• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Metody na oponkę

J

juzjestem29

Guest
Witam, dziś mija 25 dzień od obrzezania całkowitego, jednak oponka nadal się utrzymuje. Są jakieś metody, maści, domowe sposoby na oponkę? Do tej pory stosowałem moczenie w rumianku dwa razy dziennie + pionowa pozycja przyjaciela, czy mam stosować coś jeszcze? Jak długo może utrzymywać się oponka?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Z domowych sposobów jakie kazał mi robić mój lekarz po tym jak wyslalem mu zdjęcie pisiora spuchnietego :D to moczenie przez pol godziny dwa razy dziennie w sodzie oczyszczonej. Kubek wody do tego dwie łyżki sody i tak trzymać. Mi kazał to robić przez 4 dni i faktycznie pomogło. Tylko u mnie to nie była typowa oponka jaka się robi od spodu. U mnie było tak spuchniete i czerwone i bolesne i twarde w dotyku jak jasna cholera. Albo jakieś zapalenie albo krwiak albo od zastrzyków znieczulających których dostałem na prawdę sporo właśnie w trzon.
 

xxxxx

New member
tez mam z tym problem juz prawie 4miesiace :/ laski chca wskoczyc a ja probuje jakos lagodnie sie wykrecic bo wstyd z takim "czyms" sie pokazac.
u mnie ta cala oponka praktycznie od zabiegu sie nie zmienia jest dosyc twarda ale nie boli w dodatku zrobilo sie kilka okrąglych grudek nic sie nie wchlania :( sam nie wiem co z tym zrobic 3tyg. temu bylem u lekarza innego niz ten ktory mnie kroił i powiedzial ze absolutnie operacja nie wchodzi w gre kazal mi kupic masc " nano base" to jest do suchej skory zeby ta twarde miejsca oponki zmiekczyc .
za tydzien mam dzwonic do lekarza i pogadac ale jak dla mnie 4miesiace po zabiegu to sie nie zmienilo i nie wierze ze to sie wchlonie w 100% :( ile ku... mozna czekac ????
sam juz mysle zeby pogadac z lekarzem zeby mi to jakos wyciął bo jest tragedia przez to gó... moze w jakas depreche popasc.

sorry ziomek ze cie tak strasze ale u mnie tak to wygląda
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
xxxxx zapodaj zdjęcie tej oponki i tych grudek. Skoro twarde to może ropniaki ci się porobily? Ropień sam nie zejdzie, trzeba go "ewakuować" wyczytalem tez inny post twój ze szwy miales nadal czwartego tygodnia. Nie dostales żadnego zapalenia? U siebie miałem wszystkie luźne wiec je wyciagnalem bo juz mnie zaczęła skora wokół bolec i takie kulki z płynem pojawiać. Znaczy ze organizm juz reagował na obcie ciało w skórze, a było to 3 tyg od zabiegu.
 
J

juzjestem29

Guest
p - Imgur Moje prawie miesiąc od zabiegu, przepraszam za jakość, czekam na ocenę rozmiaru problemu i ponawiam pytanie o sposoby na oponkę?
 

Rafaelo91

New member
Jeżeli dobrze liczę to mieliśmy tego samego dnia zabieg. Jutro u mnie mija 4 tygodnie. Zdjęcia słabej jakości (rób przy świetle dziennym foty) więcej widać na miniaturach i mogę stwierdzić że ja mam w sumie chyba takiej samej wielkości oponkę. We wzwodzie rozciąga się i aż tak źle nie wygląda. W zwisie jednak jeszcze ją widać tak jak u Ciebie. juzjestem29 jezeli nic nie stosowałeś to i tak ładnie schodzi. Ja smaruję od 3 dnia albo Venescinem albo Escevenem do dziś. Od dwóch tygodni zakładam ciasno opatrunek 2 na 18 cm (rozcinam kompres 9 na 9 cm na pół i składam) tylko dookoła oponki, główka trze o bokserki żeby się już przyzwyczajała. Poprawia się pooooowoooli. Także może spróbuj z tymi żelami.
Ile masz szwów jeszcze?
 
J

juzjestem29

Guest
Mam jeszcze szwy w wędzidełku, a na obwodzie zostało koło dziesięciu, koło dziesięciu już wypadło ;) Jutro rano pójdę po żele o których pisałeś i postaram się zrobić lepsze zdjęcia ;) Jak możesz to wrzuć też fotki swojego sprzętu dla porównania i czasem odwiedzaj ten wątek to będziemy porównywali proces wchłaniania oponek, miałeś obrz całkowite?
 

Rafaelo91

New member
Tak. Całkowite na NFZ. To podpytaj farmaceuty czy może coś poleca innego. Fotki mam rozsiane po kilku wątkach, myślę że bez problemu znajdziesz. Następne wrzucę 07.02 w miesiąc po. :) Mnie szwy z wędzidełka wypadły najwcześniej i się trochę rana rozeszła :( Teraz szew się jeden został, ale tak twardo siedzi, że nie wiem czy sam wypadnie. O odwiedziny wątku nie musisz sie martwić szczególnie jak znalazłem kogoś kto jest tyle samo czasu po :)
 

xxxxx

New member
xxxxx zapodaj zdjęcie tej oponki i tych grudek. Skoro twarde to może ropniaki ci się porobily? Ropień sam nie zejdzie, trzeba go "ewakuować" wyczytalem tez inny post twój ze szwy miales nadal czwartego tygodnia. Nie dostales żadnego zapalenia? U siebie miałem wszystkie luźne wiec je wyciagnalem bo juz mnie zaczęła skora wokół bolec i takie kulki z płynem pojawiać. Znaczy ze organizm juz reagował na obcie ciało w skórze, a było to 3 tyg od zabiegu.

no szwy dluuugo wypadaly i chyba mialem jakas infekcje bo przez jakis czas z lewej strony na tej oponce sączyla sie taka zolta wydzielina i taki jakby strup z tego sie zrobil ale po jakims czasie zniklo. A teraz na tej oponce najtwardsze miejsca to sa wlasnie tam gdzie byly szwy.
fotek nie dodaje bo nie chce mi sie robic a z reszta szkoda na to patrzec czasami to zaluje ze sie na to zdecydowalem, jak patrze na siuska to sie zalamuje :( .
Zobacze co lekarz powie za kilka dni przez telefon ale przypuszczam ze " cierpliwosci czas to pana lekarstwo " i tyle :(
 
J

juzjestem29

Guest
A tymi maściami smarowałeś oponkę? Bo na obu piszę że nie są zalecane do błon śluzowych, także nie wiem czy sprubować?
 

Rafaelo91

New member
Tak oponkę, smaruję i nic się złego nie dzieje. Nawet jak rany były to smarowałem. Z resztą w szpitalu mi lekarz zalecił Aescin, ale nigdzie go nie mogłem kupić, to wziąłem coś podobnego. A Ty co kupiłeś?
 
J

juzjestem29

Guest
Kupiłem Esceven rano posmarowałem próbnie tylko część oponki żeby sprawdzić czy wszystko będzie ok, nic nie piecze, nie ma zaczerwienień więc na noc zasmaruję całą oponkę ;) A ogólnie wg Ciebie jest lepszy Esceven czy Venescin? Ile razy dziennie smarujesz?
 

Rafaelo91

New member
Niby Esceven ma jeszcze heparynę, ale za to jest mniej wyciągu kasztana w nim niż w Venescinie także być tu mądry. ;) Smaruję na przemian, bo akurat mam oba. Teraz tylko rano nakładam grubą warstwę, na to kompres i ciasno owijam tym przylepcem na niebieskiej rolce. Mam nadzieje, że też czymś owinąłeś na noc, bo tak to będzie gacie albo kołdrę 'leczyć z opuchlizny' a nie przyjaciela ;)
 

Rafaelo91

New member
Tak jak obiecałem wstawiam zdjęcia w miesiąc po zabiegu obrzezania. Oponka po całym dniu w okładzie z żelu fajnie się cofa szczególnie po lewej stronie. Jednak po nocy z powrotem nabiega limfą. Szczególnie po pracach ręcznych i odkąd zacząłem smarować na noc Cepanem.
Miesiąc po - Album on Imgur
 
J

juzjestem29

Guest
U mnie w miesiąc po zabiegu wygląda to podobnie, może troszkę mniejsze, widocznie trzeba czekać i pozytywnie myśleć, w końcu przynajmniej u mnie o seksie nie było mowy bo miałem stulejkę całkowitą, tyle lat czekałem to jeszcze poczekam, przynajmniej można zadbać o higienę żołędzia... Najwyżej pójdziemy na poprawkę...
 

xxxxx

New member
Tak jak obiecałem wstawiam zdjęcia w miesiąc po zabiegu obrzezania. Oponka po całym dniu w okładzie z żelu fajnie się cofa szczególnie po lewej stronie. Jednak po nocy z powrotem nabiega limfą. Szczególnie po pracach ręcznych i odkąd zacząłem smarować na noc Cepanem.
Miesiąc po - Album on Imgur


jesli ktos czytal moje posty odnosnie oponki u mnie wyglada to tak samo ja u kolegi na tych zdjeciach wyzej tylko ze ja jestem juz rowne 4 miesiace po zabiegu :( :(
 

Makintosz

Member
Jestem ponad pół roku od zabiegu i nadal mam oponkę - od 2 dni stosuję taką metodę: smaruję żelem Altacet po oponce i wąsko bandażuje opatrunkiem uciskowym miejsce opuchlizny.. już po pierwszym dniu połowa oponki wchłonęła się.
 

Rafaelo91

New member
Jestem ponad pół roku od zabiegu i nadal mam oponkę - od 2 dni stosuję taką metodę: smaruję żelem Altacet po oponce i wąsko bandażuje opatrunkiem uciskowym miejsce opuchlizny.. już po pierwszym dniu połowa oponki wchłonęła się.
Też próbowałem z tym żelem ale po posmarowaniu miałem wrażenie że zapłonę żywym ogniem. Nie masz po nim wrażenia pieczenia? Co Ciekawe po calej nocy kompres był żółty a Altacet jest bezbarwny. Pozdrawiam :)
 

Makintosz

Member
Też próbowałem z tym żelem ale po posmarowaniu miałem wrażenie że zapłonę żywym ogniem. Nie masz po nim wrażenia pieczenia? Co Ciekawe po calej nocy kompres był żółty a Altacet jest bezbarwny. Pozdrawiam :)

Nie, wręcz przeciwnie - odczuwam zimno, nie ciepło.. ale po kilku sekundach wszystko wraca do normy i nie odczuwam żadnej różnicy. Zobaczymy na przestrzeni kilku dni czy da to jakiś sensowny efekt.
 

Podobne tematy

Do góry