• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite dr Ratajczyk Wrocław - relacja

wojbellator

New member
Cześć,

to forum bylo dla mnie bardzo pomocne wiec tez postanowilem podzielic sie moja historia (moze komus bedzie łatwiej tak jak mi bylo).

Jestem po zbiegu obrzezania całkowitego we Wrocławiu u dr. Ratajczyka (Krefft clinic).
Co do samego zabiegu to bardzo sie stresowalem (chyba najbardziej w zyciu!), bolalo mnie wbijanie igly do znieczulenia (ale stres również potęgował to zjawisko), bolalo tez pierwsze naciecie ale po mojej reakcji lekarz dal jeszcze jeden zastrzyk ze znieczuleniem (kazdy reaguje na znieczulenie inaczej). Na zabiegu leciala fajna muzyczka a pani pielegniarka uspokajała i calosc trwala okolo 40 minut. Najgorzej bo caly bylem spiety po pierwszym bolu a pozniej juz nic nie czulem mimo to zostalem spiety i zestresowany.

Po zabiegu krotka rozmowa co robic, pytania i odp. i do domu. Dr. daje swoj numer telefonu wiec mozna sie kontaktowac w razie potrzeby. Na poczatku jest opatrunek zakładany przez dr i nie powinno sie go zdejmowac przez min. 24 h.

Najgorzej bo trzeba czekac 24h zeby zobaczyc jak to wyglada :) Po 24 h zdjalem opatrunek i troche krwi pocieklo

Po 24h:

Po 24 h wzialem tez prysznic (cieply ale nie goracy, umylem te okolice woda i szarym mydlem i zobaczylem, ze troche cieknie krew).
Generalnie najgorzej jest ze spaniem - nie moge na plecach bo nie usne, kazda pozycja jest niewygodna a penis mam przywiazany do brzucha pionowo ale dzis chyba zrezygnuje i po prostu zaloze sam opatrunek bez przyklejania do brzucha.

Po 48h troche spuchlo i wyglada to tak:
https://i.imgur.com/sF46yWb.jpg
https://i.imgur.com/21kGnAP.jpg
https://i.imgur.com/eP545MS.jpg

Ogolnie jestem zadowolony i chyba wyszlo bardzo dobrze, mam nadzieje, ze wpis przyda sie innym :)
 

wojbellator

New member
PS bede wdzięczny za porade czy cos mozna zrobic z ta opuchlizna (nosze przyklejonego penisa do brzucha w ciagu dnia ale na noc odpuszczam bo nie jestem w stanie zasnac).

Wszelkie rady mile widziane, dziekuje tez za wiadomości od cichy13, Humanista i ratajczyk332 przed zabiegiem :)
 

morgan66

Active member
Z mojej strony to myślę, że jest nieźle. Ale troszkę Ci tam jednak ten wew. napuchł 24h versus 48h - staraj się temu zapobiegać, koniec końców powinno wyjść bardzo dobrze choć pewnie trochę Ci się ta opuchlizna da we znaki...ale z czasem zejdzie.
 

mati12

Well-known member
Wygląda na dobrze zrobiona robotę to że opuchnięte to normalne dbaj o higienę a będzie ok kiedy masz wizytę kontrolna?
 

wojbellator

New member
Po 72h:

Wizyta kontrolna za 3 tyg. Co do opuchlizny troche zeszla - nosze w czasie dnia do gory przyklejonego do brzucha ale na noc odpuszczam (generalnie noce sa ciężkie).

Co do higieny to przemywam 2 razy dziennie woda z szarym mydlem (raz jak biore prysznic). Psikam octeniseptem i zmieniam opatrunek co kazde sikanie. Nie mialem w zaleceniach żadnych masci wiec nie smaruje, zastanawiam sie nad przemyciem rivanolem (tak po prostu). Żołądź jest sucha wiec zamierzam posmarowac wazelina biala (albo alantan plus) tylko nie wiem kiedy bedzie dobry moment zeby to zrobic.
 

nope

Well-known member
Dobra robota : ) noce sa ciezkie nic nie oradzisz. Polecam sie wysikac przed spaniem bezposrednio a jak sie obudzisz to znowu siku i rozchodzic po zimnych plytkach. Na mnie działało.
 

wojbellator

New member
8 dni od zabiegu wyglądało to tak:


Niepokoi mnie ten powiekszony fragment zaznaczony strzalka, jest to twarde i w tym miejscu mialem najwieksza opuchlizne, mozliwe ze to jakies naczynko tam bylo?
W kazdym razie mam nadzieje, ze sie wchlonie.

Po jakim czasie przestac nosic opatrunek? 14 dni?
 

nope

Well-known member
Mogą to być pozamykane naczynka i stąd taki efekt. Możesz podesłac fotke lekarzowi jak masz możliwość. Ogólnie robota bardzo dobra. Ja nosilem opatrunek 2-3 tyg.
 

mati12

Well-known member
Robota bardzo dobrze zrobiona Tak jak już pisałem szycie Super to normalnie że masz twarde czy opuchnięte wszystko się wchłonie na spokojnie opatrunek 2-3 tygodnie tak samo szwy max trzy tygodnie i jeżeli nie zacznę wypadać to do usuniecia
 

wojbellator

New member
Szwy zostaly zdjete po 3 tyg.

Miesiac i 5 dni po zabiegu uprawialem seks z dziewczyna, mimo ostroznosci czasem
bolalo i po wszystkim penis spuchl i wygladal tak jak ponizej.

Generalnie obawiam sie, ze cos jest nie tak bo po lewej stronie caly czas jest bardziej spuchnięte niz po prawej.


Jak myslicie?
 

nope

Well-known member
Moim zdaniem wchlonie się. Szycie miales ok zrobione i zadnych błędów nie widziałem. Blizna poluźni się, przepływ limfy sie polepszy i będzie ok..
 

Podobne tematy

Do góry