• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pionowe nacięcie napletka,powód zapalenie

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Moze byc, ze jesteś pierwszym takim przypadkiem tutaj. A moze i juz ktos mial cos takiego ale nie znajdziesz bo ludzie nie naucza sie prawidlowo tytułować watkow, tylko piszą:
-co to jest?
-pomocy
-proszę o pomoc
-pytanie
I w ten desen caly czas
No ale teraz dzieki tobie ktos w przyszłości kto bedzie mial podobnie, trafi na twoj watek i to mu pomoże.
Sam niestety ci nie doradze. Kolor dla mnie bardzo podejrzany. Ciemny kolor tkanki kojarzy mi sie z martwicą. Co na ten kolor powiedział specjalista?
 

Tomek100

Member
Moze byc, ze jesteś pierwszym takim przypadkiem tutaj. A moze i juz ktos mial cos takiego ale nie znajdziesz bo ludzie nie naucza sie prawidlowo tytułować watkow, tylko piszą:
-co to jest?
-pomocy
-proszę o pomoc
-pytanie
I w ten desen caly czas
No ale teraz dzieki tobie ktos w przyszłości kto bedzie mial podobnie, trafi na twoj watek i to mu pomoże.
Sam niestety ci nie doradze. Kolor dla mnie bardzo podejrzany. Ciemny kolor tkanki kojarzy mi sie z martwicą. Co na ten kolor powiedział specjalista?
Oto opis z wizyty u lekarza.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nic nie napisane o żołędzi. Wyciek ropny i obrzęk napletka. Ale czemu grzyb wyglada jakby mial zaraz odpasc? Co to za zmiany w takim kolorze i skad sie wzięły. Bo 3 miesiace żołądź w takim stanie to malo komfortowa sytuacja. Oby w koncu ci pomogli
 

pelesos

Active member
Czy robiłeś posiew/ wymaz z napletka zmian ropnych ? Jeżeli nie lub dawno to zrób posiew tlenowy i beztlenowy. Kup 2 JAŁOWE wymazówki w aptece lub poproś w mikrobiologii. Zrób w domu wymaz ze zmian zapalnych/ropy i do zanieś SZYBKO bezpośrednio do ZAKŁADU MIKROBIOLOGII.
 

Tomek100

Member
Czy robiłeś posiew/ wymaz z napletka zmian ropnych ? Jeżeli nie lub dawno to zrób posiew tlenowy i beztlenowy. Kup 2 JAŁOWE wymazówki w aptece lub poproś w mikrobiologii. Zrób w domu wymaz ze zmian zapalnych/ropy i do zanieś SZYBKO bezpośrednio do ZAKŁADU MIKROBIOLOGII.
Robiłem tzn urolog pobierał i zawoziłem jakiś miesiąc temu 2szt i były negatywne.
Zrobię po Świętach jeszcze raz , może akurat teraz coś wyjdzie.
 

Amek

Active member
SOLCOSERYL Gel.(może ktoś używał)
Co o tym myślicie w moim przypadku , warto zaryzykować?
Mam kilka ran otwartych blisko rowka żołędzia i pod nim.
Czy to na zapalenie też może działać?
Dostałem żel od kumpla z Austrii i mówi żebym spróbował ale nie chciałbym sobie bardziej zaszkodzić....
Ja to bym tego raczej nie stosował, wystarczy higiena, dezynfekcja i czas
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Mi lekarz po zabiegu kazal moczyc 2 razy dziennie pindola w wodzie z soda oczyszczoną. Soda pomaga w leczeniu trudno gojacych sie ran itp. Mimo wszystko zanim zastosujesz cos na wlasna reke skonsultuj to z lekarzem.
 

promatyk1

Member
Próbowałem znaleźć coś podobnego w google photos, ale jedyne podobne zmiany na żołędzi mogłyby być spowodowane drożdżakami. Lekarzem jednak nie jestem. Szukalem pod haslem "candida balanitis". @Tomek100 -
 

promatyk1

Member
Jesli Twój angielski jest okej, to mozesz spróbować napisać na rosyjskim forum po angielsku. Są tam różne przypadki - adres to uro-forum.ru (polecam uzyc przegladarki chrome bo zaoferuje ci tłumaczenie). Może miałaby też sens biopsja tkanki.
 

Tomek100

Member
Próbowałem znaleźć coś podobnego w google photos, ale jedyne podobne zmiany na żołędzi mogłyby być spowodowane drożdżakami. Lekarzem jednak nie jestem. Szukalem pod haslem "candida balanitis". @Tomek100 -
Tak też już przeszukałem wszystko , nigdzie nie ma podobnych zdjęć po Świętach spróbuję jeszcze raz zrobić posiew z napletka i żołędzi, może coś wyjdzie, wcześniej byłem na kilku antybiotykach więc może był zakłamany wynik.
 

Tomek100

Member
Jesli Twój angielski jest okej, to mozesz spróbować napisać na rosyjskim forum po angielsku. Są tam różne przypadki - adres to uro-forum.ru (polecam uzyc przegladarki chrome bo zaoferuje ci tłumaczenie). Może miałaby też sens biopsja tkanki.
Niestety angielski mój jest jaki jest...mam nadzieję ,że będąc 8 mego kwietnia na konsultacji lekarz zaproponuję coś czy jakieś badania czy biopsję, bo nie ma poprawy a wciąż robią się nowe rany otwarte.
 

Patryk123411

Active member
Mi to wygląda na jakies zaawansowane stadium grzybicy niestety w cukrzycy tak się może dziać stany zapalne jakieś bakterie do tego cukrzyca to nasila do tego stopnia że to wygląda w ten sposób bo co to może być chyba że jakiś liszaj ewentualnie, póki możesz to smaruj to i czekaj a może coś pomoże. Jak nie pomagają maści sterydowe i te cuda od lekarzy to może coś naturalnego. Poczytaj o miodzie manuka i jego właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych. Nóż już w ostateczności bo jak ci wytną cały napletek to wcale nie będzie lepiej a może to nie pomoże i wtedy co? Ja dałem sobie wszystko wyciąć i co z tego.. Jak teraz penisa mogę użyć sobie do sikania tylko. Głowa do góry.
 

Tomek100

Member
Dziękuję Wam ale widzicie każdy z Was uważa ,że to co innego, tak samo miotają się lekarze.
Mam nadzieję ,że do 8 smego mi nie odpadnie i pan profesor coś wymyśli zobaczac ,że nacięcie nic nie pomogło.
 

Tomek100

Member
Mi to wygląda na jakies zaawansowane stadium grzybicy niestety w cukrzycy tak się może dziać stany zapalne jakieś bakterie do tego cukrzyca to nasila do tego stopnia że to wygląda w ten sposób bo co to może być chyba że jakiś liszaj ewentualnie, póki możesz to smaruj to i czekaj a może coś pomoże. Jak nie pomagają maści sterydowe i te cuda od lekarzy to może coś naturalnego. Poczytaj o miodzie manuka i jego właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych. Nóż już w ostateczności bo jak ci wytną cały napletek to wcale nie będzie lepiej a może to nie pomoże i wtedy co? Ja dałem sobie wszystko wyciąć i co z tego.. Jak teraz penisa mogę użyć sobie do sikania tylko. Głowa do góry.
A czemu tylko do sikania? Też borykasz się z czymś?
 

Patryk123411

Active member
Nie wycinaj sobie wszystkiego chyba że nie będzie już naprawdę innej możliwości. Zresztą na żołędzi też to masz to co ci pomoże usunięcie napletka. Robiłeś posiew na grzyby?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Chyba nie oczekujesz ze ktos na forum postawi ci diagnozę. Oczywiście ze kazdy uwaza co innego, i ludzie podrzucają ci pomysly o czym ewentualnie moglbys dyskutować z lekarzem a nie ze cie tutaj wyleczymy. Bankowo trzeba zbadac co tam siedzi a nie stosowac na chybił trafił leki, trzeba uzyc cos celowanego w danego grzyba bakterie czy to co tam jest. Dlatego bez zbadania probki to błądzenie jak we mgle
 

Tomek100

Member
Chyba nie oczekujesz ze ktos na forum postawi ci diagnozę. Oczywiście ze kazdy uwaza co innego, i ludzie podrzucają ci pomysly o czym ewentualnie moglbys dyskutować z lekarzem a nie ze cie tutaj wyleczymy. Bankowo trzeba zbadac co tam siedzi a nie stosowac na chybił trafił leki, trzeba uzyc cos celowanego w danego grzyba bakterie czy to co tam jest. Dlatego bez zbadania probki to błądzenie jak we mgle
Nie nie oczekuje, raczej liczę ,że pojawi się ktoś z tym samym problemem i coś podpowie.
A może lekarz ,który miał taki przypadek w swojej karierze.
 

Grom

Well-known member
Koszmar! Zauważyłem na forum, że użycie maści Pimafucort często kończy się ranami, żółtymi wybroczynami, makabrycznym pieczeniem i długim gojeniem. Dziwnie się zrymowało...🤔
Nieważne. Dla mnie Pimafucort plus cukrzyca mogły uruchomić jakąś reakcję alergiczno autoimmunologiczną.
 

Podobne tematy

Do góry