• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opatrunek po zabiegu

Tech2529

New member
Wczoraj o 14 miałem zabieg, dzisiaj o 18 byłem na kontroli i doktor powiedział, że najlepiej jak zdejmie mi opatrunek, bo bez niego szybciej się goi. I tak chodzę juz 2h bez niego, ale boli mnie jak nie wiem co, na dodatek cały penis jest otoczony opuchlizną, która powinna zejść za tydzień, przynajmniej tak mówił. Czy doktor ma rację, lepiej ode razu bez opatrunku chodzić? Niektóre szwy wystają, wydaje mi się tez, ze parę poszło, chociaż doktor nic nie mówił. I póki co nie ruszam napletka, nie chce go ściągać, bo boje się, że pójdą szwy czy coś. I mam pytanie czy rozważnie jest brać 2 tabletki dziennie ketonalu 100%? Brałem dzisiaj rano i nie wiem czy bez kolejnej dam rade zasnąć. Doktor mówił, że spokojnie mogę brać 2 dziennie, ale matka mówi, że to za dużo.
 

szymon1

New member
Wsadz gruba podpaske BELLA NORMAL pionowo w slipy, tak zeby ptak byl zwrocony ku gorze, opuchilzna lepiej bedzie schodzic, i jak pokrwawi to nie zachlapiesz gaci i czesto zmieniaj bielizne to wtedy moze byc bez opatrunku. Mozesz dac mu odpoczac dzis i jutro ale najdalej 5 dniach to juz musisz bezwzglednie zaczac cwiczyc napletek.
 

roh111

New member
Ja także byłem bez opatrunku po zabiegu, z podpaskami przyjemny sposób kilka razy korzystałem. Co do ćwiczeń, ja robiłem od pierwszego dnia, trochę bolało (oczywiście o ściąganiu napletka nie było mowy) ale na tyle ile mogłem, w sensie,że nie czułem jakiegoś wielkiego rozdarcia. Było to naprawdę małe rozciąganie ale chyba zawsze coś.
 

Tech2529

New member
Teraz z rana zauważyłem, że napletek sam zszedł cały z żołędzia, chciałem jakoś go podciągnąć do góry, ale nadal mam opuchlize i nie da rady, nie powinienem się tym chyba martwić, nie? Jak już oglądałem tego żołędzia, to zobaczyłem ranę pod nim i to, że u podstawy sam żołędź jest też lekko spuchnięty. Jestem ciekawy jak powinienem się myć teraz, lekki prysznic czy coś?
 

szymon1

New member
Jesli juz to tylko lekki prysznic, mozesz mydlo rozpuscic w szklance wody i tym polac potem po brzuchu splukac woda. Powiniens miec nasuniety napletek na zoledziu zeby ci sie zaupek nie zrobil, nie wiem jak jestes podciety, postaraj si ego nasunac z powrotem po umyciu, jak sie nie da to skontatuj sie sze swoim lekarzem, nos go uniesionego ku gorze
 

Tech2529

New member
z prysznicem tak zrobiłem, ale ciężko naciągnąć napletek z powrotem na górę jak jest on napuchnięty, nie mogę zaczekać parę dni jak to powoli zacznie się zmniejszać? Bo mogę próbować go nałożyć od nowa, ale i tak pewnie będzie spadał, bo lata teraz bez opatrunku i boje się, że jak pociągnę za mocno to szwy pójdą czy coś
 

Tech2529

New member
nie mogę edytować poprzedniego postu, więc napisze tu. Próbowałem naciągnąć trochę napletek na górę. Boli to bardziej niż po zabiegu, napletek się zawijał, te szwy leciały do środka, ale jakoś nałożyłem go lekko na górę. Ale i tak godzinę później jak szedłem się załatwić, to napletek z powrotem był ściągięty. Póki co mam opuchliznę na nim i szwy, więc ciężko nim operować jakoś sensownie. Nie może on tak zostać po prostu przez jakiś czas? Czy lepiej udać się z tym w poniedziałek do lekarza żeby coś ogarnął? Bo jak byłem wczoraj na zdejmowaniu opatrunku, to powiedział, że przyjść za tydzień jak będzie coś się niedobrego dziać, a jak nie to dopeiro za 2/3 tygodnie się pokazać. Ogólnie chyba się goi, na wędzidełku jest duży strup i szwy, opuchlizna powoli staje się mniejsza, więc nie wiem czy jest sens tylko dlatego, że sam mi się zsuwa.
 

szymon1

New member
Wiesz nie widze tego wiec nie chce ci zaszkodzic, zeby nie byklo tak ze jak go masz sciagnietego to on uniemozliwa zejscie tej opuchlizny, cos w rodzaju zaupka, dlatego sugerowalem kontakt z lekarzem
 

szymon1

New member
Pewnie, zawsze lepiej skonsultowac jak co cie niepokoji, ja bym sie wybral, nic ni tracisz, a lekarz zawsze moze cos zaproponowac na ta opuchlizne, bo generalnie napletek powinno sie nosic nasuniety, nos go w pionie mozesz tez pic wapno 3 x dziennie. Teraz penis wyglda jakby byl obrzezany, ty masz w ogole napletek, to bylo czesciowe obrzezanie?
 

Tech2529

New member
lekarz mówił w trakcie zabiegu, że postara się zachować trochę napletka żebym mógł mieć go naciągniętego na żołądź, po zabiegu w opatrunku kawałek napletka był na nim, potem się zsunął w nocy w dniu w którym zdjął mi ten opatrunek. Czemu pytasz? Może się okazało, że lekarz nic nie mówił, ale cały napletek usunął i po prostu tak ma być? :D
 

szymon1

New member
Może masz cos ala obrzezanie częściowe, pytam bo ogólnie ze zdjęć tak do końca nie widać ile masz tego napletka, i czy zachodzi konieczność aby był nasunięty żeby opuchlizna schodziła. W ogólnym przypadku napletek powinien być nasuniety na żołądź, dlatego jak masz wątpliwości, czujesz dyskomfort skonsultuj sie z twoim lekarzem.
 

Tech2529

New member
lekarz mówił, że załupek zrobił się lekki, ale nie ma co naciągać póki co napletka jak bardzo boli, powiedział że opuchlizna pod żołędziem i oponka wokół niego (dzisiaj spora się zrobiła ta opona) powinny zejść w ciągu paru dni, gościu jest wykształcony i mu ufam, ale mimo wszystko opuchlizna pod żołędziem wygląda jakby mnie pszczoła ugryzła
 

szymon1

New member
Jak opuchlizna bedzie narastac zamiast malec to udaj sie do nie z powrotem, bo generalnie zaupek to powinien byc odprowadzony, itaki typowy zaupek przy stulejce to musi byc odprowadzony natychmiast, u ciebie moze jest inaczej, dobrze ze jestes z lekarzem w kontakcie.
 

Tech2529

New member
Czy będzie malec czy rosnąć to i tak we wtorek kazał przyjść. Wole mieć pewność że wszystko jest spoko, a jak nie jest to żeby szybko się z tym uporać niż potem robić pod siebie ze strachu i czytać przez internet co mi może być. Mimo wszystko doceniam tez twoja pomoc. :p
 

szymon1

New member
Te wypustki to po szwach (nie puscily za wczesnie, taka reakcja organizmu na obecnosc szwow, czasem jak siedza krocej tego nie ma ale nie jest to regula) jak wypadna wszystkie szwy to pomysl o czyms na blizny troche to sie wygladzi ale to wymaga sporo czasu. A tak na prawde to najwazniejsze zeby nie bolaly bo same w sobie moga byc nawet atrakcja dla twojej drugiej połówki;)
 

szymon1

New member
Ale mysle potem poprubuj z jakims zelem na blizny, zeby skora byla jak najbardziej elastyczna w tym miejscu, wygldem si enie przejmuj ale elastycznosc sie przyda
 

tracer34

New member
Miałem wczoraj zabieg stulejki obcięcie napletka, jest on spuchnięty i trochę fioletowy ale żadnego bólu nie odczuwam po szyciu i napletek schodzi normalnie bez problemu i od zabiegu nie czuje żadnego bólu tak jak by nikt tam nic nie robił i nie brałem żadnego środka przeciw bólowego,krew też nie leci, a bałem się jak diabli,więc nie wiem co was boli.
 

Podobne tematy

Do góry