• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Oponka czasem rośnie

Dkk

New member
Dzień dobry ! Mam małe pytanie do was Panowie . 7 tygodni temu miałem zabieg . Po 3 dniach pojawiła się u góry lekka oponka . Po 3 tygodniach byłem na wizycie kontrolnej u lekarza no i powiedział mi że wszystko jest „top” no i że z czasem oponka się wchłonie . Wybierałem się do pracy za granicą więc na wszelki wypadek zapytałem go co robić gdyby się długo nie wchłaniała lub zaczęła się powiększać . Powiedział , że to jest praktycznie nie możliwe aby się powiększała i abym się nie niepokoil . Stan oponki od tej wizyty się poprawił , trochę się wchłonęła , wszystko było super do wczoraj . Wczoraj rano zobaczyłem że oponka nabrzmiała , sporo zwiększyła swoją objętość , zaniepokoiło mnie to więc przymocowałem „przyjaciela” w pozycji stojącej aby daj jej odpłynąć . Po 2 godzinach w pracy podczas przerwy na toaletę zauważyłem że limfa znikła a oponka wróciła do swojej pierwotnej wielkości . Dodam że nie odczuwałem żadnego bólu czy dyskomfortu , po prostu zwiększyła się objętość oponki . Do lekarza niestety wczoraj się nie udało dodzwonić , więc pytam was Panowie😀 czy to normalne ? Mieliście tak (to 7 tydzień po zabiegu i pierwszy raz tak miałem, dodam że zmieniłem akurat tego dnia żel pod prysznic na inny , czy może mieć to związek ? ) . Dziękuję z góry za każdą odpowiedź !
 

morgan66

Active member
hej, trudno w pełni ocenić bez zdjęcia - nie sądzę, że to przez żel - jeśli masz cięcie High z pozostawioną pewną ilością napletka wew. i wystąpiła tendencja do puchnięcia (najczęściej przez trochę ciasne szycie) to może występować taka sytuacja, że po masturbacji/seksie/wzwodach nocnych/wysiłku fizycznym na siłce/ułożeniu ciała w nocy itp. napletek przejściowo trochę spuchnie, a potem się poprawi (jak opisałeś u siebie). Z czasem jak blizna będzie rozciągała to i puchnięcie będzie się zmniejszać i normalizować - z czasem powinno się poprawiać. pozdrawiam
 
  • Like
Reactions: Dkk

Loco12

Member
Mi puchło przez długi czas (3-4 miesiące) po nocnych zwodach głównie. Z czasem się unormowało i teraz już jest płaściutko, więc nie ma czym się martwić
 
  • Like
Reactions: Dkk

Krystiankendroj

Active member
Taka oponka znika wkoncu , sam to przerabiałem jak resztka napletka puchła nawet parę miesięcy po zabiegu , raz z jednej strony raz z drugiej innym razem cała, potorej roku od zabiegu już wszystko działa normalnie
 

amenek5

Active member
Pozwolę sobie skomentować ten odkop xD

Ja osobiście jestem już parę lat po zabiegu. I posiadam lekką oponkę w stanie spoczynku która w ogóle nie przeszkadza. I nie wiem od czego to zależy, ale czasem jej nie ma prawie w ogóle. Nie wiem czy jakoś tak skóra się tak ułoży czy co. A czasami na dole robi się taki mały jakby fałd skóry. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Także bez obaw dla wszystkich czytających ten wątek.
 

Krystiankendroj

Active member
Jest też różnica między oponka czyli że coś tam się zebrało albo napuchlo
A np zwinięta resztka napletka która tworzy wizualnie oponkę ale nią już nie jest
 

Podobne tematy

Do góry