• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Oddawanie Moczu po zabiegu i zdjęcie szwów

bezczel

New member
Rzadko się zdarza żeby w ogóle były wyjmowane, bo są zakładane rozpuszczalne i nie ma takiej potrzeby.
 

pp

New member
Oddawanie moczu kompletnie nie boli, za to ściąganie opatrunku żeby go w ogóle oddać to inna sprawa. :p
 

bezczel

New member
To trzeba tak założyć żeby ujście cewki moczowej było odsłonięte :) Za pomocą rivanolu zdejmowanie opatrunku nie jest takie tragiczne.
 

uniuse

New member
Oddawanie moczu nie boli. Czasem po zabiegu obrzezania całkowitego skleja się ujście cewki moczowej. Zwykle trwa to kilka dni. Trzeba moczyć czubek żeby nie bolało. W ogóle przed zdjęciem opatrunku polewaj małego wodą albo rivanolem żeby odmoczyć opatrunek. Unikniesz bólu, zrywania strupków. Wypadanie szwów też nie boli, to co jest w ciele rozpuszcza się a to co jest na wierzchu po prostu odpada. Nie znam nikogo kto miał normalne szwy na ptaku.
Ja miałem kiedyś w życiu kilka razy szyte rany i powiem Ci, że wyjmowanie normalnych szwów nie boli. Czasem zaszczypie ale to żaden ból.
 

master90

New member
No ja reż miałem normalne szwy wyciągane i bez bólu, ale takie szwy na wacku to uff...aż mnie ciarki przechodzą.
 

Podobne tematy

Do góry