• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opatrunek po zabiegu

Przemonk25

New member
Sitam
Jestem 48h po zabiegu plastyki stulejki. Lekarz zalecił rano zdjąć opatrunek i chodzic bez, chyba że będzie dyskomfort to jeszcze następnego dnia czyli wczoraj chodzić z opatrunkiem. Dzisiaj już nie wiem czy mam zakładać nowy opatrunek czy ryzykować i chodzić bez tak jak lekarz zalecił? Co radzicie?

Głównie boję się że zdejmując opatrunek wyrwę szwy, bo ciągle się przykleja i wchodzi pod napletek. Jak chodzę bez opatrunku to jest jakieś ryzyko że się przyklei do bielizny i będą większe problemy?
 

Mark42

Member
Sitam
Jestem 48h po zabiegu plastyki stulejki. Lekarz zalecił rano zdjąć opatrunek i chodzic bez, chyba że będzie dyskomfort to jeszcze następnego dnia czyli wczoraj chodzić z opatrunkiem. Dzisiaj już nie wiem czy mam zakładać nowy opatrunek czy ryzykować i chodzić bez tak jak lekarz zalecił? Co radzicie?

Głównie boję się że zdejmując opatrunek wyrwę szwy, bo ciągle się przykleja i wchodzi pod napletek. Jak chodzę bez opatrunku to jest jakieś ryzyko że się przyklei do bielizny i będą większe problemy?
Ja nosiłem opatrunek przez pierwszy tydzień, jeśli opatrunek przykleji ci się to polej go wodą i się sam odkleji bez żadnego problemu , jeśli przeszkadza ci chodzenie bez opatrunku możesz normalnie w nim chodzić, lecz jak jesteś w domu cały dzień to radzę ci chodzić bez bo rana musi oddychać, jak gdzieś wychodzisz to opatrunek i przykleja to do brzucha ja tak przez pierwsze 8 dni robiłem potem się przyzwiczail i już bez nosiłem:)
 

Przemonk25

New member
I o
Ja nosiłem opatrunek przez pierwszy tydzień, jeśli opatrunek przykleji ci się to polej go wodą i się sam odkleji bez żadnego problemu , jeśli przeszkadza ci chodzenie bez opatrunku możesz normalnie w nim chodzić, lecz jak jesteś w domu cały dzień to radzę ci chodzić bez bo rana musi oddychać, jak gdzieś wychodzisz to opatrunek i przykleja to do brzucha ja tak przez pierwsze 8 dni robiłem potem się przyzwiczail i już bez nosiłem:)
Od razu do pytam co jak się przyklei do bielizny? Jak sobie wtedy poradzić?
 

Przemonk25

New member
Szczerze mówiąc nie miałem tego problemu , a jeśli już się przyczepi do bielizny to na pewno odczepisz to bez boleśnie bo bielizna nie wchodzi w rany jak opatrunki
Trochę mnie uspokoiłeś. A jeszcze jedno pytanie mi przychodzi do głowy. Jak mi wypadnie jakiś szew, bo za chaczę czy coś to też można się nie martwić? Nie ukrywam że trochę się tego boję
 

Mark42

Member
Trochę mnie uspokoiłeś. A jeszcze jedno pytanie mi przychodzi do głowy. Jak mi wypadnie jakiś szew, bo za chaczę czy coś to też można się nie martwić? Nie ukrywam że trochę się tego boję
Mi sie jeden szew niechcący zerwal bo za mocno napletek w dół dałem, jak się 1 zerwie to nie jest to wielki problem , rana się będzie trochę dłużej gojic Ale po jakimś czasie też się na spokojnie zrosnie .
 

Przemonk25

New member
Sytuacja wygląda tak. Od niedzieli chodzę bez opatrunku przez dzień, zakładam tylko na noc. Czy wedlug Was mogę dzisiaj już próbować spać bez opatrunku? Czy to zły pomysł? Bo ogólnie jutro mam kontrolę ale lekarz mi kazał w sumie chodzić bez opatrunku, a o spaniu w opatrunku w następnych dniach oprócz pierwszego nic nie mówił
 

Mark42

Member
Sytuacja wygląda tak. Od niedzieli chodzę bez opatrunku przez dzień, zakładam tylko na noc. Czy wedlug Was mogę dzisiaj już próbować spać bez opatrunku? Czy to zły pomysł? Bo ogólnie jutro mam kontrolę ale lekarz mi kazał w sumie chodzić bez opatrunku, a o spaniu w opatrunku w następnych dniach oprócz pierwszego nic nie mówił
Mozesz na spokojnie spac z opatrunkiem A nawet bez , ja go zakładałem przez pierwsze 10 dni na ranne wzwody bo dawaly po sobie znać , a z opatrunkiem było trochę lepiej , jesli masz jeszcze krwawienie polecam zostawić bo inaczej gatki czerwone po nocy znajdziesz , a tak to opatrunek będzie tylko czerwony , a jak nie masz krwawien , wzwody ci nie przeszkadzają to nie ma po co nosić opatrunku :)
 

Przemonk25

New member
Mam za tydzień w czwartek zdjęcie szwów i zastanawiam się ile po tym Zdjęciu trzeba się jeszcze wstrzymywać z aktywnością seksualną? Macie Panowie doświadczenie, więc proszę o odpowiedzi, bo chciałbym wiedzieć po jakim czasie pierwsza masturbacja jest bezpieczna, a po jakim seks
 

anubis321

Member
mialem zabieg 10.08 , sciagniecie polowy szwow zeby rana sie nie rozeszla mialem 21.08 , 25.08 mialem zdjeta druga polowe szwow i od zdjecia powiedzial mi 2 tygodnie tylko to mi powiedzial tak dla zasady takze mysle ze tydzien na pewno poczekaj az zaslepi sie skora po szwach i sprobowac wtedy mozesz delikatnie ale na seks 2 tyg radze w moim przypadku 2 tyg po zdjeciu szwow po seksie mialem lekkie zasinieczenie(?) w kilku miejscach po szwach nic duzego ale jednak znaki byly - dzisiaj juz jest super :)
 

Podobne tematy

Do góry