• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Oponka po jakim czasie się wchłonie

Rybcia

New member
Witam. Tydzień temu miałem zabieg obrzezania anastomatem. Wszystko się ładnie goiło, ale w 6 dniu miałem wzwód w nocy, którego nie udało mi się skontrolować. Szwy się nie rozewały, lecz gaza weszła mi pod napletek zewnętrzny. Nie wiem czy zaczepiła się o szwy czy o co, ale bardzo ciężko było to wyciągnąć, w 2 miejscach nie dałem rady i obciąłem ładnie nożyczkami, licząc, że jak przy następnej zmianie spsikam to octeniseptem to zwilżone trochę puści. Zacząłęm czuć dziwne uwieranie, zobaczyłem co się dzieje, a w miejscach w których wyciagnąłem bandaż, wyszła mi ta "oponka", która rosła z godziny na godzinę. Próbowałem się dostać prywatnie do urologa lecz każdy najbliższy termin w czwartek/piątek. Trafiłem na forum tutaj, przeczytałem kilka tematów o naciągnieciu napletka na to. Z racji tego, że nie mam w PL ubezpieczenia, nie mogłem jechać na SOR, ponieważ ostatnim razem za drenaż ropnia dostałem rachunek w tysiącach, więc nie wchodzi w gre. Postanowiłem, że zrobie to sam, po jakimś czasie męczarni udało się. Teraz panowie pytanie do Was, po jakim czasie "oponka" powinna zacząć się wchłaniać? I czy te pozostałości bandaża w środku mogą jakoś wpłynąć na leczenie? Były wymieniane wczoraj, rana już nie krwawi.
 

Amek

Active member
Te kawałki bandaża to są na wierzchu, nic nie wejdzie do środka, to nie ma znaczenia.
Co zrobiłeś sam? Jak ta oponka wygląda? bez zdjęć to trudno powiedzieć coś
 

Rybcia

New member
Zdjęcia zrobię jutro, naciągnałem napletek na to tak, że cały żołądź jest schowany pod napletkiem wraz z tą oponką. Nie mam zdjęć zrobić już dziś gdyż po 1 mam blokade psychiczną po tym bólu, i nie mam narazie odwagi ściągać opatrunku, a po 2 mieszkam z teściami i "ukrywamy" z kobiętą problem, a jednak kawałek schodzi ze zmianami.
 

Amek

Active member
Nie mam pojęcia jak założyłeś napletek na te zszywki, ja też miałem obrzezanie tą metodą i nie było takiej opcji.

Masz tam taki sylikonowy pierścień?
Jest on rozcięty? Jeśli nie to powinien to zrobić urolog.

Ta oponka to może być zwykły obrzęk który zniknie po jakimś czasie nawet
 

Amek

Active member
Ten z sylikonowym pierścieniem jest nowszy, dzięki temu zszywki nie zostają pod skóra podczas zarastania rany, wcześniej był ten problem, nawet ktoś na forum tutaj o tym pisał.

nic tu nie poradzimy, jak masz naciągnięty napletek to zdjęcie też nic nie da, ale jak założyłeś napletek to jest nacisk i obrzęk powinien schodzić. Jednak będziesz musiał to odwinąć i jakoś umyć wcześniej czy później
 

Rybcia

New member
Doskonale sobie z tego zdaje sprawę dlatego pytam w jakim czasie zejdzie obrzek, bo nie wyobrażam sobie naciągnięcia skory jeszcze raz
 

Rybcia

New member
Tutaj lekarz powiedział, że jakies super szybko wchłaniające sie zszywki, wsuwal jakis drut do środka tego urządzenia jak dobrze kojarzę bo trochę w szoku bylem6i powiedział ze maks do 2 tygodni wszystkie sie wchłoną
 

Amek

Active member
To jeszcze jakieś inne, generalnie ja miałem obrzęk cały czas i zszedł całkowicie dopiero po kilku tygodniach, tez poprawa jest po tym jak wypadną zszywki
 

Rybcia

New member
No dziś ogólnie dużo lepiej, obrzęk trochę zszedł, dalej odczuwam ból na "oponce" w miejscu, w któym są zszywki i uwierają pod napletkiem
 

Podobne tematy

Do góry