeżeli chodzi o gojenie się? Jak dotąd wolałem nie ruszać napleta, bo jeszcze trochę krwi leciało z miejsca szwów oraz z wędzidełka. Proszę o porady.
Pozdrawiam
 

Nanuk

New member
Nie wiem jak z tym jest, ale mnie lekarz zalecil chodzenie z nieodslonietym zoledziemy na poczatku, owszem cwiczyc napletek, ale jednak przebywac z nieodslonietym.
 

bombel116

New member
Jutro miną 3 tygodnie od zabiegu. Zostały mi jeszcze 2 szwy na wędzidełku ,myślę ze jest to kwiestia 2 dni.. Wszystkim polecam wizytę u urologa na wyjęcie szwów bo samemu to mozolnie idzie :) Po wyciągnięciu wszystkich powiem ocenię zabieg .
 

bombel116

New member
Męcze się z tymi dwoma szwami i cholernie się one trzymają. Napletek przy wzwodzie nie schodzi z żołędzia, klinuje się w połowie, mam nadzieje ze to przez te 2 szwy na wędzidełku bo jezeli nie to ... . Od dzisiaj moj przyjaciel nurkuje pół godziny w wannie pełnej gorącej wody :].

Co mogę jeszcze zrobic zeby rozpuscic te szwy? Pozdrawiam
 

Podobne tematy

Do góry