• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

masturbacja

ktos57994

Member
witam chciałbym się zapytać co ile trzeba się masturbkwac czy wgl trzeba bo jak byłem trochę młodszy to robiłem nawet 5 razy dziennie a od 2 tygodni prawie wcale i czy to normalne?
 

flader

Active member
Nie trzeba, to się robi wtedy gdy ma się na to ochotę, po prostu. Mimo wszystko nie musisz tego robić, organizm sam w końcu wydali nasienie, które się nazbierało a dzieje się to w nocy podczas snu i zazwyczaj budzi. Czasem zdarza się, że facet nie ma libido (popędu seksualnego) przez jakiś czas i równie dobrze możesz i dwa tygodnie lecieć bez ochoty na masturbację.
 

Krystiankendroj

Active member
Zależy jak młody jesteś, jeśli tak do 30 i już są takie nazwijmy to problemy to znaczy że coś nie tak z hormonami , psychika ( zla dieta , brak sportu , depresja , itd. ) i problem może być głębszy, jeżeli jesteś już starszy No to już może " przekwitasz " i taka już kolej rzeczy
Naturalnie każdy facet ma ochotę, ale ogólnie nie trzeba się masturbował, robisz to wtedy gdy masz ochotę, jak pisał wyżej, nadmiar i tak sam wyjdzie w nocy w postaci polucji, zmaz nocnych
Ewentualnie poprostu takie libido że się nie chce i już
Koniec końców nie ma przymusu jakiegoś żeby się masturbował
 

Krystiankendroj

Active member
17 lat to powinieneś mieć tak czy siak chcice jeśli byłbyś zdrowy
Ja bym tak kontrolnie zrobil sobie badania jakieś
Np ja mając 28 lat w dalszym ciągu poprostu odczuwam potrzebę codziennie nawet jak świadomie się wstrzymuje żeby być bardziej naładowany toni tak ta ochota zawsze jest
 

Trolo

Well-known member
No tu bym się tak nie do końca zgodził. Nie można generalizować, że każdy jest ciągle napalony mając 17 lat. Każdy dojrzewa w innym wieku i ma inne potrzeby. Jeżeli nie masz potrzeby no to tego nie robisz. To jak z nałogiem. Jak masz nałóg to palisz co godzinę - dwie. I teraz powstaje pytanie czy ta ochota nie jest po prostu nałogiem. Chłopak może dojrzał i nie ma takich potrzeb, zrobi to raz na jakiś czas i już.
 

amenek5

Active member
Wiek i dojrzewania to jedno, a to jaki tryb życia masz aktualnie też dużo znaczy. Jeżeli dużo pracujesz i jesteś zmęczony to możesz nie czuć potrzebny masturbacji dodatkowo stres też może wpływać na to że ci się nie chcę, albo wręcz przeciwnie. Niektórzy w ten sposób rozładowywuja napięcie. To ile razy ktos to robi ma wiele współczynnikow moim zdaniem.
 

Dawid88

Member
Witam kolegów. Jako nowy użytkownik z perspektywy 35 latka mogę powiedzieć, że generalnie potrzeba jest, ale może to zostać stłumione przez czy to czynniki zewnętrzne typu jakiś stres, brak czasu, natłok zajęć i człowiek zwyczajnie nie ma ochoty zająć się sobą mimo pojawiających się wzwodów, czy też może to być kwestia stanu zdrowia, wyczerpania w danym czasie. Oczywiście nastolatek powinien mieć wysokie libido, które jednak może się wyłączyć, gdy ważniejsze jest np. przejście do następnej klasy :) Kwestia indywidualna i wiele czynników moim zdaniem. Pozdrawiam.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
D Masturbacja Inne 3
K Przedwczesny wytrysk i masturbacja Przedwczesny wytrysk 2
Masturbacja po obrzezaniu Obrzezanie 7
X Plastyka wędzidełka a masturbacja Krótkie wędzidełko 6
P Masturbacja Inne 1

Podobne tematy

Do góry