• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pierwsza doba po zabiegu (Plastyka + wędzidełko)

Peebuls

New member
Stało się. Zbierałem się ładnych parę lat i w końcu się zdecydowałem :). Wczoraj miałem wykonywaną plastykę napletka/skrócenie go oraz wędzidełka. Zabieg przebiegł bezboleśnie, po zabiegu również bólu nie było (no może poza nocnymi wzwodami, ale był to ból bez konieczności zażywania tabletek). Czy taka opuchlizna jest po zabiegu normalna (głównie wędzidełko)? Lekarz nakazywał ściągać napletek, robię to podczas załatwiania się, mycia itd. Wczoraj nie było o tym mowy - duża opuchlizna, dzisiaj schodzi w miarę łatwo. Zmieniam opatrunki, psikam octeniseptem po każdym załatwieniu się i noszę go zadartego do góry (na noc przyklejam tymi taśmami od gazy). Tutaj również pytanie - w niektórych miejscach można wyczytać by nosić obcisłą bieliznę , przyklejać do góry itd. w innych żeby dać więcej luzu - jak sądzicie? Wiem, to dopiero pierwsza dobra po zabiegu, ale mimo wszystko trochę się martwię i będę wdzięczny za opinię bardziej obeznanych z tematem użytkowników :).

Na drugim zdjęciu widać o co mi chodzi z wędzidełkiem - https://imgur.com/a/iCkrf4q

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
 
Jak na pierwsza dobę po zabiegu to wygląda okej.

Opuchlizna to rzecz normalna, najgorzej puchnie właśnie w miejscu wiezidelka... Ja bym na razie się nie martwił no chyba że będzie się powiększać i nie będzie chciała zejść no to z lekarzem trzeba zagadać.

Ja miałem częściowe obrzezanie z usunięciem wędzidełka, ciasne majty i przyjaciel w górę, wtedy podobno szybciej opuchlizna schodzi. Nie używałem tasiem, tylko gaziki dookoła i do góry a potem na to ciaśniejsze bokserki. Nie psikalem niczym rany, lekarz tylko kazał mi delikatnie go myć normalnym płynem pod prysznic, ale każdy lekarz inaczej.

Nic się nie martw, pierwszy tydzień dwa najgorsze, potem już z górki. Ja już jestem dwa miesiące po zabiegu. Wpadnij w mój temat jak chcesz wiedzieć więcej.

Jakieś pytania pisz śmiało.
 
Siemasz. Opatrunki nosilem chyba 10 dni - potem mialem wizyte kontrolna bo mialem wrocic zza granice - Lekarz wzial wszystkie gaziki, naciagnal skore na zoladz i od tamtej pory chodzilem bez opatrunkow, wiec razem 10 dni.
 

Peebuls

New member
Lekarz nie mówił nic o rumianku. Myślicie, że można już zacząć moczyć w rumianku żeby ta opuchlizna wcześniej zeszła?
 

Peebuls

New member
Zabieg 15.01 - czy krwawienie z miejsc gdzie są szwy jest normalne? Nie mówię, że leci cały czas ale po nocy czy całym dniu w opatrunku jest na nim trochę krwi :(
 

Peebuls

New member
Wczoraj byłem na zdjęciu szwów. Generalnie wszystko ok ale widzę, że przy wędzidełku szew (taki większy) został - czy w tym miejscu pozostawienie szwów jest normalne i trzeba po prostu czekać aż się wchłoną?
 
Do góry