Maść, krem, żel na blizny - Który najlepszy?

Pan_Ahmed

New member
Jestem 2 miesiące po zabiegu obrzezania całkowitego. Na bliźnie zrobiły się 3 bardzo małe zgrubienia z lewej strony, wygląda to tak jakby blizna była odrobinę wywinięta, dodatkowo w jednym miejscu jest jak gdyby złączona z żołędziem cienką błonką.
Nie jest to jakoś super-widoczne, ale jak się przypatrzeć, to widać i dlatego trochę mnie to niepokoi.
Słyszałem, że jeśli blizna jest w miarę świeża, to może mi pomóc specjalna maść, krem, czy żel (różnie to określają).
Moje pytanie - co polecacie? Który z tych żeli jest najlepszy?
* Cepan
* Contractubex
* Oceanic
* Dermabliz
* Veraderm
* Dermatix
* ...a może jakiś inny?

Proszę o rzetelne opinie. :)
 

Pan_Ahmed

New member
Zrobiłem małe rozeznanie. Zainwestuję trochę kasy i kupię sobie żel Kelo-Cote.
Cholernie drogi, ale podobno najlepszy jaki można dostać, bardzo skuteczny i radzi sobie nawet ze starymi bliznami. Według tego co się dowiedziałem na forach zarówno polskich jak i anglojęzycznych, Kelo-Cote będzie idealny na bliznę po obrzezaniu.
 

Pan_Ahmed

New member
Tak. miałem niezbyt ciekawe miejsce na bliźnie po lewej stronie, tzn takie jakby zgrubienie lekkie, niby niewidoczne na 1 rzut oka ale jednak było. Maść elegancko zrównała. Teraz myślę co mi pomoże żeby wyrównać takie ślady po szwach (w niektorych miejscach mam takie kreski jakby ale nie na bliźnie tylko na rózowym fragmencie napletka).
 

Pan_Ahmed

New member
Hmmm raczej niebardzo. Bo jest na opakowaniu napisane (po angielsku) aby stosować bezpośrednio na blizny i unikać kontaktu maści z błoną śluzową (a ten różowy fragmencik napletka wewnętrznego to właśnie błona śluzowa).
 
Do góry