• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Parastazje czuciowe

Dominik1984

New member
Witam serdecznie przechodzę obecnie 2 zapalenie prostaty i znowu mam pieczenie w wewnetrznej stronie ud, cos jakby po kłucie pokrzywami. Czy ktos z was mial podobne dolegliwosci?
 

filip1

New member
Skąd masz pewność, że to zapalenie prostaty? Miałem podobny objaw, ale tylko podczas siedzenia. Świątkiewicz z Gdańska na podstawie pomiaru przewodnictwa nerwów w dnie miednicy zdiagnozował mi ucisk na nerw sromowy (u facetów też jest), przez inne nerwy, których w dnie miednicy jest b. dużo. Pod wpływem n.p. stresu ulegają one naprężeniu-skracając się przez co uciskają inne nerwy.
 

Dominik1984

New member
Skąd masz pewność, że to zapalenie prostaty? Miałem podobny objaw, ale tylko podczas siedzenia. Świątkiewicz z Gdańska na podstawie pomiaru przewodnictwa nerwów w dnie miednicy zdiagnozował mi ucisk na nerw sromowy (u facetów też jest), przez inne nerwy, których w dnie miednicy jest b. dużo. Pod wpływem n.p. stresu ulegają one naprężeniu-skracając się przez co uciskają inne nerwy.
 

Dominik1984

New member
Hej pewność taka ze pojawiło się to przy pierwszym ostrym zapaleniu prostaty. Mialem wydzieliny ropne bole w jadrach, mosznie oraz to pieczenie i teraz po 5 latach pieczenie w nogach powrolcilo razem z objawami prostaty. Wiec myślę ze stan zapalny podraznia nerwy prawdopodobnie sromowy jak mówisz. W środę idę do fizjoterapeuty który zajmuje sie dnem miednicy może coś pomoże. Kilka lat temu robiono mi przewodnictwo nerwowe w nogach i było cos nie tak szczegółów mi nie powiedziano
 

coleman1

Member
Skąd masz pewność, że to zapalenie prostaty? Miałem podobny objaw, ale tylko podczas siedzenia. Świątkiewicz z Gdańska na podstawie pomiaru przewodnictwa nerwów w dnie miednicy zdiagnozował mi ucisk na nerw sromowy (u facetów też jest), przez inne nerwy, których w dnie miednicy jest b. dużo. Pod wpływem n.p. stresu ulegają one naprężeniu-skracając się przez co uciskają inne nerwy.
A jakie dał zalecenia ? Leczenie farmakologiczne, ćwiczenia, dieta ?
 

Dominik1984

New member
7 lat temu spędziłem 2 miesiące pod kroplówkami, 3 razy dziennie i w przeciągu roku objawy samej prostaty zniknęły. W miedzy czasie dostałem od neurologa zastrzyki witaminowe. (milgamma n jak sie nie mylę) kilka miesiecy i objawy znikly na 5 lat. Obecnie antybiotyki 8 tygodni plus leki antyzapalne oraz witaminy z grupy B. Objawy powoli sie zmniejszają. Za kilka dni idę na fizjoterapię dna miednicy, zobaczymy co i jak. Dziwny zbieg okolicznosci za kazdym razem gdy dostalem zapalenia prostaty mialem robioną tomografie komputerową części lędźwiowej hmm
 

roolf

Member
Hej, oczywiście napięcie dna miednicy moze powodac ucisk nerwów idących do nogi. Pozostaje kwestia jakie antybiotyki były stosowane, z pewnością fluorochinolony, które powodują podobne problemy.
 

Dominik1984

New member
Za pierwszym razem mialem na miesiąc cyprofloksacyna i żadnej poprawy. Później w szpitalu mialem robiony co 2 dni masaż prostaty i co 2 tygodnie zmieniano mi antybiotyki według bakteriogramu. W chwili obecnej na 6 tygodni dostałem septrim 800/160 po tym cyprofloksacyna na 10 dni oraz levoxa na 10 dni do tego tamasulin na pół roku oraz leki przeciwzapalne vimovo na 8 tygodni jest poprawa w 60 do 70 procent
 
Do góry