• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Mycie penisa po zabiegu - pytanie.

codex

New member
Witam ponownie,

miałem tzw plastyke napletka oraz wydłużenie wędzidełka 2 tyg temu. Wiem że co lekarz to inna szkoła leczenia. Gojenie się raczej bezproblemowo, opuchlizna zewnętrza mocno juz zeszła , wewnetrzna jeszcze nieco sie utrzymuje. Wypadły mi do tej pory 3 szwy. Pytanie kiedy po raz pierwszy od zabiegu umyliście penisa wodą np. kierując strumień prysznica w tym kierunku ? Ja od czasu operacji wedle zaleceń lekarza stosuje octynisept po kazdym siusianiu, na wieczór dodaje parafinę przy cwiczeniach sciagania napletka. Na pytanie kiedy moge / powinienem go umyć normalna wodą lekarz odp ze gdzies za tydzien. Z tego co czytam na forum niektórzy myją juz po paru dniach. Kwestia jest jeszcze taka ze u mnie (odpukać!) nic nie krwawiło a ewentualne nieczystosci wokół żołędzia i szwów oczyszczalem gazą zmoczoną w octyniseptcie. Ciekaw jestem waszej opinii bo 3 tyg to jednak szmat czasu.
 

Ideologic

New member
Ja miałem zalecone delikatne przemywanie wodą z mydłem zaraz przy pierwszej zmianie opatrunku, którą miałem wykonać po 24 h od zabiegu. Trzymam się tych zaleceń.
 

problemxx

New member
"na wieczór dodaje parafinę"
jak to wygląda? czy moczy pan swojego kolegę w parafinie i ściąga pan skórę czy jak już pan ściągnął skórę to zalał pan trochę parafiną?
 

dotek94

New member
A mam pytanie, bierzecie tez kapiel w wannie czy tylko pod prysznicem? U mnie lekarz powiedzial po 3 tyg od zabiegu ze mozna normalnie w wannie sie moczyć.
 

ziolo23

New member
Ja od 3/4 dnia moczylem 3 razy dziennie po 15min w rumianku i mysle ze letnia kapiel z mydlem Bialy Jelen nie bylaby niewskazana :) oczywiscie wszystko delikatnie itp itd
 

ziolo23

New member
@ziolo23 , lekarz polecil Ci to z rumiankiem? Mi nic takiego nie mowil. Po jakim czasie szwy Ci odpadly?

Tak, lekarz polecił moczenie w rumianku ponieważ przyśpiesza to gojenie oraz schodzenie opuchlizny, w ten sposób opuchlizna zeszła po około tygodniu i w tym czasie przestałem nosić opatrunek. Dużo osób również wspomina na tym forum o rumianku więc myślę że był to dobry pomysł.

W moim temacie masz zdjęcie z 2 dni po zabiegu, na dzien dzisiejszy ~23 dni po zostało około 5/6 szwów jedynie.
 

Podobne tematy

Do góry