• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opatrunek po zabiegu, jak robić ? Nie mogę znaleźć na forum?

mati12

Well-known member
Znalazłem stary post daje kopię


-nożyczki, plaster 50mm szeroki, i 2 kompresy jałowe 7,5x7,5cm.
Rozwijam sobie dwa paski plastra, pierwszy ok. 20cm(do owinięcia Wacka) i drugi ok.25cm żeby przykleić go w pozycję do góry.
Na pierwszy pasek rozwinięty przykładam na całości gazik ale tak żeby z jednej strony wystawało trochę plastra żeby skleić całość.
Na drugi pasek rozwinięty przyklejam kolejny gazik centralnie na środku żeby nie przykleił się opatrunek który mamy na Wacku. Oczywiście długość plastrów musimy sobie sami dopasować wedle uznania. Mi akurat pasują tak jak napisałem.
Taki opatrunek naprawdę szubko się robi i moim zdaniem jest dobre to że góra jest odkryta przez co do rany dochodzi więcej powietrza. Nie wiem czy dobre jest zrobić opatrunek tak żeby Wacek był prawie że hermetycznie zamknięty.
Może to co napisałem komuś pomoże. U mnie się sprawdza. Pozdrawiam :)
 

mati12

Well-known member
Po prostu bierzesz gazę mniej więcej na szerokość 5 cm owijasz wokół penisa zaklejasz plastrem takim co samemu obcinasz na cm robisz tak jakby rurke wokół penisa ale końcówkę zostawiasz odslonieta żeby móc się wysikać
 

Tomek100

Member
Po prostu bierzesz gazę mniej więcej na szerokość 5 cm owijasz wokół penisa zaklejasz plastrem takim co samemu obcinasz na cm robisz tak jakby rurke wokół penisa ale końcówkę zostawiasz odslonieta żeby móc się wysikać
Wiesz przed zabiegiem to stres każe nawet o takie głupoty pytać 🙄 dzięki
 

mati12

Well-known member
Tak jak kolega wyżej lekarz zrobi ci pierwszy opatrunek podczas ściągania będziesz widział jak jest zrobiony kup sobie po prostu gazę jałowa i plaster taki do cięcia na cm co jest
 

MKD

Active member
Nie koniecznie. Ja instrukcji nie dostalem.

Osobiscie polecam kompresy jalowe z gazy. Je sobie rozwijasz i owijasz penisa. Nastepnie zaklejsz plastrem takim z metra co sobie docinasz. Ja kupowalem tak zwane przylepce ale te lepsze materialowe rozne szerokosci ale najlepiej sie sprawdzaly 25mm. Pozniej kleisz do brzucha i zakladasz majtki.

Ja nie robilem opatrunku na zoledzi a jedynie na linii szycia zeby byl doplyw powietrza
 

Tomek100

Member
Nie koniecznie. Ja instrukcji nie dostalem.

Osobiscie polecam kompresy jalowe z gazy. Je sobie rozwijasz i owijasz penisa. Nastepnie zaklejsz plastrem takim z metra co sobie docinasz. Ja kupowalem tak zwane przylepce ale te lepsze materialowe rozne szerokosci ale najlepiej sie sprawdzaly 25mm. Pozniej kleisz do brzucha i zakladasz majtki.

Ja nie robilem opatrunku na zoledzi a jedynie na linii szycia zeby byl doplyw powietrza
Czy te przyklejanie do brzucha to konieczne? Wystarczy chyba jak będzie pionowo do góry w bokserkach bo jakoś nie widzę u siebie przyklejania jak mam brzuch zarośnięty 🙄
 

Podobne tematy

Do góry