• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

obrzezanie - jak się przygotować i jak żyć po?

Przemek93

New member
Witam, jestem tu nowy. Lat mam 24. W wieku 15 lat zauważyłem że coś jest nie tak ze sprzętem - skórka nie chciała schodzić z główki wcale, a jak to gówniarz pomyślałem, że co się będę przejmował, może wyrosnę z problemu. Otóż niestety nie. Człowiek znalazł kobietę, zaczął współżyć. O ile w gumce wszystko pięknie, o tyle problem pojawił się przy próbie bez. Przy próbie bez gumki pojawiał się ostry ból, po ciemku miałem problem nasunąć skórkę, która się zsunęła siłą. Taki myk zrobiłem dwa razy.. Odczucia psychiczne i fizyczne chyba wielu z Was zna jakie mi towarzyszyły. Pomyślałem że pora iść do lekarza. Ładnie do ogólnego, skierowanko do urologa. Na wizytę u urologa czekałem kilka miesięcy do 11.2017. Z braku miejsc na 2017 na zabieg zapisałem się jakoś w pierwszej połowie stycznia. Zabieg mam za miesiąc, dokładnie. Dość szybko. Powiedziało się A, trzeba powiedzieć B. W głowie milion pytań i obaw, forum trochę mnie uspokoiło, pojawia się w głowie radość po zabiegu, ale jak każdy mam kilka pytań.
PS. Zabieg w Grudziądzkim szpitalu na NFZ (opinii nie znam). Będę obrzezany. Na skierowaniu Pani doktor coś napisała 2-krotne zacieśnięcie czy jakoś tak. Bez wzwodu widzę dobry centymetr skóry za dużo, który czuję.

Jak się przygotować do zabiegu? Jakieś leki na uspokojenie brać czy jak? Z natury na widok igły tracę wątek :D
Jak sikać?
Co z wysiłkiem fizycznym (mam w planach iść na siłownię tylko nie wiem czy zacząć teraz czy po rekonwalescencji)?
Jak się myć bo podobno nie można zalać?
Nie dotykać tego, ściągać skórkę żeby się nie zrosło ciasno?
W co się zaopatrzyć na czas po zabiegu (jakieś tabletki, okłady etc)?
Co z erekcją?
Czy po 'wyleczeniu' będą duże ślady że było coś grzebane?
Może najważniejsze. Co z przyjemnością po obrzezaniu? Czytałem że będzie mniejsza. O ile? I jak to ma się do przyjemności zdrowego wacka? (tu najlepiej jak się wypowie ktoś kto najpierw był "zdrowy", a później "zachorował" na nadmiar skóry i został "wyleczony" :D)(jakoś np Żydzi sobie radzą od małego bez skórki i się da)
Czy ten zabieg pomoże choć trochę na przedwczesny wtrysk? Trochę głupio było kończyć w około minutę i pomagać partnerce w inny sposób.
Seks po obrzezaniu - potrzebne będzie jakiekolwiek dodatkowe smarowanie czy to już kwestia rozgrzania partnerki? :D

Podejrzewam, że z czasem dojdzie pytań :D
 

emjot

Active member
1. Wypadałoby się nieco podgolić przed zabiegiem. Igły nie zobaczysz, dadzą parawan, nie będziesz widział co się dzieje ;)
2. Opatrunek będziesz miał tak, że ujście cewki moczowej będzie odsłonięte. Sikać będziesz normalnie, choć ja przez pierwsze dni musiałem na siedząco ;) (jeśli nie chcesz olać wszystkiego dookoła)
3. Z siłką poczekaj, bo i tak 2 tyg. raczej nie wskazana
4. Myjesz się normalnie... Ja brałem prysznic w dniu zabiegu, ale z opatrunkiem na małym
5. Zależy jak Cię obrzezają... jeśli całkowicie, to nie będziesz miał skórki
6. Po zabiegu coś przeciwbólowego, te bez rp. takie jak paracetamol czy ibuprofen wystarczą
7. Erekcje masz i będziesz miał, nawet po zabiegu. Musisz przetrzymać. Przez pierwsze dni dobrze jest się w nocy wybudzać, np. zegarkiem, co godzinę np. by penis zbyt długo się nie prężył. Ogólnie to ok. 5-6 tygodni zakaz jakichkolwiek zabaw
8. Wszystko zależy jak to będzie cięte. Druga kwestia Twój organizm, różnie się goi, u każdego inaczej.
9. Tu są zdania podzielone, jedni napiszą, że są mniejsze doznania, inni, że wręcz przeciwnie. Prawda będzie leżała po Twojej stronie ;) jak Tobie będzie, sam ocenisz.
10. Po obrzezaniu żołądź będzie sucha, to na bank. Masturbacja czy seks raczej z lubrykantem, chyba, że masz jak ja, że penis mocno Ci się ślini i lubrykant niepotrzebny ;)
 

Przemek93

New member
Mogłem ponumerować :D
Że ogolić się to wiem, najpóźniej dzień przed żeby się mikroranki zagoiły.
Zastanawia mnie po co mam na zabieg przyjść z butelką wody? :D
Czy po wszystkim, już w spoczynku penis cały się schowa czy jak? Czytałem i boję się że będzie wysychał.
Nie no jak się nakręcę dłuższą chwilę to jak baba się mokry robię :D
W co się zaopatrzyć na "po zabiegu" poza jakimiś opatrunkami - taśma klejąca, jakieś osłonki czy coś?
Lanie z odsłoniętym ujęciem cewki znam, nie to samo jak normalnie :D lepiej, trzeba się będzie nauczyć panować nad strumieniem.
 

Przemek93

New member
Tak ogólnie to po wszystkim się żyje normalnie i nic nie czuć czy raczej lepiej uważać, wypoczywać etc. Czy żyć tak że nikt nie zobaczy że coś ze mną nie tak pomijając dodatkowe leki w łazience?
Co mówić pracodawcy, jak się dowie że L4 od urologa i że byłem krojony. Coś z nerkami wymyślić czy jak? :D bo chwalić się co zrobili to chyba nie bardzo :D
 

emjot

Active member
Woda nie wiem po co :p
W sensie czy łepek Ci się schowa? To zależy ile Ci wytną tego napletka ;) Ja mam tak, że w stanie spoczynku miejsce cięcia jest ok 1cm pod główką, także ta jest odkryta cały czas.
Opatrunek Ci zrobią w szpitalu, a do domu będziesz potrzebował kilku rzeczy. Podam na swoim przykładzie:
- gaziki jałowe 7x7cm
- bandaż szer 5cm
- plaster szer 1cm
- Octanisept
- ja dostałem maść z antybiotykiem, Detreomycyna

Dodatkowo po spryskaniu penisa Octaniseptem osuszałem go delikatnie zwykłymi gazikami, przed smarowaniem maścią.

Jest normalnie i bez spiny, choć tryb życia raczej oszczędny przez 2 tyg. Nie wiem na ile dostaniesz L4, bo tu widziałem, że różnie chłopaki dostawali, mi urolog dał na 2 tygodnie (ale ja pracuje fizycznie).
Pracodawca nie dowie się, że byłeś krojony bo na świstku nie ma kodu choroby. Jedynie ta pieczątka urologa ;) Jeśli bałwan będzie pytał, to mów, że nerki albo pęcherz :D
 

Przemek93

New member
Właśnie tego się martwię że będzie wystawać coś, wysychać. Też nie wiem po co woda :D. W sumie mogę powiedzieć że zapalenie pęcherza czy coś, tylko nie mogę wcześniej mówić że mnie nie będzie :D
5-6 tygodni bez jakichkolwiek przyjemności? Toż będę sikał mlekiem :D
 

emjot

Active member
Jedynie ta wzmożona higiena i zmienianie opatrunków. Po każdym siku przemyć ujście cewki, opatrunek 3x dziennie łącznie ze smarowaniem maścią. Z innych zaleceń - obcisła bielizna i penis trzymany do góry.
 

Przemek93

New member
Do góry to go jakoś trzeba będzie przymocować do brzucha?
Trochę problem, bo bokserki mam dopasowane. Może nie mega obcisłe ale dopasowane. Może być czy nie bardzo? W mniejszym rozmiarze czuję się nieswojo :D
 

emjot

Active member
Jedni przyklejają plastrem.
U mnie się trzyma bez tego, nie mam super opiętych bokserek, raczej dopasowane. Jak penisa owiniesz w gazik i bandaż to od razu ma + x% obwodu, więc sam się utrzyma w bieliźnie.
 

Przemek93

New member
Zobaczymy jak to będzie :D z siłownią poczekam do połowy marca wtedy bo chyba bez sensu teraz zaczynać i potem przerwa dwa tygodnie albo dłużej co jakbym od nowa zaczynał :D
Po zabiegu są jakieś kontrole u lekarza czy to już moje zmartwienie? Zostanę jakoś nauczony jak to opatrywać etc? :D
 

Przemek93

New member
Taka zabawa w opatrunki 3 razy dziennie to jak długo trwa? Ze dwa tygodnie?
Ogólnodostępne waciki kosmetyczne czy tam płatki (te w długich tubach) - przydadzą się czy nie bardzo bo mogą się włókienka przyklejać?
 

emjot

Active member
Ja miałem kontrolę 4 dni po. Następna przy wyciąganiu szwów. Mi opatrunek zajmuje około 5min. Noszę do tej pory, także do zdjęcia szwów na pewno będziesz musiał mieć.
Waciki odradzam. Raczej do przemywania zwykłe (niejałowe gaziki), do owijania jałowe + niejałowy bandaż.
Mi pięlęgniarka pokazała jak to robić. Jak nie będziesz wiedział to pisz na priva to Ci podeślę fotki.
 

Przemek93

New member
A szwy mniej więcej jak długo?
Nie nie za foto podziękuję xD jakoś oglądanie innych sprzętów mnie odpycha xD ale pewnie po wszystkim i mnie odbije i będę chciał się chwalić na prawo i lewo :D
PS penis mniej więcej kiedy wygląda normalnie bez oznak dłubania?
Co z opuchlizną. Czy jest duża i czy utrudnia sikanie
 

emjot

Active member
Ja miałem lekką opuchliznę i sporo siniaków pod spodem. Szwy mam rozpuszczalne, ale lekarz i tak będzie je wyciągał, bo nie wszystkie zdążą się rozpuścić. Czy boli nie wiem :D
 

Podobne tematy

Do góry