• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Parę problemów...

ziomek4321

New member
A więc, mam 14 lat, i przeszukałem większość postów i tematów na tym forum, jednak mam do zadania parę pytań, na które potrzebne są mi odpowiedzi. A więc, mam dosyć wrażliwą żołądź ((Mogę chodzić z odsłoniętym napletkiem bez większych problemów, chociaż nie jest to zbyt przyjemne)) i chciałbym się spytać, czy w takim wieku mógłbym go "zahartować" (Nie chcę mieć problemów na przyszłość). Chodzi mi głównie o to, czy jak bym chodził tak cały czas, nie podrażnił bym go zbytnio pocieraniem, albo łoniakami. (Po jakimś czasie chodzenia ze ściągniętym napletkiem żołądź robi się sucha, i "blada", jednak wydaje mi się, że to normalne). Dodatkowo, dokucza mi za krótkie wędzidełko, co przeszkadza w moim "hartowaniu" (Stanie mi, no i lipa :(.). Tak więc sumując, moje pytania brzmią:

1 - Czy uda mi się "utwardzić" żołądź.
2 - Czy to bezpieczne (Wrażliwa żołądź bez napletka może się uszkodzić)
3 - Czy znacie jakiś sposób na domowe przedłużenie wędzidełka dla mnie
4 - Czy mogę również spać ze ściągniętym napletkiem

A, wolę nie iść do urologa, oraz zachować to dla siebie (nie mówić rodzicom, trochę wstydliwa sprawa). Myślę, że mój przypadek nie jest zbyt ciężki, więc proszę o jakieś rady.
 

Alex

New member
Ad. 1) Da się utwardzić żołądź, wystarczy chodzi z zsuniętymi napletkiem a z czasem żołądź przyzwyczai się do nowego środowiska,

Ad. 2) Tak, jest bezpieczne. Ja jestem po całkowitym obrzezaniu i w niczym to mi nie przeszkadza.

Ad. 3) Nie ma domowego sposobu na wydłużenie wędzidełka. Kombinowanie samemu przy "włacławie może źle się skończyć.

Ad. 4) Oczywiście, że możesz spać ze ściągniętym napletkiem. Nie ma żadnego problemu.
 

ziomek4321

New member
Jeszcze co do podpunktu 3# - Chodziło mi o jakąś maść. Czytałem o jakiejś, tylko nie wiem czy to bezpieczne i zalecane dla osób w moim wieku.
 

Alex

New member
Odnośnie punktu trzecie, podczas kąpieli możesz próbować rozciągnąć napletek natomiast jeżeli chodzi o wędzidełko to nie ma szans na rozciągnięcie/wydłużenie wędzidełka. Jedynie ingerencja chirurgiczna może pomóc.
 

Podobne tematy

Do góry