• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

opuchlizna i ogolna ocena

Blu

New member
Witam miałem stulejkę całkowitą i 23 września miałem zabieg całkowitego obrzezania.
Po zabiegu spędziłem noc w szpitalu i dnia następnego zostałem wypisany do domu.
Lekarz zalecił mi stosować maść z antybiotykiem przez 10 dni a następnie nosić opatrunek aż szwy nie wypadną,dodatkowo kazał brać tzw "szybkie prysznice", żadnych kąpieli w wannie.
Stosowałem się do tych zaleceń i jakoś po upływie miesiąca wszystkie szwy wyleciały.
jedyne co mnie martwi to opuchlizna pod wędzidełkiem i dużo "zębów".
Jak oceniacie sprawność lekarza? zrobił to dobrze czy raczej poszedł na skróty i zrobił to od niechcenia?
i co z tą opuchlizną?
za chwilę dodam zdjęcia

Imgur: The most awesome images on the Internet

sorry za jakość ale tel słaby
 
Ostatnia edycja:

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Strasznie skaparzył niestety. Brzydko pozszywał dlatego zostały zęby. Jedni lekarze mają dar w rękach inni niestety nie.
 

Blu

New member
no nic,chciał pomóc więc nie ma co się złościć.
a co z tą opuchlizną?
a i chciałbym stosować jakąś maść na blizny tylko chciałbym dobrą,niedrogą i bez recepty.
ogólnie jakby ktoś napisał jak jej używać też byłoby fajnie;)

byłem u tego lekarza podczas kontroli i jeszcze raz tak bez umówionej wizyty odnośnie tej opuchlizny ale powiedział że jak na dyskotece dostaje to też odrazu mi siniaki i opuchlizna nie schodzą
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak to mówią- chciał dobrze a wyszło jak wyszło. Aby ładnie zszyc by blizna byla niewidoczna, trzeba miec dar w rękach i praktyke. Co do blizny to mozesz contratubex stosowac albo cepan. To z nizszej polki. Z drozszych to masci silikonowe ale czy bardziej skuteczne to nie wiem. Ja stosowalem contratubex ale jakos nie mialem głowy do robienia tego przez dluzszy czas i regularnie.
 

Blu

New member
ok dzięki jutro zakupie.
i jeszcze dwa pytania.
1.Czy te ząbki się wchłoną?
2.Ta opuchlizna,co z nią?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nie wchłoną. Moze troche sie jeszcze zmniejsza. Widzialem naprawde sporo tutaj na forum i niestety ale ani raz nie widzialem by u kogos kto mial zabki one znieknely. Tak naprawde to co widzimy zaraz po zabiegu to 90% jak bedzie wygladalo po zagojeniu. Jezeli jedna czesc skory nie jest idealnie przylozona i zszyta z druga to zawsze pozostana jakies nierownosci. Skora zrasta sie ze soba ale niestety sama sie nie uklada. Jezeli przetniesz skore i przesuniesz wzgledem siebie np o cm to tak sie zrosnie.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Sluchaj jak juz minie jakis czas i bedzie ci to mocno przeszkadzac mozesz dac to usunac jakiemuś dobremu chirurgowi. W wzwodzie pewnie nie jest to tak widoczne jak w spoczynku.
 

Blu

New member
no zobaczmy choć wolałbym już nie dać się ciąć,ząbki przeżyje ale ta opuchlizna źle wygląda,jest z lewej strony i tak od boku nieładnie to wygląda.
A skoro wygląd prawie się nie zmieni to po co są maści na blizny?czy daje to jakieś efekty?chodzi mi o to czy jakbym stosował codziennie,systematycznie czy to coś pomoże?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Ale te zabki to nie jest blizna. Blizna jest tam gdzie dotykaja się ze soba oba kawalki skory razem zszyte. Masc pomoze na stwardniale blizny, na ich kolor. Beda mieksze i mniej widoczne. Masc jest dobra jak np rozeszla sie rana i blizna zrobila sie wielka w takim miejscu. Powiem tak: contratubex najlepiej dziala jak robi się z niego oklady. Czyli na noc nakladasz masc na blizne, zawijasz to np folia (tylko nie aluminiowa tylko przezroczysta spożywcza :D ) i tak idziesz spać. Wmasowywanie masci prawie nic nie dziala. Musisz byc wytrwaly i systematyczny. Nie zobaczysz rezultatu po tygodniu czy dwoch. Prędzej po miesiacu lub dwoch.
 

moraj

Member
ja myślę że to zejdzie tylko trzeba sie przyłożyć i odpowiedni stosować maść na blizny osobiscie polecam Ci cepan z tym, że trzeba stosować regularnie 3 razy dziennie i poświecic na to kilka minut żeby dobrze wmasować krem w tą ząbkowaną skóre i gwarantuje Ci że się wyrówna stosuj co najmniej 2 miesiące a z efektu bedziesz zadowolony. Zrób jeszcze fotke jak to wyglada podczas wzwodu. Pozdrawiam
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Ja bym nic nie gwarantował na twoim miejscu bo chlopak sie nasmaruje przez pare miesiecy a rezultatu jaki bedzie oczekiwal nie zobaczy. Oczywiscie życzę aby zniknęły i jeżeli tak się stanie to mam nadzieje ze podzieli sie z nami zdjeciami z sukcesu.
Wg mnje lepiej powiedzieć na czym sie stoi i ewentualnie pozniej być zaskoczonym pozytywnie niz byc pewnym ze bedzie super i po czasie sie rozczarować.
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Blu

New member
Witam,a więc bardzo dużo czasu minęło od zabiegu.Zastosowałem maść na blizny,użyłem cepan,lecz po stosowaniu 3x dziennie przez jakieś 2 miesiące efektu nie zauważyłem.Jakoś żyłem sobie z tymi ząbkami i chłonką(?),nie powiem miałem przez to niższe poczucie wartości,byłem mniej pewny siebie.
Postanowiłem jednak coś z tym zrobić i poszedłem do urologa prywatnie.Powiedział mi że powodem takiego wyglądu może być uczulenie na szwy choć 100% pewności nie daje,powiedział też że bardzo niesymetrycznie mam to zrobione i trzeba zrobić korekte wędzidełka.
Wczoraj drugi raz poddałem się zabiegowi,dostałem znieczulenie miejscowe i po 1 godz było już po wszystkim.Tym razem użyto "trwałych" szwów.Jak na razie wszystko wygląda ładnie,jest tylko więcej krwi na opatrunkach niż za pierwszym razem.Jedyne co mi się nie podobało to że znieczulenie przestało działać i przez końcówkę zabiegu musiałem zaciskać zęby.Jak za tydzień zdejmę szwy to załącze zdjęcia.
Pozdrawiam
 

czesiek

New member
Witam, jestem 6 tyg po obrzezaniu całkowitym i mam tez troszke tych zabkow, lecz tylko z 1 strony + mala oponka pod zoledziem. Lekarz powiedzial, ze to normalne i zniknie wszystko za 2-3msc bo przy zabiegu byly rozcinane jakies blonki czy tam cos. Bujda na resorach czy powaznie zejdzie?
 

Blu

New member
Znaczy tak,nie wiem jakiej masz je wielkości,jak zobaczysz na moje poprzednie zdjęcia to powiem Ci tylko że one nie zeszły,żadne,może lekko się zmniejszyły,ta oponka pod żołędziem też miała zniknąć ale nie znikła.W moim przypadku akurat tak było,więc nie zakładam że u Ciebie też tak musi być

I jeszcze jedno,u mnie szwy długo siedziały mimo że były rozpuszczalne,z tego co pamiętam kąpiel w wannie wziąłem dopiero po miesiącu,do tego czasu tylko prysznice.Możliwe że po prostu przez miesiąc już to po prostu się uformowało i po wyjęciu szwów skóra już nie mogła się rozciągnąć.
Teraz szwy ściągam za tydzień,sam chirurg mi mówił że nie chciałby trzymać tego dłużej,być może ma to coś wspólnego z powyższym.
 
Ostatnia edycja:

czesiek

New member
My wszystkie szwy poszly po tygodniu, juz po 3 dniu sie kapalem codziennie normalnie i nie nosilem zadnego opatrunku. Ile czasu po 1 zabiegu zdecydowales sie na drugi?
 

Blu

New member
Zdecydowałem się po dwóch latach z racji że robić to trzeba prywatnie,czyli dochodzą koszta,i dodatkowo akurat teraz mogłem sobie pozwolić na to czasowo,nie pracuje,mogę spokojnie poświęcić swój czas na leniuchowaniu w domu.
 

Blu

New member
Nie mogę edytować,nie wiem czemu,tak z ciekawości jak u Ciebie to wygląda?tzn masz jakiś swój temat z ewentualnymi fotkami?
 

Podobne tematy

Do góry