• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

niecałe 48h po zabiegu obrzezania

bizon420

New member
2 dni temu miałem robiony zabieg obrzezania.
Prosiłbym o ocenę czy wszystko tu wyglądu ok.

również mam pytania:
1. Czy te szwy wyglądają okej? dzisiaj przy zdejmowaniu opatrunku zauważyłem, że mocno przykleił się on do rany i teraz właśnie te szwy tak odstają przez to.
2. czy ta opuchlizna to nie jest czasem oponka? sporo się naczytałem tutaj na forum i zaczęły mnie nachodzić obawy.

 

toastt

Well-known member
Wydaje mi się, że na ostatnim zdjęciu ta opuchlizna po lewej to oponka i trzeba będzie nasunąć napletek na żołądź tak, aby limfa miała swobodny przepływ.
Wołam @nope
 

iglesias

New member
Ja mam podobnie, w sumie bardzo podobnie. Byłem u lekarza na konsultacji to mówił że to normalne i trzeba czasu aby opuchlizna zeszła.
 

nope

Well-known member
Oponka. Mysle ze nalozenie skory na zoladz moze byc nie mozliwe bo wydaje mi sie ze masz za mało skóry na to. Mozesz uderzyć do lekarza i zobaczysz co ci powie. Jezeli jest za malo skory zeby to przecisnac to cierpliwie zostaje czekać.
 

Trolo

Well-known member
Wygląda na obrzezanie całkowite. Oponka owszem jest, możesz próbować ciasne opatrunki założyć zobaczysz jak się to ułoży. Noś go do góry, a problemem będzie teraz nadwrażliwość żołędzi i wędzidełka która z czasem powinna minąć.
 

bizon420

New member
mały update:
Skontaktowałem się z lekarzem, który wykonywał mi zabieg i kazał przyjść tego samego dnia na wizytę. Powiedział mi, że to na spokojnie się wchłonie, wytłumaczył mi czemu mi się pojawiła ta oponka itp.
Kazał mi odstawić detreomycynę i przepisał Triderm, żebym stosował rano i wieczorem.
 

iglesias

New member
Ja jestem już 2 tygodnie i jeden dzień po zabiegu i opuchlizna zeszła mi może w 30%, opuchnięcie identyczne jak u Ciebie. Dwa razy byłem na kontroli u profesora który robił mi zabieg i pacjent goi się ładnie a opuchlizna może schodzić nawet miesiąc. Niby noszę kolege zadartego do góry ale np. W pracy często nie jest to możliwe. Żadnych tabletek ani maści mi nie przepisał bo stwierdził że to musi samo zejść.
 

bizon420

New member
Ja jestem już 2 tygodnie i jeden dzień po zabiegu i opuchlizna zeszła mi może w 30%, opuchnięcie identyczne jak u Ciebie. Dwa razy byłem na kontroli u profesora który robił mi zabieg i pacjent goi się ładnie a opuchlizna może schodzić nawet miesiąc. Niby noszę kolege zadartego do góry ale np. W pracy często nie jest to możliwe. Żadnych tabletek ani maści mi nie przepisał bo stwierdził że to musi samo zejść.
no mi już wszystko ładnie schodzi po tej maści triderm. Tej oponki już praktycznie nie ma. Jedyne co to opuchlizna z tyłu na wędzidełku nadal się trzyma.
 

Podobne tematy

Do góry