• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzęk po 6 dniach

Gregg_

New member
Cześć, jestem 6 dni po zabiegu plastyki całkowitej stulejki i krótkiego wędzidełka i jestem lekko zaniepokojony obrzękiem jaki się utrzymuje od 3 dni. Kontaktowałem się dzisiaj z lekarzem i on stwierdził ze jest lekki obrzęk i najlepiej go delikatnie uścisnąć i odprowadzić obrzęk. Chciałbym się was zapytać czy ktoś miał podobna sytuacja i jak z niej wybrnął, oraz jak to się goi według was.

 

flader

Active member
To wygląda na oponkę. Jest dużo materiałów na forum, generalnie w necie. Po angielsku to się nazywa potocznie "donut swelling", jeżeli chciałbyś poszukać też gdzieś indziej. Najlepszym sposobem byłoby to uciskać, żeby chłonka odchodziła z powrotem do węzłów chłonnych.

Nie jest to też nic groźnego i u niektórych schodzi zupełnie samoistnie.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak masz oponke to i trzymanie na glowie ci nie pomoże. Trzeba przelozyc napletek by nie bylo ucisku przez miejsce szycia. Opinii wyżej, w szczególnosci ostatniego zdania, osobiście nie brał bym sobie do serca. Jak sam nie masz odwagi to jedz na sor to ci przecisna. Dosłownie 3 wątki wyzej masz 2 tematy o oponce.
 

nope

Well-known member
Typowa oponka. Idz do lekarza jak najszybciej. Jezeli jest na tyle skóry to trzeba to przecisnac i nalozyc na zoladz. Jezeli nie ma na tyle to lipa i raczej zostaje czekac. Tematy o oponce są podpiete w dziale obrzezania. Polecam poczytać.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry