• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzęk po obrzezaniu jak naciągnąć napletek.

Lukszdi

New member
Witam Panowie, dzisiaj mija 15-ty dzień od zabiegu. Napletek mam praktycznie cały czas nałożony na żołądź(oprócz mycia, odkażania itp.). Mimo wszystko nie zauważam już jakiś wielkich zmian od pierwszego i drugiego dnia zakrywania żołędzia. We wzwodzie tak źle ta oponka nie wygląda, no, ale w spoczynku sami widzicie. Macie jakieś rady co jeszcze można zrobić aby jak najbardziej zniwelować tą oponkę?
 

Lukszdi

New member
Najbardziej mnie martwi ta część z drugiej strony od wędzidełka... Dodatkowo jak można zauważyć dość dużo szwów mi już bezboleśnie bez krwi wypadło.
 

Amek

Active member
Musisz czekać. Jak wypadną szwy + tydzień za zagojenie, to trzeba masować z jakimś kremem tłustym, potem żel typu Contractubex, jak po miesiącu stosowania nie zobaczych jakiś zmian to zmień na coś innego

Generalnie musisz się uzbroić w cierpliwość, oceniaj postep w leczeniu co kilka tygodni, nie co kilka dni.

Czy to się wchłania to nie wiadomo, ale czas leczy rany, trzymam kciuki
 

Anonim31

Member
Najbardziej mnie martwi ta część z drugiej strony od wędzidełka... Dodatkowo jak można zauważyć dość dużo szwów mi już bezboleśnie bez krwi wypadło.
Dlatego tak pisaliśmy wcześniej, jak 10 dni nie trzymałeś do góry albo nie naciągałes napletka to ci naszło, w jakimś tam zakresie to po czasie się wyrówna, ale na forum było dużo przypadków że w opadzie jednak zostawało.
Musisz czekać
 

Lukszdi

New member
Witam,dzisiaj mija 24 dzień po zabiegu. Wszystkie szwy wypadły. Myślicie, że mogę już kąpać się w wannie, czy jeszcze poczekać?
 

Lukszdi

New member
Witam, dzisiaj minął równy miesiąc od zabiegu. Oponka w całości nie zeszła, choć i tak jest o niebo mniejsza niż to co było w moim pierwszym poście na tym forum. W spoczynku jest ona w pełni zauważalna mimo wszystko, jednak we wzwodzie wydaje mi się, że nie wygląda to aż tak źle,co o tym sądzicie?

Zauważyłem jeszcze jedno, że gdy miałem żołądź już zahartowaną po tych 10-ciu dniach ( bez założonego napletka), to teraz przy noszeniu go cały czas praktycznie zakrytego przez napletek znów stał się wrażliwy na dotyk itp.

Niepokoi mnie trochę to, że przy wzwodzie gdy ściągnę całkowicie napletek, to wędzidełko tak jakby posiada mniej krwi i jest aż białe (widać to na jednym ze zdjęć co wysłałem).

Piszcie proszę jak to wygląda waszym zdaniem i czy da się współżyć z taką oponką?

 

Trolo

Well-known member
Myślę, że nie będzie to stwarzało przeszkód. A jeszcze pewnie trochę czasu potrzeba, aż wszystko się unormuje, blizna rozciągnie.
 
Witaj, zobscz moj wątek. Masz tak samo jak ja, tylko ja nie mam tyle napleta by naciągnąć na żołądź. U mnie minęło prawie 2 miesiące i zmniejszyło się, ale nieznacznie. Podejrzewam, że ten wałek dookoła to już nam zostanie, ale na szczęście nie widać tego w zwodzie.
A powiększa ci się to np. W pracy ? Mi po nocy się zmniejsza, ale tylko wstanę do kibla to znowu się pompuje.
 

Lukszdi

New member
Witaj, zobscz moj wątek. Masz tak samo jak ja, tylko ja nie mam tyle napleta by naciągnąć na żołądź. U mnie minęło prawie 2 miesiące i zmniejszyło się, ale nieznacznie. Podejrzewam, że ten wałek dookoła to już nam zostanie, ale na szczęście nie widać tego w zwodzie.
A powiększa ci się to np. W pracy ? Mi po nocy się zmniejsza, ale tylko wstanę do kibla to znowu się pompuje.
Nie powiększa się moim zdaniem. Wygląda praktycznie cały czas tak samo. Nie miałeś problemu w współżyciu związanego z tą oponką?
 

Lukszdi

New member
Byłem dzisiaj na ostatniej wizycie kontrolnej u lekarza co wykonywał zabieg. Powiedział, że ta oponka nie jest żadnym obrzękiem/oponką i wszystko zagoiło się tak jak powinno.
 

Podobne tematy

Do góry