• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Laserowy zabieg

michal8

New member
Witam

Mam pare pytań związanych z zabiegiem wydłużenia wędzidełka.

1.Czy przed zabiegiem trzeba porobić bania(krew,mocz)? Bo prywatny lekarz mi powiedział ze mam do niego zadzwonic i działamy w ten sam dzień.
2.Jak wygląda zabieg laserowy? Jakie plusy? Wady? Warto?


Pozdrawiam
 

beatbox

New member
Odświeżając temat, chciałbym się zapytać kogoś kto przeszedł już zabieg laserowy:

1- Czy to jest równie skuteczne jak skalpel? Patrząc po niskich cenach, szybkim gojeniu i krótkich terminach mam pewne wątpliwości, że to nie ma żadnych wad. Nie chce pojśc na ten zabieg by potem sie rozczarowac ze wedzidełko nie jest dłuższe i problem pozostał.

2- tak jak wspomniałem wczesniej słyszałem ze laserowo podcięte wędzidełko goi się bardzo szybko, mało boli i prawie nie ma krwi, czy to prawda?

3- ile trwa taki zabieg?

4- czy do takiego zabiegu potrzebne są badania podobne jak do zabiegu skalpelem (hcv aptt itp)?

z góry dzięki
 

uwedzony

New member
beatbox napisał:
Odświeżając temat, chciałbym się zapytać kogoś kto przeszedł już zabieg laserowy:

1- Czy to jest równie skuteczne jak skalpel? Patrząc po niskich cenach, szybkim gojeniu i krótkich terminach mam pewne wątpliwości, że to nie ma żadnych wad. Nie chce pojśc na ten zabieg by potem sie rozczarowac ze wedzidełko nie jest dłuższe i problem pozostał.

U mnie bylo zero krwawienia, chociaz szwy puscily po nocym wzwodzie, ale goilo sie dobrze. No i po zabiegu zadnego bolu.

2- tak jak wspomniałem wczesniej słyszałem ze laserowo podcięte wędzidełko goi się bardzo szybko, mało boli i prawie nie ma krwi, czy to prawda?

[quote:2bjcmykw]Prawda.

3- ile trwa taki zabieg?

Łącznie z 30min, z przygotowaniem przez pielegniarke, rozmowa nt, pogody itp:)

4- czy do takiego zabiegu potrzebne są badania podobne jak do zabiegu skalpelem (hcv aptt itp)?


Mnie lekarz zrobil USG, a pielegniarka kazala opoic sie woda niegazowana godzine przed usg. Tyle, ale to bylo na pierwszej wizycie przed zabiegiem - do oceny. Robilem zabieg prywatnie, ale jak chcialem na NFZ to wymagali w h.. papierkow, np. skierowanie na 3 dni do szpitala od urologa (najpierw do niego szlo sie ze skierowaniem od "rodzinnego", do tego szczepienie na zoltaczke). Zaplacilem i mialem z glowy "administracje".

Powodzenia
z góry dzięki[/quote:2bjcmykw]
 

beatbox

New member
Dzięki wielkie za odpowiedź ! Nie ukrywam, żę mnie troche uspokoiłeś natomiast mam jeszcze pewną wątpliwość. Otóż piszesz coś o szwach. Mi lekarz przez telefon powiedzial ze przy zabiegu laserowego podcięcia szwów się nie zakłada :/ Ja jestem w tej samej sytuacji. Mam w du*** już ta polską służbę zdrowia, nie bede znosił dalej takich upokorzeń. Chcieli mi dać termin za rok... to jest jakas kpina. Dlatego decyduje się na zabieg płatny, a pytam o szczegóły na forum ponieważ w klinice w której chce to zrobić zapisuję się od razu na zabieg i konsultacja jest tuż przed. Wole wcześniej znać swoją sytuacj,ę żeby przespać się z tematem a nie w jednej chwili podejmowac decyzję dotyczącą tak ważnej kwestii.
 

uwedzony

New member
beatbox napisał:
Dzięki wielkie za odpowiedź ! Nie ukrywam, żę mnie troche uspokoiłeś natomiast mam jeszcze pewną wątpliwość. Otóż piszesz coś o szwach. Mi lekarz przez telefon powiedzial ze przy zabiegu laserowego podcięcia szwów się nie zakłada :/ Ja jestem w tej samej sytuacji. Mam w du*** już ta polską służbę zdrowia, nie bede znosił dalej takich upokorzeń. Chcieli mi dać termin za rok... to jest jakas kpina. Dlatego decyduje się na zabieg płatny, a pytam o szczegóły na forum ponieważ w klinice w której chce to zrobić zapisuję się od razu na zabieg i konsultacja jest tuż przed. Wole wcześniej znać swoją sytuacj,ę żeby przespać się z tematem a nie w jednej chwili podejmowac decyzję dotyczącą tak ważnej kwestii.

Dobra, to powiem tak, przypieli mi jakas elektrode z boku do brzucha, a lekarz na pewno nie operowal skalpelem. Zalozyl wprawdzie pare szwow, ale wacek mi stanal w nocy i poszlo kilka, ale ladnie sie zagoilo. W sumie wydalem na wszystko z 1200zl, ale byl "priorytet", a nie pier... na NFZ, i na same szczepionki bym tyle wydal. Jak cos to pisz.

A i jeszcze jedno, sprawdz lekarza czy to nie jakis student medycyny, bo juz tego nie cofniesz...
 

Podobne tematy

Do góry