• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opatrunki

krycha22

New member
Witam wszystkich. Jestem 10 dni po zabiegu, po około tygodniu przestałem nosić opatrunki (owijałem wokół penisa). Pytanie do was, po jakim czasie można przestać przyklejać penisa w pozycji pionowej ? Czy po 10 dniach jak penis będzie zwisał nie dostane krwotoku ? I drugie pytanie po jakim czasie schodzi tzw oponka, bo skóra zeszła mi poniżej żołędzia i blokuje ją właśnie ta oponka. Wy w jaki sposób przeklejacie penisa że nie wsuwa wam się ?

Na brzegach żołędzia pojawiły się takie małe kropeczki, skóra od mojej prawej lekko sie złuszczona ( oponka jest od lewej) i czasami swędzi mnie penis, czy to są objawy grzybicy ? Mam szybko udać się do urologa który wykonywał mi zabieg ? Czy do zwykłego rodzinnego ? Czy jest to pilne ? Czy mam poczekać np 2-3 tygodnie aż sie wszystko zagoi ? Pozdrawiam i dziękuje z góry za opowiedź :p
 

anonimowy1994

New member
Witam,

Z opatrunkami jest podobnie jak z zaleceniami dotyczacymi smarowania po zabiegu.
Niektorzy lekarza zalecaja zmiane po kazdym oddawaniu moczu, to samo jest z noszrniem, natomiast w moim przypadku dostalem zalecenia:
-Raz dziennie zmiana opatrunku
-Przy kazdej zmianie octenisept
-Opatrunki do czasu az nie wypadnie przynajmniej polowa szwow
-Do gory przez ok 14 dni.

Co do opatrunkow w pierwszych dniach (autora to nie dotyczy ale moze ktos inny przeczyta) radze obcinac gaze na dlugosci w trojkat. Zapewnia to mozliwosc scislego "zamontowania" opatrunku. Przez pierwsze 4 dni wg doktora (rzeszow) opatrunek najbardziej ciasny jak sie da (pomimo bolu nie bojcie sie go mocno zacisnac, w opor
 

krycha22

New member
Właśnie wczoraj ściągnąłem ten opatrunek który utrzymywał penisa, i teraz chodzę normalnie. Troszkę czuje dyskomfort ale da się wytrzymać. Opatrunek który owijał penisa ściągnąłem po 4 dniach, nic nie krwawiło ani nic. Lekarz mówił że 3 dni max 4 żeby nosić jeżeli nie będzie krwawić. Martwi mnie tylko jedna sprawa, na żołędziu pojawiła się taka szorstka skóra i zauważyłem malutkie bąbelki na skraju żołędzia, mam nadzieję że to nie grzybica, poczekam jeszcze tydzień jak sie nic nie poprawi to zgłoszę się do lekarza. Jeszcze jedno penisa mocze codziennie 2x dziennie w rumianku po 10 minut.
 

Podobne tematy

Do góry