• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pierwsze dni po zabiegu - dr Fortuna - Kraków :)

smarios

New member
Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Zabieg miałem przeprowadzony 23.12.12 w Ars Medica w Krakowie u dr Fortuny. Co do samego zabiegu i lekarza nie mam zastrzeżeń, jestem bardzo zadowolony, mimo że sam zabieg trochę mnie bolał (jednak myśli miałem gdzie indziej, gdyż 3 dni wcześniej zdałem prawko ^^ tak, musiałem się pochwalić) ;)
Miałem stulejkę całkowitą, pan doktor wykonał plastykę i zalecił aby przez 2 dni nie ściągać opatrunku, potem myć go wodą i moczyć w rumianku (dziwnie wygląda wacek w słoiku :D).
Dziś jest 6 dzień po zabiegu. Nocne wzwody strasznie nie bolą, tylko przez 2 pierwsze noce zasypiałem z ibupromem pod ręką, teraz tylko lekki dyskomfort. Po 3 dniu wypadły mi 2 szwy z górnej części wędzidełka.
Martwi mnie tylko jedna sprawa (oby niepotrzebnie) - otóż nie mogę do końca ściągnąć napletka (sprawia jeszcze ból).
Jak to było u was? Codziennie staram się naciągać tą skórę aby ujrzeć szwy, z prawej strony nawet da się "wywinąć", ale z lewej już nie, bo boli. Jeszcze jedna sprawa - na żołędzi przy ujściu cewki moczowej mam taką śmieszną przezroczystą "banieczkę", bardzo wrażliwą. Spotkał się ktoś z czymś takim? Mam nadzieję że minie :)
Pozdrawiam.
 

john22

New member
ja miałem zabieg wczoraj,
pierwsza nocka - bardzo spoko, tylko po południu wziałem jedna tabletkę apapu. W nocy czy rano nic.
o 10.00 byłem na kontroli, doktor stwierdził ze goi się dobrze i kazał od dziś już ćwiczyć napletek.
Schodzi do końca be problemu, doktor zwrócił uwagę aby go naciągać do góry aby przykrywał żołądź.
Poki co problem polega tylko na tym, że ucieka lekko w dół i zołądź zostaje odsłonięta, przez co troszkę uwiera w mini opatrunek.
W tym momencie zastanawiam się czemu dopiero teraz zdecydowałem się na taki krok.
Zobaczymy jak będzie dalej ale wszyscy mówią ze jest lepiej wiec czemu i u mnie nie mialoby byc?
 

sławek83

Moderator
smarios ze ściąganiem go do końca nie spiesz się, nic na siłę. Też tak miałem. Codziennie ściągaj tyle ile możesz ale bez przesady żeby czegoś nie zerwać. Dbaj o niego i będzie dobrze. Jeśli chodzi o tą banieczkę to nie wiem.
 

sławek83

Moderator
john22 jeśli teraz się niczym właściwie nie martwisz to musi być dobrze. Pierwsze dni są najgorsze. Daj mu trochę czasu i powinno być dobrze.
 

smarios

New member
john22
Nadwrażliwość zniknie po jakimś czasie - u mnie 6 dzień po zabiegu i widzę mniejszą wrażliwość żołędzi niż zaraz po zabiegu. To jest świeża rana, z dnia na dzień zobaczysz że mały wraca do normalnego wizerunku ;) Od wtorku sypiam bez opatrunku, i w nocy nieświadomie go hartuję :)
sławek83
Też wychodzę z takiego założenia, że nic na siłę. Rozciągam codziennie, małe efekty są. A ta banieczka powoli się zmniejsza, także mam nadzieję że szybko zniknie, bo śmiesznie to wygląda ;)
 
Do góry