• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie laserem

Siema. Niestety jestem zmuszony wykonać korektę obrzezani (zapewne na całkowite). Czytałem coś, że mniej bolesną i bardziej bezpieczna metodą jest metoda laserem CO2.
Jakie macie zdanie na ten temat?
 

kaloryfer!

Active member
Laser to tyle że ostrze jest skupiona wiązka swiatla zastepione, czyli laserem 😉 ponoć mniej krwawienia bo jak "tnie" to od razu się zasklepia.
 

nope

Well-known member
Raczej to nie ma dużej rożnicy w odczuwaniu bólu na stole. Pozatym mnie np zabieg nic nie bolał a bylo skalpelem + tradycyjne szwy rozpuszczalne. Bolało jedynie podanie znieczulenia tak jak u dentysty.
 

kaloryfer!

Active member
No w wawie to masz np. Leszczyńskiego z luxmedu, ale ja zrezygnowalem i na to konto stapler byl. Swoja droga po staplerze też masz relatywnie krotki czas gojenia. No ale wybor jest Twoj.
 

kaloryfer!

Active member
No a ja u Tura na staplerze 🙂 swoja droga nie wiedziałem że Tur dziaba też laserem.

Do autora - jednego speca już mysle masz wskazanego.
 

RandomGuy

Active member
Już w sumie do końca nie pamiętam, coś w stylu ,,stapler mógłby złapać niewystarczającą ilość tego nadmiaru napletka i mogłoby wyjść częściowe obrzezanie”, a ja byłem nastawiony na całkowite od początku.
 

pigmej

New member
Już w sumie do końca nie pamiętam, coś w stylu ,,stapler mógłby złapać niewystarczającą ilość tego nadmiaru napletka i mogłoby wyjść częściowe obrzezanie”, a ja byłem nastawiony na całkowite od początku.
Dzięki. Ja się właśnie waham między staplerem a laserem. Stapler wydaje się fajny bo szybki i pewny, aczkolwiek mi w drugą stronę, zależy, żeby zostawić tyle napletka, ile jest możliwe i nie wiem, czy jest to wystarczająco precyzyjna metoda. Widziałem też efekty tutaj na forum po staplerze i widzę, że linia blizny często jest trochę "poszarpana" z uwagi na konstrukcję urządzenia.
 

RandomGuy

Active member
Tobie chyba chodzi o zostawienie napletka wewnętrznego, ja miałem spory nadmiar napletka zewnętrznego 😅 Co do wewnętrznego to mam zostawione 1-1,5cm, zależnie od miejsca.
 

Podobne tematy

Do góry