obrzęk a higiena po zabiegu

wiertarka

New member
Witam,

jestem 4 dzień po zabiegu plastyki napletka. Miałem wycinany pierścień który powodował częściową stulejkę. Niestety znieczulenia słabo działały i przy jednym z nich igła trafiła na naczynko krwionośne w wyniku czego pod napletkiem powstał obrzęk.
Próbuję lekko ściągać napletek, ale jak na razie obrzęk trochę to komplikuje - boję się że coś się stanie jeśli odciągnę za mocno, a opuchlizna spowodowana obrzękiem nie pozwala na odciągnięcie napletka na tyle by zobaczyć szwy. W związku z tym psikam octaniseptem po
każdym oddaniu moczu na czubek żołędzia, tak by odkazić co się da. Czy mogę spokojnie czekać z odciąganiem napletka aż obrzęk zejdzie i nie będzie stanowił przeszkody? Jest 4 dzień i na pewno opuchlizna jest mniejsza niż wczoraj, ile taki obrzęk może się utrzymywać przy dobrym kursie?

Pozdrawiam.
 

Piter21

New member
Witam. Dobrze by było gdybyś zsunął napletek najszybciej jak się da, jednak nic na siłę bo będzie tylko gorzej. Poczekaj jeszcze z 3 dni i zobacz co się będzie działo. Jeżeli obrzęk nie zejdzie i nie ściągniesz napletka to lepiej idź na wizytę, gdyż takie zaniedbywanie higieny może okazać się dla Ciebie bardzo złe. Dodatkowo octonisept to środek odkażający, więc jest głównie do psikania na szwy, żeby nie doszło do zabrudzeń lub innych nie pożądanych powikłań. Psikanie na czubek szczerze mówiąc daję niewiele.
Wejdź do wanny z gorącą wodą i po paru minutach wtedy spróbuj. Tylko się nie mocz w wannie codziennie bo szwy ci szybko wypadną a później tylko problemy :)
 
Do góry
TOPlist