• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

maść sterydowa na blizny

Witam, jestem 3,5 miesiąca po obrzezaniu. Blizna jest twarda i mam obawy ze to może być blizna przerostowa. Mam już dość smarowania maściami sylikonowymi i plastrów ktore nic totalnie nie dają. Stosował ktoś maść sterydową na blizny? Jest opcja dostania E-recepty na tę maść czy koniecznie muszę udać się do urologa(średnio teraz z czasem u mnie na takie wyjazdy)?
Uważam ze nie można zwlekać, a na prawdę nie chce przezywać tego zabiegu drugi raz.
Pozdrawiam
 
Kurde ciężka sprawa, specjalnie prywatnie robiłem żeby dyskrecje zachować, a tu mam dzwonić do jedynego lekarza w miasteczku i opowiadać ze mam blizny przerostowe na fiucie i potrzebuje recepty na sterydy? ;( tydzień temu byłem po zwolnienie na studia z powodu choroby wiec tak średnio by to brzmiało. Wolałbym kupić po prostu E receptę przez neta, bo wiem ze taka opcja istnieje tylko nie wiem jaką maść miałbym użyć. Korzystał ktoś z takiej maści i mógłby podrzucić nazwę?
 

nope

Well-known member
Blizna to proces długotrwały i powolny.. masz jakieś dolegliwości z nią oprócz tego że jest twardawa?
 
Ja ciebie rozumiem @nope natomiast jestem prawie ze 4 miesiące po obrzezaniu, a moja blizna się w ogóle nie zmieniła mimo 5 tubek contratubexu, 2 cepanu i masy plastrów sutricon, jest twarda i mam wrażenie ze z biegiem czasu zamiast się zmniejszać to ulega zwiększeniu lub utrzymuje taka wielkość jaka jest. Niekiedy swędzi i powoduje po prostu dyskomfort. Uważam ze okres w jakim się aktualnie znajduje to „deadline” na użycie sterydów jeżeli nie chce po prostu powtarzać zabiegu, a raczej nie będę miał takiej możliwości z uwagi na kilka czynników. Nie chce drugi raz tego przechodzić, a jak ma mi się to tak zrosnąć i zostać do końca życia to już wole zaryzykować tą maścią sterydową, a nóż pomoże. Sorry ale mam wrażenie ze te maści i plastry na mojego fiuta po prostu nie działają 😕 E receptę moge sobie raz dwa ogarnąć za 50-100 zł natomiast nie wiem jaką maść można by było wybrać
 
Łapcie fotkę. Zamówiłem E receptę na maść sterydowe colbederm, chyba ze ktoś z was poleca coś innego to zmienię. Po prostu już nie mam na to siły, plastry nic nie daja, maści tym bardziej. Swędzi to, twarde jest, niemile w dotyku. Masakra :/
 

nope

Well-known member
Ja tez cie rozumiem doskonale. Mialem wrecz identyczne objawy po takim czasie jak ty. Tez mnie czesto swędziała i pobolewała po stosunkach i też zmieniała kolory po męczeniu jej. Uwierz mi ze to minie po czasie. Wyglądowo wygląda świetnie i nie widze tam jakiejś lipy czy coś w kwestii blizny. Też miałem tak że mi puchla minimalnie. Wrocisz tu za pol roku i powiesz ze jednak jest zajebiscie. No ale masz racje. Moge tak sobie pisac tylko. Ja bym jeszcze ogólnie sie nie bawił w sterydy. Ew przejdz sie do dobrego urologa w sprawie blizny może coś doradzi. Eksperymentowanie samemu z masciami sterydowymi moim zdaniem nie jest dobre.
 

nope

Well-known member
Czas i wlasciwie tyle. Mi na bolesne miejsca jeszcze pomogły plastry. Ale to mi. Nawet jak je nosilem naklejone to mniej blizna swedziala i bolała. Im mniej bedziesz badał i sprawdzal te miejsca tym mniej bedziesz sie przejmowac i zapomnisz az sprawdzisz i zobaczysz ze przeszlo.
 
ja chce po prostu żyć @nope , ile jeszcze czasu mam stracić na złudne czekanie że hmm może coś się zmieni. Imo, skoro przez 4 najbardziej istotne miesiące zmieniło się jedynie na gorsze, to raczej lepiej juz nie bedzie:/ Ja swojego kutasa 4 miechy po obrzezaniu wstydze się bardziej niż tego z przed obrzezania(wizualnie). Zdj nie odzwierciedla jak to strasznie wygląda. Dzieki za to że wspierasz i podnosisz na duchu :D Jak nie spróbuje to się nie przekonam, w każdym razie wiem że to nieodpowiedzialne no ale cóż. Jak się nie uda to i tak pewnie czeka drugie cięcie bo tak po prostu się nie da funkcjonować. Pozdrawiam
 

nope

Well-known member
Ogolnie to chcialbym ci tez powiedziec ze moj tez nie wyglada jakos super po obrzezaniu. Ale baby az tak nie przygladaja sie kutasowi. Mam troche białych ząbków po szwach z jednej strony i minimalnie wglebienie bo tam szwy sie rozeszły a korzystam ze sprzętu. Boli cie podczas stosunkow? Ja mialem tak ze po 2-3 miesiacach. Po masturbacji, stosunku itd troche mnie pobolewała blizna miejscami i te grudki co miałem. Lecz podczas stosunku czy coś to wtedy tego nie czułem , może podniecenie mnie znieczulalo nie wiem sam. Ale wiem tyle ze to przeszlo samo z siebie po czasie. Na twardosc blizny po kilku miesiacah przestalem zwracac uwage az zobaczylem niedawno i jest już wszędzie miękka. Ale nadal jak napne skóre od strony wędzidęłka to jest twarda kreska(blizna po wedzidelku) lecz nie boli wiec sie tym nie przejmuje. 2 miesiace po zabiegu to czasem az mi sie zle chodzilo bo mnie swedziala blizna po wedzidelku i grudki z jednej strony. No nie wiem nie jestem w twoim ciele i tego nie odczuwam ale jeżeli bóle nie doskwieraja podczas stosunku to bym sie zbytnio tym nie przejmowal i staral się nie zwracać uwagi. No chyba że zostaje poprawka ale co jesli po niej bedzie tak samo? Nie mam pojęcia co tu zaradzić. Daj znac czy ta masc sterydowa pomogla bo w sumie aż ciekawy teraz jestem. Wygladem no tak po zdjeciu uwazam ze masz zajebiscie to zrobione ale to moja opinia, chyba ze sa miejsca co wygladaja gorzej.
 
No właśnie 3 raz wtarlem tej maści, jeszcze z 10 dni. Jak nie pomoże to tak jak mówisz wrócę znowu do plasterków i maści. W sumie racja poprawka może w sumie postawić mnie w tej samej wypadkowej co teraz. No na pewno dam znaka co i jak z tym, a do @latek777 musze przyznać ze wczoraj dwa razy wtarłem sobie te maść i jakby tak ta rana dzisiaj mniejsza. Może to tylko placebo 😅 a tak apropo tych lasek, to powiem ci ze to zależy, np u mnie widać jak z bata strzelił ze sprzęt jest pocięty i to niedawno, co innego u tych co mieli za dzieciaka robione. Kurde mam nadzieje ze jednak coś jeszcze się zmieni. Na pewno będę aktualizować co do tej maści 😁
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry