Niecałe 3 m-sce po zabiegu, opuchlizna

don_amigo

New member
Witam,

przed i po zabiegu spędziłem tutaj bardzo dużo czasu czytając czego się spodziewać - ile zajmuje dochodzenie do siebie, co robić itd. itp. Dziś zdecydowałem się założyć konto oraz rozpocząć swój wątek, aby znaleźć, przynajmniej taką mam nadzieję ;), pocieszenie. Do rzeczy.

Pod koniec września miałem zabieg obrzezania częściowego + plastykę wędzidełka (dopiero w trakcie samego zabiegu okazało się, że plastyka jest potrzebna, wynikało to z nadmiernego krwawienia z jego okolic, przez co potraktowano mnie "prądem", aby zatamować krwawienie). Miałem założone szwy rozpuszczalne, które niespecjalnie chciały się rozpuszczać i po ok. 18 dniach urolog je wyjął. Od tamtego czasu jest spora poprawa w stanie technicznym sprzętu, nic mnie nie boli przy normalnym naciąganiu i w spoczynku i we wzwodzie, to z samo w czasie seksu - wszystko jest ok. Czasem jedynie nieco zaboli w miejscu w linii cięcia przy naprawdę mocnym naciągnięciu napletka, ale podejrzewam, że to przejściowe, bo sama blizna wciąż jest dość świeża, stąd delikatna. Póki co nie budzi to moich podejrzeń. Ale zaczyna martwić mnie opuchlizna.

Niepokoi mnie, że opuchlizna jest niesymetryczna. Jak mnie pamięć nie myli, było tak już od razu po zabiegu, jednak czy do teraz różnice albo cała opuchlizna nie powinna się wyrównać/wchłonąć? Z lewej strony mam opuchnięte bardziej (zdjęcie#4), podczas gdy z prawej dostrzegam jakby "nadmiar" skóry tuż przy linii cięcia (zdjęcie#6). Opuchliznę widać też bardzo dobrze od spodu (zdjęcie#3), choć zdjęcie słabe, ale widać o co chodzi ;)

Imgur: The most awesome images on the Internet

Nie wiem czy precyzyjnie się wypowiadam, ale generalnie można to skrócić do pytania o opuchliznę - czy to co widać na zdjęciach nadal jest opuchlizną czy może jakimś nadmiarem skóry przez np. złe cięcie skalpelem? Dodam, że w trakcie wzwodu nie mam wrażenia, że coś niesymetrycznie lub jest za dużo napletka w którymś miejscu.
Bardzo proszę o jakiś komentarz czy powinien się tym przejmować czy jeszcze za szybko na reakcje i spokojnie czekać aż wszystko się wchłonie.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakieś wieści od bardziej doświadczonych ;)

A.
 

asentrix

New member
Jestem co prawda dopiero 1,5 mies. po zabiegu, ale nie przejmował bym się na twoim miejscu. Na moje oko, to się jeszcze wyrówna. Mam parę blizn na ciele i z tego co kojażę, większość dość długo się ostatecznie goiła. Najważniejsze, żeby sprzęt działał :D
 

don_amigo

New member
@astentrix: bliznami raczej się nie przejmuję ;) bardziej chodzi mi o opuchliznę.

@minas_morgul: po odciągnięciu napletka opuchlizna "rozchodzi się" i znika, nawet w spoczynku. Patrząc od góry moim zdaniem lewa strona jest nieco bardziej opuchnięta (od spodu wygląda na równomierne jak mówisz), ale różnice chyba faktycznie się niwelują, co znaczyłoby - tak myślę - że powoli, ale jednak wszystko się wchłania. Gdybym jednak się mylił, to co jeśli to "oponka"?
 

akustyk1000

New member
Miałem coś podobnego, zapisałem się na wizytę do lekarza po 3-4 tygodniach chyba i powiedział mi że to się samo zniknie i zniknęło po jakimś czasie.

Może być też tak, że to nie opuchlizna tylko skóra Ci się akurat gromadzi w tym miejscu i wygląda jak opuchlizna.
 
Do góry