• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Oponka po obrzezaniu całkowitym

Ksperix

New member
Higiena penisa to higiena penisa. Szwy wchłanialne powinny być myte delikatnie za pomocą np. rumianki, roztworu Rivanolu czy chociażby soli fizjologicznej. Żołądź jest bardziej tkliwy, jednakże jego czystość jest równie ważna, możesz kontynuować mycie. Krwiak może potrzebować chwilowej kuracji, ewentualnych okładów i odpoczynku, mycie nie powinno zaszkodzić.

Dodam jeszcze, że trzymanie penisa w pozycji pionowej odprowadzi nadmiar chłonki i krwi z krwiaka, a więc kontynuuj zaproponowany przez lekarza pomysł.
 

Lorak

New member
Jeszcze kwestia maści która doktor mi przepisał.
Smaruję nią szwy i zakładam opatrunek.
Tylko, że później ta masc jakby zastyga i ciężko jest ja umyć przed następną zmianą opatrunku.
Chyba nie zaszkodzi jak trochę jej zostanie co nie ?
 

Ksperix

New member
Nie, maść to detreomycyna, która zawiera Chloramfenikol i Lanolinę, które mogą po jakimś czasie zmieniać stan gęstości. Lek ma działanie bakteriostatyczne, także chroni cię on przed niektórymi niepożądanymi infekcjami i wspomaga gojenie. Możesz zmniejszyć jego użycie, jeśli nadal będziesz pamiętał o higienie, a rana będzie się goiła - twój wybór.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Agam

Member
Mi lekarz w domu kazał nosic go odkrytego. I zagoiło się bardzo szybko i bez problemu. Jak tylko leżysz, to daj mu pooddychać
 

skusek

New member
Ja nie moczyłem w niczym, tylko spryskalem octeniseprem, chwilkę poczekałem i przecierałem rakim guzikiem z gazy. Nawet przez pierwsze chyba 3 dni to go nawet prysznicem nie myłem. Tylko tym octenisektem właśnie
 

Podobne tematy

Do góry