• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie dr Wiesław Tondel Poznań - możliwość nawrotu stulejki

Daxeon

New member
Cześć

Mam 20 lat i jestem zakwalifikowany do obrzezania. Od urologa Marcina Piechoty dostałem namiar do doktora Wiesława z informacją że jest bardzo dobry w swoim fachu. Urolog ten do niedawna też zajmował się obrzezaniem lecz od tego roku z powodu braku czasu to zawiesił, ponieważ zajmuje się głównie operacjami na większą skale w szpitalu typu kamienica nerkowa. Czytałem również pełno opinii na temat dr Tondla i chyba jestem gotów iść z tym do niego. Zależy mi na tym aby wyciąć jak najmniej, aby skóra po operacji była luźna i chociaż częściowo zakryła żołądź (wyczytałem że to Low&Loose) i tak wiem uprzedził mnie urolog że dopiero podczas zabiegu można się przekonać co naprawdę będzie można zrobić, lecz mam małą nadzieję ponieważ powiedział mi że na jego oko jest taka opcja ponieważ nie mam jak by to nazwać, stanu zaawansowanego(?) Problemem u mnie jest zwężony pierścień przez infekcje lata wstecz oraz lekko krótkie wędzidełko. Podczas spoczynku mogę swobodnie ściągać napletka, podczas wzwodu jest już problem przez wspominany pierścień.
Czytałem wiele tematów w tym forum jaki rodzaj wybrać i praktycznie każdy szedł na całkowite z "Tight" czyli tą ciaśniejszą skórą na trzonie. Lecz chciałbym dowiedzieć się na ten temat dlaczego tak dużo ludzi wybiera właśnie ten rodzaj, czy jest to po prostu zwykła kwestia upodobań wyglądu. Nurtuje mnie również to czy jakby udało się zostawić częściowo zakryty żołądź to czy jest opcja nawrotu stulejki? Zaznaczę że nie mam już problemów z infekcjami jak te ok. 4 lata temu.
Proszę i dziękuję za szybką odpowiedź.
 

Danzig

Member
Ja miałem obrzeżanie częściowe i okazało się, że lekarz nie wyciął całej stulejki/ albo wyciął i powróciła. Jestem po drugim zabiegu obrzeżania całkowitego. Co do stylu to nie wiem jaki mam, zapomniałem zapytać się po zabiegu co wyszło. Tak jak pisałeś, dopiero na stole wychodzi co można zrobić.
 

piotrpoznan

New member
Ja się kierowałem w taki sposób wybierając high & tight:
High, bo taką estetykę preferuję, i jest więcej unerwionej tkanki na ptaku.
Tight, bo daje to jakąś pewność że teraz mam już spokój, i wygląd też moim zdaniem mocno na plus.

Praktyka pokazała że z high które chciałem można było jednak zrobić tylko coś typu medium - high chociaż tak też jest jak najbardziej spoko i podoba mi się. Też byłem u Tondela i jak najbardziej polecam, wszystko równo, wzorowo się goi, dzisiaj 19sty dzień od zabiegu u mnie.
 
  • Like
Reactions: AGv

bhgmiop

Active member
no właśnie,chcieć można wszystko,ale kwestia tego czy jest taka możliwość,najwazniejsze żeby było tak żebyś był wyleczony na stałe a potem wizualne aspekty,bo niektorzy chcą low and tight bo im się tak podoba,ja sam nie wiem co mam,bo 19 robiłem całkowite w krakowie u D!rabiny i zostałem żydkiem,mam tylko nadzieję że będzie wszystko OK w sensie wiem że on robi wysokie<z zostawieniem tego wewnętrznego napleta>,ale powiedziałem mu żeby działało wszystko poprostu

ja miałem stuleje i wędzidełko krotkie,miałem dość tego napleta popsutego i nie chciałem go zachowywac jak najwięcej,szczegolnie że wędzidełko i tak do wyciecia było,nie chciałbym sie bawić w jego przedłużanie,bo to moze potem nawracac i znowu się bawić trzeba i bujac po lekarzach

Fajnie cię pokierował ten urolog,od razu do kogoś kompetentnego,i pamiętaj zeby nie sugerować się opiniami na znany lekarz ,bo to jest fikcja,ten portal nie powinien istnieć w obecnej formie
 

Dawid88

Member
Np blizny powstające przy gojeniu się mogą doprowadzić do ponownego zwężenia, gdy wytnie się za mało skóry która jest wąska w danym miejscu
 

Daxeon

New member
I czytałem jak ktoś wstawił zdj jak mu szwy rozerwało i rana się otworzyła przez wzwody, czy można brać jakieś leki na impotencje przez pierwszy czas okresu gojenia? Zależy mi aby rana szybko się zagoiła bez większych problemów z powodu pracy.
 

Danzig

Member
ja prawdopodobnie miałem za mało wycięte za pierwszym razem. Po miesiącu powiedziałem lekarzowi, że coś mi nie hula; to powiedział że mam dużą żołądź i tak ma być. Jak się okazało to nie miał racji. Dwóch urologów mówiło mi że to źle wycięta.
Co do pracy. Wczoraj zabieg o 16, później lekko odpoczynek; a dziś od rana normalnie funkcjonuje. Praca biurowa.
 

bhgmiop

Active member
Daxeon,też wczoraj pisałem do swojego lekarza co mi robił zabieg zeby mi je przepisał ,ale mi odpisał że nie są potrzebne:D
podobno on tak robi te szwy żeby nie rozerwało niczego w czasie erekcji,ale i tak jest to nieprzyjemne i za kazdym razem sie boje,bo mam mega opuchnietego ,zobacz sobie moj post tutaj na forum:)
 

Podobne tematy

Do góry