• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie Całkowite Dr Tondel

Beniamin9

New member
Dobry wieczór Panowie,
W czwartek jestem umówiony na zabieg obrzezania całkowitego do Dr Tondla. Planowane High&Tight. Mam jeszcze 2 pełne dni, więc postanowiłem się spytać
czy macie jakieś porady/zalecenia przed zabiegiem?
Zaznaczam, że jadę na nockę do Poznania.
 

waski65

Member
Że swojego doświadczenia mogę Ci doradzić żebyś wziął coś przeciwbólowego zanim Cię puści znieczulenie po zabiegu. Mnie zaczęło puszczać ok 1h po. Jednych nic nie boli a mnie bolało solidnie, że aż miałem mdłości i się pociłem. Także przeciwbólowe Ci nie zaszkodzą a możesz sobie oszczędzić nieprzyjemności.
 

Beniamin9

New member
Cześć,
Myślę, że jest w porządku. Sam przebieg wizyty naprawdę pierwsza klasa, czuć profesjonalizm i serdecznie polecam.

Dzień 1
Po 24h już zmieniłem opatrunek, bo po 2 sikaniu już caly opatrunek był nasiąknięty moczem. Przez to, że sam żołądź troszeczkę się chowa pod pozostałą skórę . Czy to normalne ?
Wstawiam kilka zdjęć, proszę o ocenę czy wszystko jest w porządku.

 

nope

Well-known member
Samo szycie spoko. Jednakze ile miales trzymac 1 opatrunek? Wywalilo ci spora opuchlizne. Podeslalbym fotki lekarzowi.
 

Beniamin9

New member
48h, jeżeli nie przejdzie moczem.
A mój opatrunek był aż mokry, dlatego zdecydowałem się na szybszą zmianę.

Być może jest takie wrażenie, bo tak jak mówię, żołądź trochę chowa się w tą opuchliznę . Delikatnie go naciągnąłem i zrobiłem to pierwsze zdjęcie. A kolejne 2 już są tak jak się naturalnie układa.
 

nope

Well-known member
Możliwe ze za wcześnie sciagnales opatrunek od doktora bo on bardziej byl przylegający i ci wywaliło opuchlizne. Obserwuj czy to nie rośnie.
 

nope

Well-known member
To git w takim razie. W takich sytuacjach lepiej zapytać bo może to być krwiak który wymaga ewakuacji ale w twoim wypadku sadzac po reakcji lekarza to jest wszystko git. No to goić sie i czekać w takim razie : )
 

Beniamin9

New member
5 Dzień po zabiegu.
Uważam, że te pierwsze kilka dni nie były żadną męczarnia, ból oraz dyskomfort na spokojnie do wytrzymania, wykonywałem normalnie czynności jak zawsze, oczywiście, oszczędzając się jak tylko mogłem.
W 2/3 dniu opuchlizna troszeczkę mnie przestraszyła (pociemniała i delikatnie się powiększyła względem pierwszego dnia), ale wraz z czasem i zachowaniem higieny rany idzie to w coraz lepszym kierunku.

Obecnie rana prezentuje się w ten sposób, jeszcze dosyć mocno opuchnięta lewa strona, ale myślę, czas spowoduje, że cięcie będzie mniej więcej w linii prostej.

Czy ta krew przy szwie oznacza jego uszkodzenie? Czy jedynie jakiś drobny wyciek krwi?

Jak na ten jest się czymkolwiek zamartwiać? Czy wszystko idzie zgodnie ze swoim rytmem?

 

Podobne tematy

Do góry