• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Oponka po obrzezaniu całkowitym

Lorak

New member
Witam 17.06 miałem zabieg obrzezania całkowitego razem z wedzidełkiem.
Pojawiła się oponka i moje pytanie czy jest jakiś sposób żeby wspomóc jej gojenie ?
Doktor przypisał mi maść detreomycyna 2%
Ale nie powiedział gdzie ją smarować. Z informacji poszukiwanych w internecie smaruję ją tylko na szwy.
Smarować też oponkę maścią?
Opatrunek noszę luźny rano i wieczorem.
Cały czas trzymam w pionie.
Siurka myje zwykła wodą + moczę w rumianku i psikam octeniseptem.
Myje woda znaczy tylko spuszczam krople wody na niego i nawet nie dotykam bo jest zbyt czuły i ból mnie przeraża żeby jakoś bardziej go dotykać.
No i żołądź czuły strasznie i pytanie do was po jakim czasie mniej więcej przestanie być taki wrażliwy?
A i czy nosić opatrunek w domu skoro i tak cały dzień leżę ?
Pozdrawiam.
 

Ksperix

New member
Po zabiegu obrzezania całkowitego pojawienie się opuchlizny ("oponki") jest normalne. Maść Detreomycyna 2% jest to maść antybiotykowa. Stosuj ją zgodnie z zaleceniami lekarza. Możesz smarować ją na szwy oraz delikatnie na obszar oponki, aby zapobiec infekcjom i wspomóc gojenie. Oto kilka innych sposobów:
  1. Chłodne okłady: Przykładanie chłodnych okładów (np. owinięty w ściereczkę worek z lodem) na opuchliznę przez 10-15 minut kilka razy dziennie może pomóc zmniejszyć obrzęk. Unikaj bezpośredniego kontaktu lodu ze skórą, aby nie wywołać odmrożenia.
  2. Unikanie ciasnej odzieży: Noś luźne, bawełniane ubrania, które nie będą uciskać operowanego miejsca i zapewnią odpowiednią wentylację.
  3. Podnoszenie nóg: Leżenie z uniesionymi nogami może pomóc w zmniejszeniu opuchlizny, poprawiając krążenie krwi.
  4. Zwiększenie nawodnienia: Picie dużej ilości wody wspomaga procesy gojenia i może pomóc w zmniejszeniu obrzęku.
  5. Unikanie aktywności fizycznej: Unikaj forsownej aktywności fizycznej i sportów, które mogą wywołać dodatkowy uraz operowanego miejsca, przez co najmniej kilka tygodni po zabiegu.
  6. Dieta bogata w witaminy: Spożywanie pokarmów bogatych w witaminę C (np. owoce cytrusowe, truskawki, papryka) oraz witaminę E (np. orzechy, nasiona, zielone warzywa liściaste) może wspomóc proces gojenia.
  7. Regularne kontrole u lekarza: Upewnij się, że regularnie konsultujesz się z lekarzem, aby monitorować postępy gojenia i szybko reagować na wszelkie komplikacje.
Pamiętaj, że to nadal proces naturalny, a moje propozycje są dość wyszukane i pomogą minimalnie...
 

Ksperix

New member
@Ksperix czy Ty wklejasz odpowiedzi z ChatGpt?:unsure: Trochę to bez sensu...@Lorak.Bez zdjęć ciężko coś powiedzieć - opuchlizna pozabiegowa, a oponka po np. ciasnym szyciu to różne rzeczy. Maścią smaruj tylko szwy, a opatrunek rób w takim razie ciasny. hej
Nie rozumiem skąd takie założenie. Gdybym tak robił, to nie siedziałbym na forum. W razie chęci rozwiązania problemów proszę pisać na czacie prywatnym, nie jest to miejsce na zbędne oskarżenia. Ah, wiem, że pisanie w punktach nie jest typowe dla ludzi na forum, ale to nie oznacza od razu, że ktoś używa AI do odpowiadania na forum...
 

Ksperix

New member
@morgan66 Przeredagowałem własny tekst, na taki bez punktów... Z dedykacją dla ciebie:
"Chłodne okłady mogą pomóc zmniejszyć obrzęk po operacji. Przykładanie owiniętego w ściereczkę worka z lodem na opuchliznę przez 10-15 minut kilka razy dziennie jest zalecane. Ważne jest unikanie bezpośredniego kontaktu lodu ze skórą, aby uniknąć ryzyka odmrożeń. Noszenie luźnej, bawełnianej odzieży wspomaga odpowiednią wentylację i zapobiega uciskowi na operowane miejsce. Leżenie z uniesionymi nogami może pomóc w zmniejszeniu opuchlizny poprzez poprawę krążenia krwi. Ważne jest również zwiększenie nawodnienia poprzez picie dużej ilości wody, co wspiera procesy gojenia i pomaga w redukcji obrzęku. W pierwszych tygodniach po zabiegu ważne jest unikanie forsownej aktywności fizycznej oraz sportów, które mogą spowodować dodatkowy uraz operowanego miejsca. Dieta bogata w witaminę C (np. owoce cytrusowe, truskawki, papryka) oraz witaminę E (np. orzechy, nasiona, zielone warzywa liściaste) wspiera proces gojenia. Regularne kontrole u lekarza są kluczowe dla monitorowania postępów gojenia i szybkiego reagowania na ewentualne komplikacje."

Słabe — poczytaj regulamin forum może...
 

morgan66

Active member
Wg mnie cięcie/szycie masz spoko i ciasno nie jest, ale raczej jest to oponka - czyli spuchnięcie napletka wew. 2 dni po zabiegu to już raczej nie od znieczulenia. Niemniej ciasno tam nie jest więc raczej napewno powinno Ci się to wchłonąć, ale zakładaj sobie na opatrunek gazowy jeszcze bandaż kohezyjny i będzie dobrze. pzdr
 

Lorak

New member
Dzięki jakoś mnie takie komentarze uspokajają. Jutro zrobię nowe zdjęcie by pokazać czy w dobrym kierunku to wszystko idzie
 

Ksperix

New member
@Ksperix cofam moją poprzednią wypowiedź, Ty nie wklejasz odpowiedzi z ChatGpt...AI dostała się na forum:rolleyes:
Nie rozumiem, jest pan jedyną osobą, która ma jakikolwiek problem do moich wypowiedzi, gdyż pojawiły się w niej typowe dla sztucznej inteligencji punkty. Wiele osób otrzymało już wsparcie, to nie jest żadna rywalizacja — tym razem pomógł pan, czasem pomogę ja... Nasza wiedza na temat urologii jest na różnym poziomie, ja przynajmniej tego nie podważam, gdyż pana nie znam.
 

Ksperix

New member
Szwy wchłanialne i proces ich zanikania zachodzi pozytywnie. Opuchlizna, tzw. "oponka" występuje naturalnie i nie jest za ciasna, nie wychodzi poza standardowy obręb napletka. Aby przyspieszyć gojenie należy holistycznie podejś do sprawy. Higiena intymna, używanie detreomycyny w miejscu szwów i rzecz jasna powyższe rady. Jak już mówiłem, całość jest procesem naturalnym i pozabiegowym, póki nie pojawią się ropienie, zmiany, przerost opuchlizny lub zakażenie. Na zdjęciu nie widać aby gojenie szło w złą stronę, występuje wewnątrz napletka i nie wychodzi poza jego standardowy obręb (co jest pozytywną cechą).

Dodam, że powinna ona znikać po paru dniach, przeważnie do 7-8. Może być również przyczyną podawania lidokainy, jako środka używanego przy znieczuleniu miejscowym.

@morgan66
 
Ostatnia edycja:

Lorak

New member

Ksperix

New member
Dziś mija 6 dzień po zabiegu.
Oponka może minimalnie schodzi..
To w ile opuchlizna zejdzie jest kwestią indywidualną. Jeżeli na opuchliźnie pojawią się zmiany, jeśli zacznie ona boleć lub utrzymywać się przez dłuższy czas (nie mówimy o 6 dniach), to warto skontaktować się z lekarzem w celu wyjaśnienia przykrych powikłań pozabiegowych.
 

Lorak

New member
W takim razie nie pozostaje nic innego jak czekać.
A pytanie mam bo teraz mam wolne i leżę w domu cały czas to muszę trzymać wojownika w opatrunku w ciągu dnia czy może sobie oddychać bez ?
 

Ksperix

New member
Opatrunek powinien być ściśle trzymamy na prąciu przez około 7 dni od założenia szwów, jednak chwilowa przerwa nie zrobi penisowi krzywdy (po dłuższym czasie) chyba, iż wystąpił ropień lub zakażenie. Wracając jeszcze do pańskich pytań o obrzęk... Jest to krwiak, który zachodzi normalnie i przybiera żółtawy kolor, można o tym więcej przeczytać na profesjonalnych portalach medycznych takich jak np. medycyna praktyczna.
 

Ksperix

New member
Czy po pełnej kuracji żołądź się zmniejszy czy będzie w takiej postaci jakiej jest teraz ?
Po pełnej kuracji żołądź nie powinien się zmniejszyć. Będzie on bardziej tkliwy, jednak zmniejszy się to a sprawą procesu desensytyzacji. Receptory czuciowe, w tym nocyreceotory nie będą aż tak wrażliwe jak wcześniej.
 

Podobne tematy

Do góry