• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ocena siusiaka u chlopca 6.5l

Niby dlaczego? A jak ma umyć z mastki? On nic na siłę nie ciągnął, ma tylko pamiętać o myciu i odciągać tyle na ile mu pozwala przyklejenie. W naszym przypadku to wystarczyło.
 
Byly proby odklejania w kapieli ale nic to nie dalo, malego boli i nie daje sie dotykac zbytnio.
Lekarz odklejenia w gabinecie nie proponowal i dal od razu skierowanie na zabieg.

No to poszedlem do drugiego, starego wyjadacza. Dal hydrokortyzon i kazal lekko odprowadzac (ale nie sciagac poza zoladz) i smarowac 2x dziennie.
(...)
Syn stanow zapalnych nie ma, sika normlanie i grzebie w majtach caly czas ;) kapieli sciaga napletek na luzaku, na sucho juz mniej.
 

kaloryfer!

Active member
Niby dlaczego? A jak ma umyć z mastki? On nic na siłę nie ciągnął, ma tylko pamiętać o myciu i odciągać tyle na ile mu pozwala przyklejenie. W naszym przypadku to wystarczyło.
Rozumiem. No może ja przewrażliwiony jestem... Bo teraz jak ściąga żeby umyć to jest moment przewężenia / przecisku i potem pstryk! żołądź wychodzi na wierzch. T
No i jak jest ściągnięty o przewężenie jest, sek w tym żeby nie pękało i nie zabliznialo się.
 
Powiem Ci, że mój miał tak samo :) wiem jak to wygląda, ale nic go nie bolało nic nie piekło a z biegiem czasu trochę się rozciągnęło i nie ma już takich trudności. Jak by zaczęło pękać to by go szczypało i piekło i wtedy pewnie poszli byśmy do lekarza.
 
I dlatego uważam, ze powinniśmy rutynowo przeprowadzać obrzezanie u chłopców po narodzinach jak w Stanach Zjednoczonych, bo potem tylko problemy pojawiają się z napletkiem i robi się nieprzyjemnie. Lepszy wygląd i czystość.
 

MKD

Active member
Jak wszyscy widzimy problemow z tym jest sporo… kontrole dzieci powinny byc co jakis czas.

ja pamietam byly te „bilanse” ale tam nikt nie zagladal. A jesli mialbym stulejke wrodzona to juz bym zostal pokierowany dalej
 

nope

Well-known member
I dlatego uważam, ze powinniśmy rutynowo przeprowadzać obrzezanie u chłopców po narodzinach jak w Stanach Zjednoczonych, bo potem tylko problemy pojawiają się z napletkiem i robi się nieprzyjemnie. Lepszy wygląd i czystość.
No ale na szczescie mieszkamy w polsce i nikt nie jest okaleczany bez wyboru po narodzinach. To ze tobie sie podoba i jest okej nie znaczy ze kazdy tak chce i musi miec.
 

kaloryfer!

Active member
I dlatego uważam, ze powinniśmy rutynowo przeprowadzać obrzezanie u chłopców po narodzinach jak w Stanach Zjednoczonych, bo potem tylko problemy pojawiają się z napletkiem i robi się nieprzyjemnie. Lepszy wygląd i czystość.
A tam, sprawny naplet tylko na plus.
No ale jak czea wyciąć to też moim zdaniem żadna tragedia. Tragedia to nierobienie nic jak są problemy.
 

AGv

Active member
I dlatego uważam, ze powinniśmy rutynowo przeprowadzać obrzezanie u chłopców po narodzinach jak w Stanach Zjednoczonych, bo potem tylko problemy pojawiają się z napletkiem i robi się nieprzyjemnie. Lepszy wygląd i czystość.
niestety nie jest to popularny zabieg w naszym kręgu kulturowym
 
Jak wszyscy widzimy problemow z tym jest sporo… kontrole dzieci powinny byc co jakis czas. ja pamietam byly te „bilanse” ale tam nikt nie zagladal. A jesli mialbym stulejke wrodzona to juz bym zostal pokierowany dalej
Zgadzam się z tym, nigdy ani na bilansach, ani w przypadku leczenia u pediatry nie musiałem opuścić majtek. Miałem niepełną stulejkę, która została bardzo późno zdiagnozowana. Po raz pierwszy musiałem pokazać genitalia lekarzowi na komisji wojskowej, ale stan mojego penisa nie został w żaden sposób skomentowany.
Kontrola genitaliów u dzieci zapobiegłaby zaniedbaniom dotyczącym stulejki, wnętrostwa i innych wad. Poza tym wielu chłopców nie zastanawiałoby się czy mają stulejkę, gdyż zostałoby to ocenione przez lekarza.
 

Margot Queen

New member
Zgadzam się z tym, nigdy ani na bilansach, ani w przypadku leczenia u pediatry nie musiałem opuścić majtek. Miałem niepełną stulejkę, która została bardzo późno zdiagnozowana. Po raz pierwszy musiałem pokazać genitalia lekarzowi na komisji wojskowej, ale stan mojego penisa nie został w żaden sposób skomentowany.
Kontrola genitaliów u dzieci zapobiegłaby zaniedbaniom dotyczącym stulejki, wnętrostwa i innych wad. Poza tym wielu chłopców nie zastanawiałoby się czy mają stulejkę, gdyż zostałoby to ocenione przez lekarza.
Hm, rzeczywiście to jest jakaś luka w systemie opieki pediatrycznej. Myślę, że lekarze pediatrzy powinni być szkoleni z kontroli genitaliów u dzieci (bardziej u chłopców?) i można by uniknąć problemów w starszym wieku. Jeśli chodzi o dziewczynki to są poradni ginekologiczne dla dziewcząt i matka z córką może się zapisać, ale o "urologu dziecięcym" nigdy nie słyszałam. W sumie szkoda, bo na takiej wizycie ojciec mógłby synowi pokazać przykładem, że warto o siebie dbać.
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
Hm, rzeczywiście to jest jakaś luka w systemie opieki pediatrycznej. Myślę, że lekarze pediatrzy powinni być szkoleni z kontroli genitaliów u dzieci (bardziej u chłopców?) i można by uniknąć problemów w starszym wieku. Jeśli chodzi o dziewczynki to są poradni ginekologiczne dla dziewcząt i matka z córką może się zapisać, ale o "urologu dziecięcym" nigdy nie słyszałam. W sumie szkoda, bo na takiej wizycie ojciec mógłby synowi pokazać przykładem, że warto o siebie dbać.
Jest taki wymóg, ale uwierz mi, że jak lekarz podczas wizyty nastolatka chce zbadać rozwój płciowy, to często są komentarze podszyte ironią/sarkazmem: Chyba doktor nie będzie zaglądał do majtek? Więc problem jest w mentalności ludzi i trzeba pokazywać, że w książeczce zdrowa jest taki aspekt do oceny.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
K Ocena po 2 miesiącach Stulejka 24
K Ocena Inne 4
W Ocena penisa Stulejka 18
P Obrzezanie częścioweee ocena, komplikacje Po zabiegu obrzezania 1
E 7 dni po obrzezaniu, powikłania, ocena Stulejka 3

Podobne tematy

Do góry