• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opuchlizna po plastyce napletka

naxoss24

New member
Witam,
jestem 5 dzień po zabiegu rozcięcia grzbietowego napletka. Całkowicie nie miałem zachamowań by to zrobić, w sumie nawet nie wiedziałem na czym to polega.Lekarz powiedział,że w moim wypadku to będzie najlepsze.
Mam duże wątpliwości czy opuchlizna, która pojawiła się 2 dni po zabiegu i systematycznie rośnie jest czymś naturalnym? Utrudnia mi ona ruchy, nie mogę się normalnie poruszać . Może to szwy uciskają warstwę skórną za wędzidełkiem i dlatego tak puchnie? Spójrzcie na zdjęcia i doradźcie co mam zrobić. Zaczynam się poważnie martwić.]

http://www.mojalbum.com.pl/index.php?m= ... ltipa=true
 

anonimowystul

New member
Nie mogę odpalić zdjęcia, włącza mi się strona główna - "http://www.mojalbum.com.pl/" zamiast tego.

Generalnie opuchlizna po zabiegu jest czymś całkowicie normalnym i również jej zwiększanie się po zabiegu też jest normalne. Chyba, że Twoja byłaby jakoś naprawdę ogromna to wtedy nie wiem, ale zdjęcia nie umiem odpalić to nie wiem jaką masz ;).
 

sławek83

Moderator
Faktycznie masz dość dużą oponkę ale one niestety się czasami zdarzają. Noś go ku górze i postaraj się napletek bardziej naciągnąć na żołądź i powinno pomóc.
 

naxoss24

New member
można jeszcze raz prosić o radę w jaki sposób można napletek unieruchomic do góry? Plastry odklejają się i uciskaja członka , a obcisłe slipy nie sprawdzają się podczas chodzenia. Pytanie 2: w jaki sposób naciągac skórę na napletek jeżeli jest ona spuchnięta? Poczekać z tym jeszcze! Pytanie 3: czy w tej oponce gromadzi się jakiś płyn? Co to właściwie jest? Ile czasu może potrwać pozbycie się tego? Za wszystkie odpowiedzi i sugestie będę bardzo wdzięczny. Pzdr
 

sławek83

Moderator
naxoss24 napisał:
w jaki sposób można napletek unieruchomic do góry

samego napletka raczej nie przykleisz sobie. Napletek naciągnij na żołądź, zrób opatrunek i całość plastrem możesz przykleić tak żeby patrzył ku górze.

naxoss24 napisał:
w jaki sposób naciągac skórę na napletek jeżeli jest ona spuchnięta?

dobre pytanie?? Sam nie wiem?? Wiem że można naciągnąć napletek na żołądź :? I pewnie o to ci chodziło? Jak jest oponka to naciągnięcie napletka na żołądź często pomaga w zmniejszeniu się jej. Co tam się w niej gromadzi tego nie wiem i to kiedy ci zniknie tego też ci nikt nie powie i u każdego to inaczej wygląda.
 

biedny21

New member
mam podobną opuchlizne 8 dni po zabiegu ale na dodatek wystepuje gorączka a raczej stan podgorączkowy gdzies od 15 do nocy 36,7-37,1 i tak już piąty dzień. musze się zgłosić do lekarza. miał juz ktoś podobnie ? jakies antybiotyki może albo coś? miałem plastyke napletka
 

atanazy

New member
Zabieg częściowego obrzezania + wydłużenia wędzidełka przeszedłem 23. grudnia. Opuchlizna powiększała się przez około tydzień, potem utrzymała się na tydzień, a od około 12-14 dnia zaczęła się zmniejszać.

Antybiotyki brałem doustnie przez 10 dni. Miałem również antybiotyk w sprayu. Do tego maść antybakteryjna i mydło antybakteryjne... i szóstego dnia miałem lekką gorączkę, spowodowaną słabo przespaną nocą i podróżą. Organizm po takim zabiegu może być wyczerpany. Do tego dochodzi walka z drobnoustrojami, które w jakimś stopniu dostają się do rany. Przez kilka nocy po zabiegu spałem po około 12h. Jeśli niepokoisz się, idź do lekarza!
 

Podobne tematy

Do góry