• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Metody na oponkę

Rafaelo91

New member
Fakt, kilka sekund ale u mnie jednak gorąca. To zdaj relację jak idzie z Altacetem. I czy nie wraca np. po odstawieniu. Tak w ogóle Makintosz to powieksza Ci się oponka po pół roku np. po masturbacji/stosunku? Czy cały czas tak samo?
 
Ostatnia edycja:

Makintosz

Member
Fakt, kilka sekund ale u mnie jednak gorąca. To zdaj relację jak idzie z Altacetem. I czy nie wraca np. po odstawieniu. Tak w ogóle Makintosz to powieksza Ci się oponka po pół roku np. po masturbacji/stosunku? Czy cały czas tak samo?

Okej, będę starał się informować na bieżąco co i jak. Nie, nie powiększa się, cały czas jest na względnie tym samym poziomie.
 
J

juzjestem29

Guest
Panowie i jak idzie "zrzucanie" oponki? U mnie w czwartek minie 6 tygodni, ale oponka nadal się utrzymuje, ale jest jakby troszkę mniejsza, odstawiłem wszystkie metody, bo wydaję mi się że nic nie dają, trzymam tylko pionowo przyjaciela i czekam... A u Was jak tam? Stosujecie coś?
 

Rafaelo91

New member
U mnie dziś jest 6 tygodni. Słabiutko... Przerzuciłem się na Altacet tak jak radził Makintosz wyżej. Fakt, po całym dniu chodzenia z kompresem i tym żelem jest mniejsza, ale jak wiadomo ręka czasem idzie w ruch no i niestety po wszystkim oponka nabrzmiewa. Także czekanie pozostaje no i póki żel się nie skończy to będę dalej próbował. :p
 

sax128

New member
Dzis rano bylem zdjac po 2 tygodniach szwy. I okazalo sie, ze obrzek ktory powstal jest spowodowany tym, ze ta reszta skory, ktora zostala po calkowitym obrzezaniu nie zostala nasunieta na zoladz. Koniecznie trzeba to zrobic, bo robi sie z tego zalupek. Trzeba po prosty naciagnac na sile skore na zoladz albo w druga strone-wcisnac zoladz w skore. Tzn. miejsce po szwie musi sie znalezc tak jakby wewnatrz. Nie jest latwo za pierwszym razem ale warto, bo teraz jest wieczor a mi boki "oponki" juz zniknely.
 

Rafaelo91

New member
Dzis rano bylem zdjac po 2 tygodniach szwy. I okazalo sie, ze obrzek ktory powstal jest spowodowany tym, ze ta reszta skory, ktora zostala po calkowitym obrzezaniu nie zostala nasunieta na zoladz. Koniecznie trzeba to zrobic, bo robi sie z tego zalupek. Trzeba po prosty naciagnac na sile skore na zoladz albo w druga strone-wcisnac zoladz w skore. Tzn. miejsce po szwie musi sie znalezc tak jakby wewnatrz. Nie jest latwo za pierwszym razem ale warto, bo teraz jest wieczor a mi boki "oponki" juz zniknely.

A co robisz zeby Ci sie nie zrolowała spowrotem? Czy trzyma sie samoistnie? Oczywiście spróbowałem tego jak przeczytałem post :) ale że mi zjeżdżała w dół to oblozyłem gazą i zakleilem plastrem :p
 

sax128

New member
A co robisz zeby Ci sie nie zrolowała spowrotem? Czy trzyma sie samoistnie? Oczywiście spróbowałem tego jak przeczytałem post :) ale że mi zjeżdżała w dół to oblozyłem gazą i zakleilem plastrem :p

Na czubek zakladam wacik nasaczony kwasem bornym i zaklejam plastrem wzdluz "wacka", tak zeby zaladz nie wyskoczyl. Przed chwila znowu zmienialem i juz nie mam nawet tego obrzeku po bokach wedzidelka. Szok, ze tak szybko schodzi. A ja sie z tym meczylem prawie dwa tygodnie. :)
 

Rafaelo91

New member
Ze zdjęć wynikało ze miałeś spory obrzęk. No ładnie szkoda że nikt nie informuje w szpitalu o tym po zabiegu :p ja się męczę 6 tygodni... zobaczymy czy przyniesie efekty chowanie głowy ;)
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Als ze co? Ze jak? :D jak obrzezanie calkowite to co wy naciagacie na zoladz? W jaki sposób? Pokazcie na zdjęciu żebym uwierzył ze śnie ;)
 

sax128

New member
Naciagam to co pozostalo :) Po metodzie Low and Tight zostaje troche skory i da sie ja naciagnac na zoladz w stanie spoczynku. Przynajmniej u mnie. Na zdjeciu widac jak trzymam skore palcami. Gdybym puscil to skora zsunie sie z zoledzi - wiec zaklejam go plastrem zeby sie nie zsuwala. Na pozostalych zdjeciach widac jak to wyglada teraz - 15 dni po zabiegu i bez sciagania skory na zoladz.

Imgur
 

Rafaelo91

New member
Metoda sax128 chyba działa :) co prawda skóra sama sie nie utrzymuje, ale z pomocą gazy i plastra owszem. Rano posmarowałem Cepanem i schowałem, nie mogłem wytrzymać do wieczora i teraz odwinąłem i rzeczywiście oponka mniejsza, ząbki/falbanka po szwach jeszcze widoczne ale też już mniej. Wrzucę jakieś foto w sobotę. :)
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No ja u siebie nie mam co naciągnąć. Chyba ze jaja :D:D mi lekarz tak zrobił cięcie ze ja nie mam żadnej opcji cokolwiek naciagnac
 

johny2

New member
Ja mialem czesciowe, probuje naciagac ale opuchlizna za duza chyba jeszcze i jakos na sile naciagne, ale nie zlapie tego niczym za chiny bo od razu sie wymyka. Chyba musze jeszcze poczekać, az opuchlizna troche sama zejdzie...
 

sax128

New member
Jesli utworzy Ci sie zalupek to sama nie zejdzie. Mi nie schodzila przez prawie dwa tygodnie. Az w koncu sie dowiedzialem, ze na sile trzeba to zrobic. Zeszla w 1 dzien. Zobacz sobie zdjecia jak wyglada moj 15 dni po zabiegu.
Ja mialem czesciowe, probuje naciagac ale opuchlizna za duza chyba jeszcze i jakos na sile naciagne, ale nie zlapie tego niczym za chiny bo od razu sie wymyka. Chyba musze jeszcze poczekać, az opuchlizna troche sama zejdzie...
 

sax128

New member
No falbanke to jeszcze tez mam. Od dzis smaruje rane rivanolem w masci. Nawet sie latwiej ta skore nasuwa na malego :)
Metoda sax128 chyba działa :) co prawda skóra sama sie nie utrzymuje, ale z pomocą gazy i plastra owszem. Rano posmarowałem Cepanem i schowałem, nie mogłem wytrzymać do wieczora i teraz odwinąłem i rzeczywiście oponka mniejsza, ząbki/falbanka po szwach jeszcze widoczne ale też już mniej. Wrzucę jakieś foto w sobotę. :)
 

Podobne tematy

Do góry