• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pieczenie cewki moczowej

dominis263

New member
siema mam pytanie jestem tu nowy a czy was piekla cewka moczowa

mam jeszcze 1pytanko me akurat caly czas piecze cewka cwiczylem rozciaganie i mi pzesźlo ale zaczego sie od nowa gdy wzialem jakas witamine z laktoza i sacharoza czy to moglo byc od tego i czy muglby mi ktos pomuc cotjesc a czego nie jaka dieta i jakie cwiczenia pomuzcie chlopaki mam juz to zgk pol roku sie z tym mecze
 

Czyzyk2

New member
dominis263, Było to już pisane wiele razy, ale opiszę przy okazji moją historię do tej pory, bo wiem jak to na początku ciężko jest się za to zabrać. Brałem ćwiczenia z książki Heal Pelvic Pain i ćwiczyłem je 25 minut od 2 do 4 razy dziennie. Potem dodałem i zamieniłem niektóre na te z Trydent. I co najważniejsze tez czasem należy się pomasować na nogach w sensie od miednicy do kolan dociskaj bolące punkty każdy przez minute do półtorej. Musisz sam znaleźć gdzie na tych nogach dokładnie masz punkt spustowy który boli. Dobrze by było spacer od 30 minut do godzinny dziennie i chodzenie na luźno, cały dzień rozluźniaj miednice tak żebyś czul ze nie ściskasz jej nawet niechcący.

heal_pelvic_pain.pdf - Przeklej.org (od strony 34 Breathe)
Trydent.doc - Przeklej.org

Na początek wybierz parę z jednej książki, parę z drugiego linku. I tak 2 razy dziennie po 25 minut. Plus godzina spacerów i pol godziny naciskania punktów. I rozluźnianie miednicy cały czas!
 

Czyzyk2

New member
Nie, z tego powodu nie. Chociaż gdzieś w tym samym czasie zrezygnowałem z napojów gazowanych i herbat do zera, kawy też nie pijam. Ale to wszystko spowodowane tym, że nie chce wypłukiwać magnezu, bo mam czasem objawy nerwicowe. Według niektórych dieta ma wpływ, na mnie tego nie zauważyłem. Jedyne co widzę to po wodzie mineralnej chce mi się sikać częsciej, silniej i więcej. Podobny efekt mam po naciskaniu punktów.
 

dominis263

New member
aha dzieki za odp a teraz wedlug cb na ile procent oceniasz swoj stan prostaty masz jakies duze dolegliwosci czy takie male ?po jakim czasie rozciaganie pzynioslo efekty,i cźy jesj jakis sposob na to pieczenie w cewce piecze dzien i noc robilem badania rozne jakie tylko sa bakteri zadnej niema to skad to pieczenie nieraz to idzie zeswirowac od tego pieczenia znasz moze jakis sposob na złagodzenie tych dolegliwosci
 

Czyzyk2

New member
To nie jest sprawa prostaty, tylko zaciśniętych mięśni wokół niej. Leczę się już półtora roku i widzę pomniejszenie objawów, także i pieczenia. Na początku choroby przez maksymalnie tydzień, piekło mnie w cewce 24h na dobę. Potem, już tylko podczas sikania lub wstawania z łóżka czy kaszlenia, kichania. Po paru dobrych miesiącach porządnego rozciągania powinieneś zobaczyć efekty, m.in. zmniejszenie pieczenia. Ogólnie co do dolegliwości nie mam aż tak dużych jak inni, jest parę mniejszych 'upierdliwych' rzeczy jak częstomocz itd. Więc jedyne co rób to rozluźniaj miednicę cały czas (nie spinaj pośladków). Najpierw myśl o tym cały czas, potem już wejdzie ci to w krew. No i oczywiście rozciąganie i naciskanie plus spacery tak jak mówiłem. Najlepszym sposobem na częstomocz okazały się dla mnie spacery półtorej-godzinne. A czy gdy masz parcie na mocz, odczuwasz je inaczej? W sensie, że mocz nie dochodzi do cewki tylko schodzi do pęcherza? Właśnie ja tak mam. W ogóle, masz jeszcze jakieś objawy oprócz pieczenia? Przeczytaj to i sprawdź (szu.docx - Przeklej.org) To przekopiowana zawartość strony internetowej na której jeden z forumowiczów opisał swój przypadek. Ta strona już dziś nie działa, więc ściągnij z linku kopie.
 

adam1

New member
Witajcie. Ja mam problemy z prostatą 7-8 lat. Przez ten czas objawy miałem i mam różne, ale najbardziej dla mnie dokuczliwym (bolesne i częsty objaw u mnie) jest pieczenie cewki moczowej. Czasem zastanawiam się czy to rzeczywiście prostata, a nie że coś w cewce się spi...
Piecza ona non stop (nie tylko przy sikaniu) raz mocniej raz rzadziej. Czasem są dłuższe okresy względnego spokoju. Teraz znowu dostałem mocnego ataku tego pieczenia. Pieczenie w cewce jest, ale ciężko mi jest zlokalizować w którym dokładnie miejscu cewki. Wysłucham rad i też podbuduje mnie jak komuś całkowicie udało się to pieczenie wyeliminować.
 

Mjkk

New member
Witajcie. Ja mam problemy z prostatą 7-8 lat. Przez ten czas objawy miałem i mam różne, ale najbardziej dla mnie dokuczliwym (bolesne i częsty objaw u mnie) jest pieczenie cewki moczowej. Czasem zastanawiam się czy to rzeczywiście prostata, a nie że coś w cewce się spi...
Piecza ona non stop (nie tylko przy sikaniu) raz mocniej raz rzadziej. Czasem są dłuższe okresy względnego spokoju. Teraz znowu dostałem mocnego ataku tego pieczenia. Pieczenie w cewce jest, ale ciężko mi jest zlokalizować w którym dokładnie miejscu cewki. Wysłucham rad i też podbuduje mnie jak komuś całkowicie udało się to pieczenie wyeliminować.

Mam podobną sytuację. Praktycznie non-stop pieczenie w cewce, czasem mocniej czasem słabiej, ale w sumie bez przerwy. U mnie samo parcie na mocz jest strasznie piekące, oddawanie moczu już mniej, ale jest taki ścisk w cewce, jakby mocz nie mógł się przedostać. Po oddaniu moczu też jest pieczenie.Nie wiem jak to wyeliminować. Mi trochę pomaga picie dużej ilości płynów, bo przy większym parciu na mocz, jest lepszy strumień i wtedy po oddaniu moczu nie piecze tak bardzo, najgorzej jak nie ma czym sikać, to wtedy jest ból straszny. Przerobiłem już masę antybiotyków, ale nic nie pomogło, teraz to już tylko biorę Furoxin (żurawina), staram się jak najwięcej pić i dużo ruszać. Poza tym są jeszcze inne objawy, ale na co dzień to pieczenie jest najgorsze, najbardziej męczące jak się poza domem - w pracy, na uczelni itd. Funkcjonuję raczej średnio, ale jakoś trzeba, w pewnym stopniu się przyzwyczaiłem, ale to i tak straszna męczarnia...

Jedyne co mi przychodzi do głowy to jeszcze te ćwiczenia na rozciąganie, może powód jest gdzieś w tej miednicy albo jakichś innych mięśniach, coś tam się 'spina' i powoduje to pieczenie cewki. Widziałem tak rysunek kręgosłupa i części odpowiedzialne za prostatę i 'okolice'. Nie wiem, chętnie bym się dowiedział czegoś więcej, ale na ostatniej wizycie u lekarza, twierdził że to raczej nie jest powód, więc niewiele mi się udało wyciągnąć informacji...

Pozdrawiam
 

adam1

New member
U mnie najgorsze są pogorszenia - wtedy mocno piecze cewka, a 2-3 dni później zaczyna odzywać się mocno prostata i teraz nie wiem czy:
1. cewka coś łapie (jakąś bakterię) i przenosi na prostatę
2. cewka coś łapie, a prostacie dostaje się przez spinanie mięśni w tych okolicach, które są reakcją na to pieczenie cewki
3. to pieczenie cewki jest od prostaty
 

JacekMg

Banned
Heyka , czy ktoś pociągnie dalej temat , ja nie mam żadnego zapalenia prostaty , u mnie tylko to szczypanie, miałem rtg kręgosłupa lędźwiowego i dwuch urolog ów stwierdziło, że to ucisk nerwów kręgosłupa na pęcherz I cewkę moczową. Dyskopatii itd.zalecili pływanie , ja nie mogę więc wolę ćwiczenia na tą miednice, czy ktoś, coś , proszę o podjęcie tematu
 

Podobne tematy

Do góry