• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Plastyka napletka - kwestia szwów pytanie

kierzek123

New member
Mały update, dzisiaj mija równo 14 dzień od zabiegu, generalnie żołądź trochę się zregenerował z tego co widzę i miejscami zaczyna wracać do normalnych kolorów, zaczerwienione są głównie miejsca, w których szwy przylegają do grzyba kiedy napletek jest naciągnięty więc pewnie to go wciąż delikatnie podrażnia. Nadal odczuwam delikatny ból przy naciąganiu i ściąganiu napletka gdzie szwy dotykają żołędzia ale już zdecydowanie mniejszy w porównaniu z tym co było wcześniej więc chyba wszystko jest okej. Opuchlizna również się pomniejszyła.
Na ten moment moją największą bolączką są nocne erekcje, zawsze około 4-5 rano mały próbuje stawać dęba i się wtedy budzę bo jednak powoduje to ból. Po uspokojeniu go kiedy zasnę niestety po ~30 minutach jest powtórka i tak do 8 aż nie wstaję do pracy no ale chyba nic na to nie poradzę, trzeba przeczekać. Ten prowizoryczny opatrunek który zakładam na noc żeby go trochę umocować dużo nie daje.
Moje pytanie natomiast dotyczy zapisania się do chirurga którego i tak mam za darmo w ramach pakietu medicover z pracy - czy to dobry pomysł aby równo po minięciu 3 tygodni podejść tam i powiedzieć, aby usunął wszystkie szwy? Niby można to samemu zrobić ale wolałbym tam nie grzebać i ryzykować ze coś sobie przypadkiem zatnę. Czy może lepiej poczekać równo miesiąc i dopiero wtedy udać się tam w celu usunięcia tych co same nie wypadły?
 

nope

Well-known member
Nocne wzwody normalka. Zaniedlugo przejdą ale dają czasem w kość przez to budzenie. Ze szwami jak najbardziej dobry pomysł. 3 tyg to wystarczający czas dla szwów a czasem i wcześniej sie ciacha.
 

kierzek123

New member
Odkopuję temat po 3 miesiącach od zabiegu ponieważ niestety moje obawy które miałem już ~2tyg po jego wykonaniu jednak się potwierdziły, a mianowicie szycie chyba jest zbyt ciasne albo napletka zostało zostawione zbyt dużo? generalnie czuje w miejscu sciągnięcia napletka czyli od razu pod żołądziem ból kiedy klient stoi na baczność. Sam napletek z jednej strony też zwija się jakby "do środka" na start podczas wzwodu i muszę go lekko naciągać jeszcze paluchami tak, aby faktycznie spoczywał w całości za żołędziem, tak chyba nie powinno być. Urolog który mnie operował mówił, żeby do 3 miesięcy się nie przejmować i czekać na efekty no ale jest jak jest więc po tych 3 miesiącach umówiłem się już do niego na wizytę za tydzień i zobaczę co powie, ale obawiam się, że może się to skończyć niestety kolejną operacją. Wiecie czy jakieś plastry na blizny mogą pomóc rozwiązać ten problem? może próbować to jakoś rozciągać? Wrzucam 2 fotki które niedawno zrobiłem, widać na nich wyraźnie taką jasną linię po szwach która wbija się w skórę. Myślałem, że jak pójdę prywatnie za 2200zl do lekarza który miał dobre same bardzo dobre opinie na stronce znanylekarz to będzie wszystko elegancko i z głowy za jednym podejściem a tu jednak dupa :/



 

kierzek123

New member
A i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie względem tego co przed chwilą napisałem ale zapomniałem dodać, że podczas wzwodu jeśli mam częściowo naciągnięty napletek na żołędzia to nie czuję tego ucisku, dopiero po całkowitym ściągnięciu go za grzyba występuje ból.
 

nope

Well-known member
Ciasno w obwodzie na bliznie lub wycięte za mało zwężonej skóry. Poprawka. Opinie na znanym lekarzu to moim zdaniem nie wszystko.
 

kierzek123

New member
Byłem wczoraj u urologa który mnie operował i po obmacaniu mi sprzętu stwierdził, że to kwestia twardej blizny. Zalecił kupić SutriCon w żelu do wcierania x2 dziennie przez miesiąc w bliznę, po tym czasie niby powinno się trochę rozluźnić i być lepiej. Pytałem czy nie będzie tu przypadkiem potrzebna jakaś operacyjna poprawka i powiedział, że jego zdaniem nie. Jestem raczej sceptycznie nastawiony czy taki żel aby na pewno rozwiąże problem no ale zobaczymy, nie zaszkodzi spróbować. Odezwę się pewnie jeszcze w listopadzie lub grudniu w tym wątku dać znać czy pomogło czy nie, może komuś przyda się to info.
 

Podobne tematy

Do góry