• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite z wydłużonym wędzdelkiem

Kaliszek

New member
Witam jestem pierwszy dzień po obrzezaniu całkowitym + wydłużone wędzidełko. Noc przebiegła dosyć spokojnie. Wziąłem tabletkę przeciwbólowa przed snem i było dosyć dobrze. Obudziłem się z dwa razy ale nawet nie z powodu bólu. Rano wzialem się za wymianę opatrunku i tu zaczęły się moje zmartwienia. Żeby zdjąć opatrunek męczyłem się jakiś czas. Polewalem lekko wodą aż się nasączy i dopiero wtedy zdjalem tylko z bólem. Odrazu gdy zdjalem zaczęło lekko krawawic odziwo nie z okolicy wędzidełka tylko po drugiej stronie przy żołędzi. Dosyć tej krwi było i się trochę przestraszyłem. Była lekka opuchliza lub oponka. Przemylem wodą, spsikalem octaniseptem i ogólnie miałem posmarować maścią która została przepisana ale ból był taki że nie było opcji nawet na to w dodatku była krew. Założyłem nowy opatrunek oczywiście nie taki jak poprzedni tylko w miarę możliwości tak aby nie bolało. Więc byl trochę luźny ale nie na tyle żeby spadał. Od tamtego czasu nic nie bolało ani nic nawet nie czułem że leci mi krew ale wieczorem gdy znowu wziąłem się na zmianę opatrunku i przemycie to znowu zobaczyłem dosyć świeża krew ale było już jej o wiele mniej. Oponka/opuchlizna nie jestem w stanie powiedzieć co to bo się nie znam ale zrobiła się większa lekko po lewej stronie żołędzia oraz zauważyłem chyba jakiegoś krwiaka tak mi się wydaje. Zrobiłem to samo co za pierwszym razem tylko tym razem tą maść nałożyłem na gaze i nałożyłem. Odrazu po założeniu opatrunku. Jakieś 5/10min po zobaczyłem lekką plamę krwi na bandażu ale chyba po jakimś czasie przestało krwawić i ta plama zaschla. Po jakimś czasie przyszło na wzwody, nie bolało ani nic. Po jakimś czasie od tego nie wiem z 15 min poszedłem do toalety oddać mocz i zobaczyłem plamę krwi na bandażu tym razem większa od poprzedniej i z drugiej strony od strony brzucha. Nie wiem czy to dokładnie od tych wzwodów czy poprostu jakoś zaczęło krwawić ale trochę mnie to zaniepokoiło. Bólu żadnego nie ma, ewentualnie lekkie szczypanie ale to raz na jakiś czas. Czy to normalne? Krew chyba dalej leci nie jestem w stanie tego określić bo nie czuje nic a nie chce tam zaglądać. Jutro mam pierwsza wizytę. I nie wiem co o tym myśleć. Czy to normalne że aż tak krwawi? Bo nie ukrywam że trochę tej krwi jest i było. Starałem się myśleć że to tak jest bo to dopiero pierwszy dzień ale sam nie wiem co o tym myśleć. Proszę o porady
 

Kaliszek

New member
Update

Postanowiłem zmienić opatrunek. Przemylem wodą, octaniseptem i krwawienie mocniejsze przestało. Już lekko tylko od szwów leci krew ale lekko. Zobaczymy jak będzie w nocy
 

Zib33

Active member
W pierwszych dniach to może się zdarzać. Być może chirurg pominął jakieś naczynie krwionośne i go nie zamknął.
Opatrunków nie zmieniaj na siłę - jeśli się nie zabrudziły krwią, moczem ani niczym innym, to mogą być noszone nawet kilka dni. Ogólnie wygląda to ok.
 

Kaliszek

New member
W pierwszych dniach to może się zdarzać. Być może chirurg pominął jakieś naczynie krwionośne i go nie zamknął.
Opatrunków nie zmieniaj na siłę - jeśli się nie zabrudziły krwią, moczem ani niczym innym, to mogą być noszone nawet kilka dni. Ogólnie wygląda to ok.
Dziękuję za odpowiedź. Problem w tym że jak narazie każdy opatrunek jest ubrudzony krwią. Raz mniej raz więcej. Zmieniam rano i wieczorem. Byłem przed chwilą na wizycie kontrolnej i lekarz powiedział że jest dobrze a krew narazie jest bo to pierwszy dzień. Trochę odetchnąłem. Martwi mnie jedynie oponka jaka się zrobiła ale mam nadzieję że zbiegiem czasu będzie się zmniejszać
 

Kaliszek

New member
3 dzień po zabiegu. Już chyba najgorsze mam za sobą. Krwawienia się zdarzają ale już naprawdę nie wielkie. Nic nie boli i można powiedzieć że wszystko jest okej. Martwi mnie tylko ta oponka wokół. Co można robić w późniejszym etapie żeby szybciej ona znikła? Macie jakieś sposoby? Niżej daje zdjęcia po 3 dniach.


Co sądzicie jest dobrze? Jakieś porady?
 

nope

Well-known member
Masz oponke. Masz zrobione obrzezanie czesciowe czy calkowite? Jeżeli masz na tyle skóry to postaraj sie nalozyc skórę na żołądź. Ogólnie to skontaktuj sie z lekarzem , moze podeslij fotke. Być może da Ci zalecenia.
 

Kaliszek

New member
Masz oponke. Masz zrobione obrzezanie czesciowe czy calkowite? Jeżeli masz na tyle skóry to postaraj sie nalozyc skórę na żołądź. Ogólnie to skontaktuj sie z lekarzem , moze podeslij fotke. Być może da Ci zalecenia.
Całkowite , założyć na żołądź raczej się nie da byłoby ciężko. Byłem wczoraj na kontroli i powiedzieli że wszystko jest prawidłowo i goi się dobrze. Da się coś zrobić z tą oponka? Są na to jakieś sposoby czy trzeba czekać aż zbiegiem czasu będzie znikać?
 

Kaliszek

New member
Całkowite , założyć na żołądź raczej się nie da byłoby ciężko. Byłem wczoraj na kontroli i powiedzieli że wszystko jest prawidłowo i goi się dobrze. Da się coś zrobić z tą oponka? Są na to jakieś sposoby czy trzeba czekać aż zbiegiem czasu będzie znikać?
Dodam że wcześniej miałem robione częściowe ale okazało się później że w trakcie wzwodu napletek schodził ale nie w 100% luźno i też było za krótkie wędzidełko więc zdecydowałem się na całkowite bo nie byłem pewny czy samo przedłużenie wędzidełka by pomogło. Wolałem mieć już wszystko za sobą niż za kilka miesięcy znowu się męczyć z jakimiś zabiegami i żeby potem żałować że nie zrobiłem tego teraz więc podjąłem decyzję żeby zrobić całkowite z zostawionym i przedłużonym wędzdelkiem. Wracając do tego żeby założyć skórę na żołądź to jest to nie możliwe, może gdyby nie było tej oponki to lekko by się dało ale naprawdę nie wiele raczej napewno by spadała z żołędzia.
 

Kaliszek

New member
Jak masz calkowite to sie nie da nic z tym zrobic. Jedynie czekac zostaje.
A jeśli by nic się z tym nie stało i dalej byłoby takie jakie jest to przeszkadza to w seksie? Ewentualnie czy w przyszłości dałoby radę to wyciąć chociaż chciałbym tego uniknąć bo nie widzi mi się po raz trzeci iść na stół
 

Kaliszek

New member
Dziś mija 7 dzień od zabiegu. 0 krawawien wszystko jest okej jedynie ta oponka wrzucam niżej zdjęcia i proszę o ocenę jeśli coś jest nie tak i porady co mogę jeszcze robić. Na zdjęciach gdzie są rany to nie jest nic brudne tylko zaschnięta maść która stosuje.


W spoczynku:

W zawodzie:
 

Kaliszek

New member
Masz oponke. Masz zrobione obrzezanie czesciowe czy calkowite? Jeżeli masz na tyle skóry to postaraj sie nalozyc skórę na żołądź. Ogólnie to skontaktuj sie z lekarzem , moze podeslij fotke. Być może da Ci zalecenia.
Dodam że godzinę temu spróbowałem właśnie to zrobić, zrobiłem tak na ile się da nie wiem czy to coś daje i czy dobrze to zrobiłem ale przykleiłem plastrem to. Ile trzeba tak nosić żeby zobaczyć czy to coś daje ?
 

nope

Well-known member
@Kaliszek jak ci nie nachodzi skora na zoledxia to tak nie rob bo to bez sensu, pozatym oponka ci sie prawie w calosci wchlonela. Czasu potrzebujesz i będzie git.
 

Kaliszek

New member
@Kaliszek jak ci nie nachodzi skora na zoledxia to tak nie rob bo to bez sensu, pozatym oponka ci sie prawie w calosci wchlonela. Czasu potrzebujesz i będzie git.
Z lewej strony strony jest najbardziej napuchnięta i w sumie tego się muszę pozbyć jakoś bo nawet w wzwodzie to się nie wchłania. Właśnie zmieniam opatrunek i po tym nałożeniu skóry mam wrażenie że trochę lepiej jest i jeszcze bardziej się wchłonęła. No oprócz lewej strony bo tam nie dałem rady nałożyć
 

Podobne tematy

Do góry