• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite u Drabiny - Kraków

wydra

New member
Właśnie wróciłem z obrzezania u Drabiny. Zakładam temat może bede miał jakieś pytania w trakcie gojenia. Jedyne co mnie zastanawia na ten moment to opatrunek po zabiegu. Doktor przyłożył jedynie gaze od góry i od dołu i kazał naciagnac bielizne. Mówił że taki wystarczy, bez używania plastrów i bandazu. Z tego co czytałem forum przed zabiegiem to jednak rekomenduje sie opatrunek lekko uciskowy, wiec nie wiem czy samemu nie spróbować sobie takiego zrobić.
 

Trolo

Well-known member
No uciskowy jak uciskowy. Opatrunek lepiej zrobić ciasny, żeby ewentualny wzwód w nocy nie zerwał szwów, bo potem rozejście rany, długie gojenie.
 

wydra

New member
Tak, tak chodzilo mi o w miare ciasny. Niby kazal nie zmieniać mi do jutra, ale mam watpliwosci czy takie cos jak mi zostawił bedzie wystarczajace xd
 

nope

Well-known member
Każdy lekarz ma swoją szkołe i czesto sie zdarza że inaczej zakładają szwy i technika jest inna. Stosuj sie do jego zaleceń.
 

wydra

New member
U mnie to już prawie dwie doby od zabiegu. W sumie od 1 dnia napletek wewnętrzny dość mocno sie spompował. Czytałem inne tematy o oponce i wątpię czy przy cieciu całkowitym dałbym rade nasunac skore na zoladz. Trzeba bedzie zapytać doktora jak to widzi.
 

mati12

Well-known member
Udaj się do lekarza może uda mu się nałożyć napletek na żołądź bo może ci go pompowac bardziej
 

wydra

New member
Lekarz widział dzis foty i odpisał, ze raczej normalne, czasem tak bywa i trzeba przeczekac. Ja tak optymistyczny chyba nie jestem w tym przypadku xd
 

morgan66

Active member
No strasznie napuchło, Mi się wydaje, że jest jednak szansa, że ten napletek da się nałożyć na żołądź - bo zwykle jak aż tak puchnie to znaczy, że do nałożenia, jak się nie da to i oponki zwykle też są mniejsze (to z obserwacji forum).
 

wydra

New member
Kontaktowalem sie z lekarzem i podsylalem mu kilka zdjec i nic nie mowil by spróbowac lub przyjechać, wiec no nie wiem xd A sam watpie bym dal rade to przełożyć jakos.
 

morgan66

Active member
Sam to nie dasz raczej rady, bo to bolesne i hamuje...powinien lekarz. Nie chcę Cie wprowadzać w niepokój ale popieram to co powiedział @mati12 - jak nie zadziałasz to możliwe, że będzie to schodzić bardzo długo. Jak się nie będzie poprawiać 1-2 dni to wal do lekarza.
 

nope

Well-known member
Jak ma całkowite to przecisnąć nie ma co więc to nie za wiele da. Drabina to raczej ogarnia i by go zaprosił na wizyte wtedy odrazu.
 

wydra

New member
Siema, dzisiaj mija 3 tygodnie od zabiegu. Tydzień temu miałem ściągane szwy. Czasami w spoczynku skóra nachodzi mi troche bardziej na żołędzia niż na zdjęciach. W sumie doktor wspominał, że może troche dotykać. Ogólnie to mam zakrzywionego pendraka w dół, ale jak to widać na zdjęciach podczas wzwodu kieruje mi też żołędzia troche w dół.
 

Podobne tematy

Do góry