• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Oponka

admma412

Member
Cześć, miałem zabieg obrzezania 7 tygodni temu i po pierwszym stosunku od lewej strony po 2 dniach pojawiło mi się takie zgrubienie nie wiem czy to nazwać oponka czy jak to fachowo się nazywa ale macie jakieś sposoby żeby to zeszło? Na obecną chwilę przykładam zimne kompresy, w czasie wzwodu się to rozchodzi jakby i tego nie widać ale w spoycznku ewidentnie mocno widać a na początku tego nie miałem
 
Ostatnia edycja:

admma412

Member
Na początku podczas gojenia nie miałem żadnej oponki o dziwo, poczekałem 6 tygodni myślałem że już wszystko się zagoiło mówię dobra czas na seks no i po tym 2 dni później pojawiło mi się to masakra widocznie muszę jeszcze wiele tygodni się wstrzymać żeby to wszystko się unormowało, no ciekawe czy mi to zniknie oby tak było narazie przykładam chłodne kompresy ale nic to nie daje za bardzo.
 
Ostatnia edycja:

morgan66

Active member
Może jakbyś wstawił zdjęcie z naciągniętą skórą (w sensie rozciągniętą z widoczną linia szycia) to coś więcej można by powiedzieć, bo tak to niewiele widać, jakiś powód tego jest. pozdrawiam
 

admma412

Member
Cos takiego wstawiłem może na podstawie tego coś bardziej powiesz a jak nie to jeszcze spróbuję inaczej porobić zdjęcia, sorry za jakość ale tym telefonem co mam obecnie to ciężko zrobić dobra fote
 
Ostatnia edycja:

olekf646

Active member
No nie jest to duże, mam takie coś podobne, nie widać tego prawie, zejdzie ci to też trochę ale pewnie zostanie taka mała grudka
 

admma412

Member
No nie jest to duże, mam takie coś podobne, nie widać tego prawie, zejdzie ci to też trochę ale pewnie zostanie taka mała grudka
A to myślisz że przez to że pojawiło mi się takie cos to powinienem zrobić przerwe od seksu na kolejne miesiące bo może się to nie zmniejszyć lub co gorsza jeszcze bardziej pogorszyć i zwiększyć ta oponka? dziwi mnie fakt że przez okres gojenia 6 tygodni nie miałem praktycznie żadnej oponki a tu pierwszy seks i mi wyskoczyło masakra nie rozumiem tego
 

olekf646

Active member
Myślę że powinieneś go używać, ale delikatnie z początku, nie że ostre rżnięcie, bo blizna musi się rozciagać, mi lekarz kazał używać po usunięciu szwów, żeby blizna się rozciągała
 

olekf646

Active member
Ja po 3 tygodniach, po zdjęciu szwów już używałem na drugi dzień, na początku delikatnie bardzo, potem mocniej, ogólnie dalej mi lekko puchnie ten wewnętrzny naplet, ale mniej, a przy bliźnie mam też kilka grudek malutkich, tego nie widać prawie
 

admma412

Member
To już wcześniej zacząłeś ja dopiero po 6 tygodniach jeśli chodzi o seks ale miałem ogólnie problem z dojściem i jeszcze dodatkowo jechałem bez żadnego nawilżenia i nie było poślizgu i być może za mocno próbowałem wsadzać i teraz mam tego skutki, bo nie spodziewałem się tego myślałem że już wszystko zagojone po tym czasie elegancko no i się zdziwiłem po 2 dniach bo tu patrze a od lewej strony w spoczynku taka oponka się zrobiła widoczna, a swoją drogą używasz jeszcze po obrzezaniu czegoś do smarowania? bo ja już nie ja miałem zalecenie od swojego urologa w czasie gojenia żeby wiadomo psikać octaniseptem i potem maść na gojenie alantan i tak robiłem przez 6 tygodni a potem już nic bo mi napisał że maść na gojenie to już według swojego uznania po tym czasie
 

olekf646

Active member
Ja tylko rozciagałem Blizne palcami, dalej muszę jeszcze zacząć bo lekko boli jak się ją rozciąga, możesz używać jakiejś maści na blizny czy tam plastry, ale ja to miałem w dupie, Blizne mam małą, tylko lekko puchnie naplet i przy wedzidełku lekko jest wypukłe, ale we wzwodzie jest ok, wiem że bardzo wcześnie, ale mój lekarz tak wszystkim mówi, więc go słuchałem, widzisz że nawet 6 tygodni czekania może powodować jakieś opuchnięcie, to raczej normalne, o ile nie jest to bulwa jak mandarynka,z czasem powinno być coraz lepiej, tutaj się ludziom do roku to zmienia nawet, albo dłużej, więc się tym nie wkurwiaj bo Blizne masz elegancją, nawet z tymi mikro grudkami, widzisz też że ta oponka już opadła, bo na tych kolejnych zdjęciach jest mniejsza,możesz pokazać we wzwodzie jak wygląda od strony wedzidełka i od gory
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry