• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opuchlizna i stwardnienie

dave84

New member
Witam,
jestem 12 dzień po obrzezaniu całkowitym, martwi mnie to, że muszę cały czas nosić opatrunek, jak zdejmuję, zaczyna od razu puchnąć. I na początku opatrunek był przy zmianie suchy, a od niedawna sączy się krew, ale rana jest sucha, żadnych objawów zapalenia. Przy zmianie opatrunku pryskam octeniseptem i smaruję alantanem.
Druga rzecz to jakieś stwardnienie, które na początku było po lewej stronie, a później przeszło na środek, a później znów z lewej strony. Ma ok 2 cm, kształtem przypomina fasolkę. Mam całą noc erekcję, niestety, może dlatego?
 

dave84

New member
Zapomniałem dodać, że z rana mam temperaturę ok 37.1 stopni, wieczorem już ok. Ale żadnych ropnych zmian nie ma, szwy są czyściutkie
 

mailie

Member
37.1 to jeszcze nie jest temperatura 🙂 ciepłota ciała różni się w ciągu dnia. Jak zaczniesz się zbliżać do 39 to można się martwić.
Co do tej fasolki jak to nazwałeś to prawdopodobnie zamknięte podczas zabiegu naczynia, też mam coś podobnego w jednym miejscu.
Ja mam zalecenie nosić opatrunek dopóki przy wymianie są jakieś ślady na nim i nosze nadal bo wędzidełko wolno się goi, chociaż jak tylko mogę to chodzę z gołym Wacławem na wierzchu po domu, myśle że rana tez musi trochę oddychać, u mnie jutro będzie 11 dzień od zabiegu.
Co do opuchlizny to u mnie utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie. Od piątku robię opatrunki z bandażem kohezyjnym i polecam, bo ten wynalazek mnie mega zaskoczył 🙂
 

Podobne tematy

Do góry